TworzymyGłos Regionu

Straż Miejska przypomina o obowiązku uprzątnięcia śniegu

Czwartek, 14 stycznia 2021 o 14:47, autor: 1 466
Straż Miejska przypomina o obowiązku uprzątnięcia śniegu

Zgodnie z dyspozycją zawartą w art. 5 ust. 1 pkt 4 Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez: „uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości (-)”.

Chodnikiem zaś jest  wydzielona część drogi publicznej, która służy dla ruchu pieszego i jest położona bezpośrednio przy granicy nieruchomości (art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy). A zatem obowiązek uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości powstaje jedynie, gdy chodnik bezpośrednio przylega do granicy nieruchomości. 

Czynności te doprecyzowane  są Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Wschowa. Zgodnie z § 24 ust. 3   uprzątniecie błota, śniegu, lodu  należy wykonać niezwłocznie tj. w dniu  powstania opadów śniegu  lub innych zanieczyszczeń. 

(Straż Miejska Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~FWS
15.01.2021 07:14

Jak jest śnieg to chodnik jest mój, ale jak chce zaparkować pod domem (oczywiście zostawiając przejście) to już wtedy nie jest mój...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl