Stawiam na... konflikt

Piątek, 19 maja 2017 o 11:52, autor: 29 2668
Stawiam na... konflikt

Niedawno mogliśmy przeczytać w pewnej gazecie wydawanej za nasze, publiczne pieniądze tekst Miłosza Czopka pt. „Stawiam na rozwój”. Artykuł ten wpisuje się doskonale w trwającą od początku tej kadencji ratuszową propagandę sukcesu. Według niej z każdym dniem jest coraz lepiej, obecna władza czyni wręcz cuda, poprzednia wszystko popsuła, i gdyby nie to oraz kłody rzucane przez opozycję to być może już niedługo można by ogłosić we Wschowie „raj na ziemi”. Do tej tezy już przywykliśmy i coraz trudniej znaleźć kogoś, na kim robi ona jeszcze wrażenie. 

Z przywołanego tekstu płynie jednak dużo ważniejsze przesłanie potwierdzane przez nieobecność Pani burmistrz Patalas na sesjach i komisjach Rady Miejskiej, na ważnych uroczystościach (ostatnio na obchodach Święta Konstytucji 3 Maja). Wygląda na to, że Danuta Patalas całkowicie oddała pole swojemu zastępcy. Być może dotarło do niej, że nie nadaje się na burmistrza, że po prostu nie daje rady. Do końca kadencji zostało już „tylko” półtora roku. Wielu obietnic wyborczych spełnić się nie da, zarządzanie gminą jest trudne i męczące, więc może lepiej się schować, przeczekać…

I tak na plan pierwszy wysuwa się Miłosz Czopek, który zdaje się mówić: to Ja jestem liderem, to Ja decyduję o najważniejszych sprawach, to Ja zapewnię rozwój gminie. Wiele osób odebrało to wystąpienie jako prostą deklarację: to Miłosz Czopek będzie kandydatem na burmistrza Wschowy w najbliższych wyborach samorządowych. Wiele wskazuje na to, że kolejne miesiące przynosić będą coraz wyraźniejsze odsuwanie w cień Danuty Patalas i coraz wyraźniejsze wychodzenie na czoło Miłosza Czopka.

Po blisko trzech latach rządzenia nowej ekipy zapowiadanego rozwoju jednak nie widać. Coraz wyraźniej wielu z nas widzi za to arogancję władzy. Jest ona pokłócona z coraz większą rzeszą mieszkańców. Chłodne, a momentami wręcz wrogie podejście do stowarzyszeń objawia się w relacjach z klubem Korona Wschowa i stowarzyszeniem „Czas Art”. To pierwsze doprowadziło do historycznego referendum w sprawie odwołania burmistrza Wschowy, to drugie zaowocowało słowami Miłosza Czopka na jednej z sesji Rady Miejskiej, że dopłaciłby niezłe pieniądze, aby tylko „Czas Art” zaprzestał działalności. Te złośliwe i ironiczne słowa odnoszą się przecież do jednego z najprężniej działających stowarzyszeń, które wspaniale promuje Wschowę. Po likwidacji Gimnazjum nr 1 w atmosferze zlekceważenia propozycji ze strony społeczności tej szkoły zmierzającej do utworzenia niepublicznego gimnazjum prowadzonego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich, eskaluje obecnie konflikt z rodzicami i nauczycielami pragnącymi utworzenia klas czwartej i siódmej w nowej, powołanej w miejsce Gimnazjum nr 2, szkole podstawowej. I znów mieszkańcy muszą walczyć z władzą o swoje, bo władza wie lepiej i nie chce ich słuchać. Porażka dotyka również wprowadzonego w nowej kadencji Budżetu Obywatelskiego. Brak realizacji projektu dot. budowy boiska w rejonie ul. Czereśniowej, chociaż został on wybrany w głosowaniu mieszkańców, nasuwa pytanie: czy Budżet Obywatelski jest tylko dla „swoich”? Czy jeżeli projekt wspiera i promuje radna Pawłowska z opozycji, to władza go utrąci?

Takich przykładów można podać więcej. Przywołany na początku tekst Miłosz Czopek zatytułował „Stawiam na rozwój”. Może bardziej właściwym byłoby użycie tytułu „Stawiam na konflikt”? Czas pokaże i przyniesie odpowiedź na to pytanie. Jedno jest jednak pewne. Już wkrótce pojawią się inni kandydaci na burmistrza Wschowy. Nie będziemy skazani na wybór Miłosza Czopka, nie będziemy ograniczeni do wyboru Czopek czy Grabka, bo kolejny raz potwierdzam, że nie będę kandydował na burmistrza Wschowy. Na pewno pojawią się inni kandydaci, którzy będą prawdziwą i lepszą alternatywą dla obecnych rządów we wschowskim ratuszu.

 

Krzysztof Grabka

REKLAMA

Komentarze (29)

avatar
~autor
19.05.2017 12:23

Po kłopotach, które Stowarzyszenie zafundowało inwestorowi i władzy, naprawdę dziwią p. radnego słowa ironii pod ich adresem?

avatar
~do autor
19.05.2017 12:54

Czy działanie zgodnie z prawem i zapobieganie popełnieniu przestępstwa to fundowanie "kłopotów"? Ochrona tego zabytku wynikała wprost z prawa stanowionego przez Radę Gminy Wschowa, a sprzedaż tego budynku bez zastrzeżeń o ochronie i konsekwencjach z niej wynikających to łamanie prawa.

avatar
~do autora
19.05.2017 13:13

Jakie kłopoty , Myślał że jest najmądrzejszy i cwany a okazał się niedouczonym i mało rozgarniętym zastępcą . Stanowisko powinno zobowiązywać że facet ma wiedzę i doświadczenie co niestety obnażyło stan wiedzy i umiejętności . To niestety pokazuje cała tą zatrudnioną zmianę na poszczególnych stanowiskach tak w ratuszu i S.K . Ludzie mało kompetentni , chciwi , kłótliwi i mściwi . To obraz " naszej odnowy " .

avatar
~aQQ
19.05.2017 13:09

Brawo tekst warty autora!!! Mam nadzieję, że mieszkańcy Wschowy nie dadzą się otumanić "bzdetom" Czopka.

avatar
~petent obecnej i poprzedniej władzy
19.05.2017 13:28

Obecna władza rzeczywiście się nie sprawdza, ale oby nie wróciły standardy poprzedniej chroń nas Panie Boże !!!

avatar
~Adaś
19.05.2017 13:54

Jest to prawem zwycięscy , że bierze wszystko więc proszę się nie dziwić , że grupa wygrana wzięła i ważne publikatory , a to jak je wykorzystuje ........ chyba nie spodziewał się Pan podania czułości na podniebieniu ? Pana spostrzeżenia są dokładnie od miesięcy moim zapatrywaniem na obecny stan rzeczy , bo podobnie uważam , że wygrane w obecnej kadencji dwie Panie (Patalas i Rahnefeld) są z przypadku a prowadzone zarządzanie z twórczością ma niewiele wspólnego. Mnie zastanawia co spowodowało , że obie koleżanki z klasy, dostały bodżca do pracy w administracji na której w ogóle się nie znają . Gdzie jest żródło, bądż okoliczność inspiracji do bardzo wielkiego wyzwania i odpowiedzialności , a jak czas pokazał rzetelność czy rzeczowość opuściła je już w pierwszych dniach osadzenia się na miękkich fotelach. Ja nie mam z tym żadnego kłopotu aby dzisiaj powiedzieć , że był to krok bardzo przemyślany z sensownym zakończeniem . Człowiek jest istotą pożądliwą , p. Patalas przed Wyborami 2014 utraciła stanowisko dyrektora szkoły, więc musiała odczuć to na dodatku funkcyjnym, zmienił się jej status społeczny, pozostała chęć dania riposty ........ pamiętam , że odbywało się to w atmosferze "bomby" małomiasteczkowej. Chyba oczywistym jest, że zaistnienie nawet na jedną kadencję daje nową "windę" do zakończenia swojej drogi zawodowej, a ZUS dostaje spore "ciężarki" do udżwignięcia w obsłudze emerytalnej. Podobnie u p. Rahnefeld , obiecane a zrealizowane minęło się z szybkością pendolino . Genialny plan, na swój sposób wspaniale wykonany, ..... a to , że Wy niewiele z tego macie , no cóż , trzeba było podrapać się nie po podbrzuszu lecz po inteligencji i rozczytać zamysł aby butelkę wypić a nie być w nią nabity. Adaś

avatar
~on-off
19.05.2017 16:42

Szacun Panie Krzysztofie. J.

avatar
~mkl
19.05.2017 17:30

Co ten artykuł ma wnieść ? Nie bardzo pojmuję . Ma straszyć czy co.

avatar
~Ałtor
19.05.2017 18:44

W całej tej pogadance byłego burmistrza ( brawa za zrozumienie, że koniec przygody z burmistrzowaniem) warto pamiętać, że to właśnie pan Grabka "wyhodował" nam Czopka wyciągając do niego rękę i czyniąc go wiceburmistrzem. Dziś wszyscy spijamy tą gorzką czarną polewkę.

avatar
~do aktora
19.05.2017 22:04

To jest po części prawda . Zamiar był słuszny pozbycia się Czopka . I sam Czopek wpadł w te proste sidła dziecinnie zastawione przez byłego burmistrza . Czopek był naiwny jak chłopczyk i dał się złapać w potrzask na cukierka .

avatar
~MARKO
19.05.2017 22:45

Dwanaście lat zadłużania Wschowy dosyc mam oglądania i słuchania pańskich wzniosłych wynurzen

avatar
~do marko
20.05.2017 09:00

Nie zadłużanie a inwestycja ! Masz odremontowaną szkołę podstawową nr 2 masz . Masz korty tenisowe i boisko szkolne masz . To jest inwestycja . A zadłużanie to zapłata kary finansowej za śmieci w Tylewicach , utopienie 660 tyś zł za nieudany festiwal na Kaczych dołach , zaciągnięcie dalszej pożyczki przez C.KiR na ten nieszczęsny festiwal . Zmiana umów na śmieci w Niechlowie i to o wiele drożej niż było dotychczas , remonty samochodów S.K też o wiele za drogo u swojego " mechanika " . Jak coś piszesz to pisz to zgodnie z prawdą i nazewnictwem ekonomicznym a tak podejrzewam że z wykształcenia jesteś jednym z tych " fachowców " którzy zarządzają obecnie ! .

avatar
~Yossarian
20.05.2017 00:16

Jeszcze klubokawiarnia, czy już mordobijnia? Kilka lat temu, pod koniec kadencji byłego burmistrza Krzysztofa Grabki, opinię publiczną zajmował temat wysokich wydatków na remont lokalu po dawnej dyskotece, z przeznaczeniem na klubokawiarnię. Wielu zarzucało, że to zły pomysł, że wydatki zbyt duże, że lokal niepotrzebny. Koniec końców klubokawiarnia powstała, nadano jej nazwę „Piętro”. Świetnie - powstał lokal należący do miasta, w którym mieliśmy się ukulturalniać, przychodzić posłuchać ciekawej muzyki, wziąć udział w spotkaniu, porozmawiać ze znajomymi. I faktycznie mimo, że nie był dochodowy, na początku spełniał swą rolę. Mam takie nieodparte wrażenie, ze po ostatnich wyborach samorządowych przestała liczyć się kultura i dobro wspólne mieszkańców, a górę wzięła chęć zysku. I to w nieudolnym wykonaniu obecnej władzy. Kulturę i ciekawe występy zastąpiła łupanka i disco polo. Dobrą zabawę bijatyka, a rozmowy między znajomymi dudnienie w uszach. To, co się dzieje w tej chwili w „klubokawiarni” Piętro, woła o pomstę do nieba. Celowo napisałem klubokawiarnia w cudzysłowie, bo to nie jest już klubokawiarnia, a marna dyskoteka - mordobijnia. Nie wiem, kto jest odpowiedzialny za zarządzanie lokalem, ale cieszyłbym się, gdyby redakcja zw.pl zainteresowała się tematem i zapytała zarządcę, czy nie ma pomysłu na lepsze funkcjonowanie lokalu. Tak, w tej chwili ta dyskoteka przyciąga klientów, gdyż na terenie naszego pięknego miasta nie ma ani jednego lokalu, gdzie można się wyszaleć. I to nie jest złe - w końcu każdy chce się pobawić. Natomiast złe jest, że impreza na piętrze odbywa się bez poszanowania do spokoju mieszkańców okolicznych budynków. Nie wiedzieć dlaczego obsługa lokalu przyjęła sobie za punkt honoru puszczanie muzyki na takim poziomie głośności, żeby osoby siedzące przy tym samym stoliku nie słyszały siebie nawzajem, natomiast osoby mieszkające w promieniu co najmniej 100 m od (byłego) Domu Kultury absolutnie muszą słuchać tej „wspaniałej” muzyki. Ja wiem, że pieniądze są ważne, że rozrywka też jest ważna, ale błagam, róbcie to tak, żeby nie przeszkadzać pozostałym. Czy na prawdę muzyka musi być aż tak głośna? Czy okna w lokalu muszą być otwarte? W końcu wentylacja powinna być tak zaprojektowana, aby odprowadzać nieświeże powietrze bez konieczności otwierania okien. Można by mi zarzucić, że mogę sobie zamknąć okno w mieszkaniu, czy włożyć zatyczki do uszu. Okno, z PCV, mam zamknięte, a nadal nie mogę pracować, ani spać. To co wyprawia ekipa z Piętra to zupełna przesada. W dodatku niepotrzebna.

avatar
~do Yossarian
20.05.2017 10:51

Czy ty na pewno zrozumiałeś temat art. "Stawiam na ....konflikt"? Kogo obchodzi twoje okno plastikowe , wypij po browarku i ochłoń.

avatar
~Yossarian
20.05.2017 20:13

Kolego, temat artykułu nie ma nic do rzeczy. Nie mogę publikować artykułów, to publikuję posty. Staram się nagłośnić problem. Po twoim komentarzu na prawdę się można wyluzować i ochłonąć zwłaszcza, jak do w 3 w nocy dudni muza, a ty musisz wstać o 6 np. do pracy, na uczelnię itp. Rzeczywiście po takiej nocy to jestem rześki i "ochłonięty". Ale cieszę się, że przeczytałeś mojego posta.

avatar
~kocham życie
20.05.2017 02:44

Pan Grabka zapomnial że to on i jego ekipa doprowadzila do ruiny to miasto.Widać że zaczyna brakowac grosza panu Grabce znowu by się chcialo trochę dorobić.LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ OMAMIC

avatar
~do kocham życie
20.05.2017 19:56

Pokaż mi tą ruinę miasta ? . Ruinę to ty masz w swojej głowie ! .

avatar
~krzys
20.05.2017 07:49

Jak zwykle zachwyca mnie komentarz Adasia. Ble, ble, ble... Myśli urwane w połowie, o wszystkim i o niczym ale z zadęciem: czytajcie , jaki jestem elokwentny i mądry

avatar
~do ZEB
20.05.2017 10:36

szkoda , że ty nie jesteś taki sam mądry ?

avatar
~Wschowiak
20.05.2017 08:39

Przyszło nowe. Tylko że to nowe jest sto razy gorsze niż stare. Najgorsze władza od czasu wojny.

avatar
~b.zmian...
20.05.2017 10:17

Z p. Grabka jest tak jak z PO : ich rządy doprowadziły, że przyszło nowe " praworządne i sprawiedliwe" jakie praworządne i sprawiedliwe to każdy widzi, słyszy i czuje!. Pan Grabka i PO w Polskiej polityce jest klasycznym przykładem, że łatwo jest coś sp....ć ale trudniej jest to naprawić - to jak z brzydką panną młodą WIEDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY. W tym przypadku SUWEREN widział i wiedział / może nawet czuł /, że głosując na p. Patalas GŁOSUJE tak naprawdę na ugrupowanie p. Czopka, który ukrył się za tą Panią !!!. Podobny "wytrych" zastosował PiS w wyborach : ukrywając na jakiś czas Jarka i Antoniego. SUWEREN ma to do siebie, że ma KRÓTKĄ PAMIĘĆ i głosuje w większości bez daleko idącej wyobraźni. Już przyszły rok to potwierdzi......

avatar
~Mieszkaniec
20.05.2017 12:53

W Szlichtyngowej też jest rządzenie z tylnego fotela, i nie mam na myśli Zastępcy.

avatar
~ext7
20.05.2017 13:37

Hmmm...”Stawiam na konflikt” . Tak , to taki paradygmat „wybranych” i odnoszę wrażenie że kieruje się nim w równym stopniu władza jak i opozycja. Dlaczego tak myślę??. Władza podzielona –kłóci się między sobą. O co?? Tego nie wiem. Opozycja też nie szczędzi sobie wzajemnych upierdliwości, ale jak trzeba władzy przywalić ,to się dogadują ( noo.. dobre i to). Zastanawiam się kto to ratuszowe piekło rozpętał??? Bo z jednej strony władza podejmuje irytujące społeczność decyzje a z drugiej ,nim „Danuśka” na burmistrzowym stołku zasiadła opozycja referendum organizować zaczęła. Nie rozumiem też dlaczego „CZAS ART.” w sprawie „HEL” wystąpił do konserwatora po sprzedaży ,a nie przed.. Przecież to tożsame jest z wypowiedzeniem TOTALNEJ WOJNY.(a po tej tylko zgliszcza) Rozumiem - rolą opozycji jest krytykować władzę, jak ta podejmuje decyzje ,które nieszczególnie GMINIE służą, ale wypowiadanie otwartej WOJNY na pewno nie służy GMINIE.

avatar
~do Yossarian
20.05.2017 15:03

..,wszystko sie zgadza....klubokawiarnia miala spelniac zupelnie inne cele..,dzisia jej to poziom to odzwierciedlenie wschowskich wladz....czyli zero...mordobijnia- czyli czopek...arogancja- czyli czopek....brak kultury- czyli czopek...totalny syf- czyli czopek...w pamięci...patalas,kuchcick,giezek,kokorniak,juskiewicz,stachowiak itp

avatar
~mieszkaniec
20.05.2017 21:20

Nie wiele zmieniło się we Wschowie ,już tyle osób rządziło tym miastem, ,kto by nie rządził w tym mieście nic się nie zmieni. Było brak wielkich inwestorów i nadal jest brak. Te miasto ma złe położenie, i nie ma co liczyć na jakiś boom gospodarczy .Kluczem do rozwoju są inwestycje ,miejsca pracy. Dlatego ludzie młodzi wykształceni z stąd wyjeżdżają, i nie tylko .Nie ma podstaw do rozwoju tego miasta .

avatar
~cała wschowa
20.05.2017 22:12

Klasa panie Grabka może nie wszyscy ludzie mieszkający w Gminie Wschowa popierają pana czy po prostu pana lubią to jednak był pan lepszym włodarzem gminy niż obecna ekipa. Wymienię tylko parę przykładów na udowodnienie swej tezy. Po pierwsze pełna kultura łatwość wypowiadania się pełny szacunek do drugiej osoby znajomość zagadnień związanych z pracą radnych oraz Urzędu ,Pan Grabka nigdy nie chował się za innymi plecami wszystkie złe rzeczy brał na klatę umiał słuchać innych nie mścił się na innych ludziach którzy mają inne zdanie Ludzie piszą czy mówią że zadłużył gminę to jest jedno wielkie kłamstwo na pewno specjalnie pożyczek nie brał żeby Wschowa upadła Inwestował we wschowie nowe drogi oswietlenie nowe chodniki razem ze sp kom odnowili ładnie wieże ciśnień i tak dalej. Pan grabka stawiał na młodych ambitnych ludzi przykład pan Roman Zaczyk młody prezes sp kom podniósł firmę z kolan rozbudował ją powygrywał przetargi na kontach zostawił spore kwoty plus podwyżki co roku oraz wycieczki imprezy dla pracowników równo traktował ludzi następny przykład pan Wojtek Kuryło wice starosta powiatu były naczelnik za pana Grabkę Pan Krzysztof nie kłócił się z ludzmi nie obrażał się przychodził na sesję przychodził na komisję nie skłócał innych ludzi i co dla mnie istotne to to że jest uczciwym człowiekiem ,katolikiem . Na pewno za jego kadencji nie było by jak teraz na pewno nie pozwolił by na marnowanie mienia sp kom oraz wydawanie ogromnych kwot na przegrane procesy miedzy Janik a załogą firmy na pewno by zrobił porządek z Janikowa za jego rządów nie dostawała by ta pani takich ogromnych wynagrodzeń oraz premii w Urzędzie byli naczelnicy którzy za coś odpowiadali teraz jest tylko jeden Przybylski kolega czopka i z głogowa Nie chce mi się już pisać ale ta władza co jest to aż boli maja wszystko gdzieś gdzie mogą to tylko swych zatrudniają Miasto brudne co chwilę słychać że pani danucie się coś nie podoba że czegoś nie można i tak dalej w sp kom sprawy sadowe za sprawą a pani Burmistrz nie reaguje a co ją obchodzi los ludzi ważne że bratu załatwiła robotę i poru swoim przez te 18 mc jeszcze jako pani burmistrz władza absolutna a na koniec będzie płacz i zgrzytanie zębów wraz z panią janik kiedyś ktoś wam się dobierze do tyłka za to wszystko co zrobiliście ile to ludzi nie przespało nocy ile łez wylanych za wasze krzywdy Powiadam wam ja tym wszystkim się zajmę i was rozliczę kandydat na burmistrza ujawnię się już nie długo

avatar
~wicia
21.05.2017 14:18

Niech się tylko kadencja ich skończy . Znam wielu co nie odpuści . Zobaczymy jak wtedy obie panie wyjdą finansowo . No i parę latek będą ciągane po sądach .

avatar
~FWS
22.05.2017 08:40

Pani Patalas liczy na spokojną emeryturę. Tak nas wszystkich wykiwała podczas ostatnich wyborów. Koniec balu.

avatar
~Gekon
22.05.2017 21:55

Obecna kadencja to klęska nas wszystkich. Klęska wynikająca z dokonanego wybory tj. protestu przeciwko Grabce i jego ekipie. Mam nadzieję, że już niedługo wybierzemy konstruktywnie!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl