TworzymyGłos Regionu

Spróbuj czegoś nowego

i przy okazji zdrowego

Czwartek, 07 listopada 2019 o 22:41, autor: 0 302
Spróbuj czegoś nowego

Wprowadzanie do swojej diety nowych produktów jest czymś naturalnym. Dobrze byłoby jednak, żeby pożywienie to wpłynęło korzystnie na nasze zdrowie. Zanim więc po coś sięgniemy, dowiedzmy się więcej o jego właściwościach. Co korzystanego dla nas możemy kupić w internetowym sklepie ze zdrową żywnością?

Szczypta soli himalajskiej

Często to, co dla nas jest zupełnie egzotyczne, na drugim końcu świata jest czymś zwyczajnym. W obliczu tego możemy być zdziwieni istnieniem czarnej soli, bo gdzieś w naszych głowach utarło się, że zwyczajowo ma ona biały kolor. Jednak to, co odróżnia ją od tej, jaką stosujemy np. przy gotowaniu to zupełnie inny smak.

Czarną sól himalajską nazywaną Kala Namak w szczególny sposób upodobali sobie weganie. Powód tej fascynacji jest dość oczywisty – przyprawa ta doskonale imituje smak jajek. Jednak jej największych zalet należy upatrywać przede wszystkim w zdrowotnych właściwościach. Ma swoje zastosowanie nie tylko na kuchennym stole, ponieważ nadaje się też do kąpieli.

Stosunkowo do niedawna dostępność do takich produktów jak wspomniana czarna sól była dość ograniczona. Dziś możemy ją kupić bez trudu w sklepie internetowym. Znajdziemy ją m.in. tutaj: https://krukam.pl/product-pol-504-Sol-czarna-Kala-Namak-jajeczna-drobnoziarnista-1kg.html.

Żywność na miarę XXI wieku

Eksploracja przestrzeni kosmicznej przyczyniła się do rozwoju w wielu innych dziedzinach życia. Skutkiem tego dziś mamy niepowtarzalną szansę sięgnąć po pożywienie, jakie miały ze sobą załogi lotów w podniebną przestrzeń. Wyglądająca niepozornie, szczelnie zapakowana żywność budzi coraz większe zainteresowanie konsumentów.

Żeby owoce, warzywa, czy nawet dania gotowe skurczyły się do tak niewielkich rozmiarów, trzeba było poddać je specjalnemu procesowi odwadniania. Liofilizacja polega na zamrożeniu wybranego produktu spożywczego, a następnie usunięciu z niego wody. Tak zapakowane pożywienie waży niewiarygodnie mało, a wciąż zachowuje cenne właściwości odżywcze.

Owoce szczególnie dobrze znoszą odwadnianie. Wystarczy zalać je wrzątkiem, odczekać ok. 10 minut i już nadają się do spożycia. Szczególnymi walorami smakowymi cechuje się żurawina liofilizowana. Kupimy ją bez trudu przykładowo tutaj: https://krukam.pl/product-pol-484-Zurawina-liofilizowana-polowki-50g.html.

Każdego dnia mamy niepowtarzalną szansę sięgnąć po coś nowego, a zarazem zdrowego. Nie miejmy więc oporów przed rozszerzaniem swojej diety. W tym celu odwiedźmy sklep ze zdrową żywnością https://krukam.pl/, gdzie dostępnych jest wiele interesujących produktów w konkurencyjnych cenach.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl