Spotkanie ze sławskimi przedsiębiorcami: Jesteście siłą napędową gminy i powiatu

Piątek, 17 lutego 2017 o 16:32, aktualizacja Sobota, 25 lutego 2017 o 12:57, autor: 11 3734
Spotkanie ze sławskimi przedsiębiorcami: Jesteście siłą napędową gminy i powiatu

17 lutego w restauracji Złoty Pstrąg w Radzyniu burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła spotkał się ze sławskimi przedsiębiorcami. W gminie Sława jest to już tradycja. Samorząd co roku organizuje spotkanie z przedsiębiorcami, życząc im sukcesów zawodowych w nowym roku, a jednocześnie daje okazję przedstawicielom sławskich firm do spotkania się w swoim, licznym gronie.

W tym roku burmistrz zaprosił przedsiębiorców do Radzynia, a dokładnie do restauracji Złoty Pstrąg. W spotkaniu uczestniczyło blisko 100 osób.

- Tak jak przedsiębiorcy są solą tej ziemi i siłą napędową naszej gminy - mówił Cezary Sadrakuła - tak my, samorządowcy również jesteśmy obarczani różnymi zadaniami, narzuconymi nam przez ministrów, rządowe ustawy, które sprawiają, że ciąży na nas odpowiedzialność.

Burmistrz Sadrakuła nawiązał do ostatniej, szeroko komentowanej reformy oświatowej, która w pewien sposób narzuciła gminie część zadań, które będą w tym roku realizowane.

- W tym roku reforma oświatowa będzie nas kosztowała około 9 milionów złotych - mówił burmistrz - nie dostaliśmy na to żadnego dofinansowania i najprawdopodobniej nie otrzymamy. Musimy liczyć na własne możliwości i umiejętności. Nie ukrywam, że liczę również na was - burmistrz zwracał się do przedsiębiorców - ponieważ dzięki waszej inicjatywie i działalności, łatwiej będzie samorządowi (cała wypowiedź burmistrza znajduje się w materiale filmowym poniżej).

Obecny na spotkaniu starosta powiatu wschowskiego Marek Boryczka zwrócił uwagę na to, sławscy przedsiębiorcy są nie tylko siłą napędową sławskiej gminy, ale również powiatu. Starosta przytoczył ostatnie wskaźniki bezrobocia, które na terenie powiatu spadają. Przypomniał również, że wciąż na przedsiębiorców czekają różnego rodzaju dofinansowania, premiujące firmy, które decydują się wyprodukować nową usługę.

Po oficjalnym otwarciu spotkania uczestnicy wzięli udział w poczęstunku specjalnie na tę okazję przygotowanym.

(rak/foto: olek)

REKLAMA

Komentarze (11)

avatar
~Adaś
17.02.2017 17:03

Jak się chce to można, p. Sadrakuła zrozumiał rolę biznesu dla gminy , brawo. A nie rozumiem obecności w tym gronie przedstawicieli policji ? Adaś

avatar
~mieszkaniec
17.02.2017 18:00

Szkoda że nie ma takich spotkań w Szlichtyngowie, nie ma bo pani burmistrz ma przedsiębiorców w d.Daleko jej do Pana burmistrza ze Sławy .

avatar
~do Adasia
17.02.2017 18:22

Przecież to też jest dochodowa działalność :)))) A propos - Zarząd Wschowy - nauczycielu - patrz i ucz się....

avatar
~Basia
17.02.2017 21:37

Mam nadzieje ze był ksiądz . Bo on jest największym przedsiębiorca zaraz po burmistrzu .

avatar
~nano
17.02.2017 23:19

Sama śmietanka aż miło patrzeć !

avatar
~xxx
17.02.2017 23:30

A Ci mundurowi to jakich sławskich przedsiębiorców reprezentują???

avatar
~maciek
18.02.2017 08:36

No to teraz czas na spotkanie z pozostałymi grupami społecznymi i malutkimi przedsiębiorcami . Takie spotkanie to już chyba na hali sportowej Panie Burmistrzu ? A co ze spotkaniem z mega Przedsiębiorcami, którzy decydują o obliczu Sławy ? Mam na myśli zakłady mięsne . Tak więc jest co robić, a na razie jedni zostali uprzywilejowani, a pozostała część biednych podatników mieszkających w Sławie pominięta - oprócz policji i urzędników :)

avatar
~teresa
18.02.2017 10:15

No niestety są biznesmeni i przedsiębiorcy a tu widać samych sponsorów i ludzi sukcesu!

avatar
~pioterek
18.02.2017 10:17

Policja też jest przedsiębiorcą i czynem społecznym!

avatar
~olo
19.02.2017 20:26

O nawet poznaje co niektórych na sali. Widać ze się udzielają. Brawo...z pozdrowieniami dla p. M. M. Szkoda ze we Wschowie nie biora przykladu

avatar
~Do Adasia
20.02.2017 08:25

Pomyłką jest również obecność leśniczego, strażaka itp. Zwykli celebryci. W to miejsce nie lepiej zaprosić przedsiębiorców? Wstyd władzo!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaZaproszenie na otwarcie wystawy "Świadkowie minionych pokoleń"
21.02.20180 161
Świadkowie minionych pokoleń to wystawa archeologiczno-etnograficzna przygotowana z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia Muzeum Ziemi Wschowskiej, którą prezentowana będzie od 28 lutego do ...

Ogłoszenia

Stacja Kontroli Pojazdów
Stacja Kontroli Pojazdów
Oferuje usługi
działka budowlana
działka budowlana
Działka budowlana
REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl