TworzymyGłos Regionu

Spółka rozstrzygnęła przetarg na wywóz i zagospodarowanie komunalnych osadów ściekowych

Wtorek, 14 listopada 2017 o 10:52, aktualizacja Wtorek, 14 listopada 2017 o 11:07, autor: 32 2918
Spółka rozstrzygnęła przetarg na wywóz i zagospodarowanie komunalnych osadów ściekowych

Spółka Komunalna we Wschowie rozstrzygnęła przetarg na wywóz i zagospodarowanie komunalnych osadów ściekowych z oczyszczalni ścieków. Do przetargu stanęły trzy firmy. Zdecydowano o wyborze  oferty Konsorcjum firm: Lider Konsorcjum - Technika Sp. z o.o. z Poznania, Członek Konsorcjum - PWKD Sp. z o.o. z Poznania za cenę 315 tysięcy 900 złotych brutto.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o odrzuceniu oferty P.H.U. ZBIGTAR Zbigniew Tarka – Lider konsorcjum, WEXPOOL Sp. z o.o. – Członek Konsorcjum, Dąbrówka Wielkopolska. Spółka poinformowała konsorcjum o rażąco niskiej cenie zaproponowanej w przesłanej ofercie. Konsorcjum tłumaczyło, że cena jest spowodowana tym, że komunalne osady będą przetwarzane na alternatywne paliwo, a następnie sprzedawane. W związku z tym konsorcjum przewidywało dodatkowy zysk, stąd też cena wywozu była tańsza od pozostałych ofert. To jednak nie przekonało Spółki Komunalnej, która ostatecznie odrzuciła ofertę konsorcjum, tłumacząc decyzję brakiem kalkulacji cenowej, która przekonałaby Spółkę do tego, że konsorcjum jest w stanie za taką cenę wykonać zadanie. Przypomnijmy, że konsorcjum złożyło ofertę na kwotę 264 tysięcy 600 złotych.

W związku z tym Spółka Komunalna brała pod uwagę dwie oferty:

- ZIEMIA POLSKA SP. Z O.O., UL. PARTYZANTÓW 4, 05-850 OŻARÓW MAZOWIECKI na kwotę 329 400,00 zł

- KONSORCJUM FIRM: TECHNIKA SP. Z O.O., UL. MARCELIŃSKA 92, 60-324 POZNAŃ; PWKD SP. Z O.O., UL.MARCELIŃSKA 92, 60-324 POZNAŃ na kwotę 315 900 zł

Decyzją Spółki przetarg wygrała oferta na kwotę 315 tysięcy 900 złotych. Umowa będzie obowiązywała do 15 listopada 2018 roku.

REKLAMA

Komentarze (32)

avatar
~Wschowianin
14.11.2017 11:14

No jak, przecież swojemu nie damy zarobić tylko obcym... Na złość, ale pamiętajcie karma zawsze wraca...

avatar
~Andrzej
14.11.2017 11:21

Czyli polak przed i po szkodzie głupi . Wcale mnie to nie dziwi jak można utworzyć konsorcjum z firmą z Kożuchowa na utrzymanie zieleni miejskiej we Wschowie i to za duże pieniądze to i można z firmą w Poznaniu . Dziwi mnie że nie z Białymstokiem lub z Zamościem . A co nie wolno jak się siedzi w ratuszu wolno i co mi zrobicie ? . A że koszt większy i to znacznie no cóż ważne że firma lokalna dostała w plecy i to się tylko liczy . Kara musi być długa , uciążliwa i pouczająca i niech wiedzą że z nami się nie wygrywa . Tylko w tej wojence burmistrz wygrywa ale my podatnicy przegrywamy i to jest oburzające . A pisanie uzasadnień że to czy tamto to zawsze się napisze na niekorzyść przegranej firmy . Tak to jest jak zamiast ludzi znających się na dobrym rządzeniu zatrudnia się ekonomów do wykonywania bezwzględnych i nie mających nic wspólnego z ekonomią poleceń z ratusza . Oto obraz naszej nieudolnej i mściwej pseudo władzy . I zapewne te osoby są patriotami co zresztą dali wyraz w dniu jedenastego listopada składając kwiaty zresztą kupione za pieniądze podatnika przed tablicą pamiątkową . Taki to obraz kreuje się społeczeństwu Wschowy .

avatar
~Mieszkaniec Wschowy
14.11.2017 12:06

Już niedługo wybory i zmieni się ta władza Wschowska dzięki Bogu

avatar
~ext7
14.11.2017 12:17

Zabijcie mnie ,ale tej decyzji nie rozumiem. Przecież ZBIGTAR zaoferował najniższą cenę i dość sensowny sposób utylizacji osadów. O co tu chodzi?? Powszechnie wiadomo, że jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo ,że o pieniądze(najczęściej te pod stołem). Nie wiem jak było w tym przypadku. Broń Boże niczego nie sugeruję ,ale choć do nadmiernie podejrzliwych nie należę, to innego wytłumaczenia nie znajduję.

avatar
~do ext7
14.11.2017 13:15

I nie znajdziesz . Tu chodzi wyłącznie o zemstę na przedsiębiorcy który upokorzył naszą panią burmistrz . Upokorzenie polegało na tym że zażalenia pisane przez burmistrz do wszystkich instytucji dbające o nasze bezpieczeństwo sanitarne i zdrowotne nie potwierdziły się w praktyce .

avatar
~wpko
14.11.2017 13:10

Współwłaścicielem firmy i udziałowcem w Poznaniu jest firma ZBIGTAR ! więc transport który będzie dokonywał przewozu jest firma WEXPOOL ! Technika Spółka Z.O.O ponieważ transport przekracza zysk dla firmy więc zleceniodawcą jest nadal wsółwłaściciel i osady nie będą widziały Poznania bo jest nie opłacalne ! Gmina zapłaci więcej bo taki był na ten cel zatwierdzony wydatek i tyle musiało być wydane ! Jak można tak niszczyć Gminę i wydawać pieniądze które niby się liczy ! Pobijacie Pana Grabkę 10-cio krotnie!!!

avatar
~Adaś
14.11.2017 13:13

Ad. Andrzej - forumowiczu ....... nie wyobrażam sobie aby Twój komentarz nie został "Komentarzem tygodnia" ? Ja już wcześnie o tym pisałem , że nasza wschowska ekonomia i decyzje za tym idące są zaskakujące, są wielce podejrzane , jak się patrzy z boku plus informacje jakie dostajemy z mediów to myśli się tylko o jednym - "napiwku" ? Ekonomia rynkowa mówi o zysku , ....... nie zrozumiałem gdzie on jest w kupnie kina Hel i nie rozumiem gdzie on jest w kosztach wywozu i zagospodarowania komunalnych osadów ściekowych z oczyszczalni ścieków ? "Zysk" - jest zamiennikiem gospodarności i ekonomicznego polotu, którego najwyrażniej zabrakło ....... a nie zabrakło danego słowa ! Cyt. - Stopa Tarki nie stanie , ani w powiecie Szlichtyngowa , ani w Wschowa ..... słowa , jedna i druga dotrzymały , ..... urzędniczy duch . Nie zważam na to , że v-ce burmistrz ostatnio stał się punktem wielu drwin , jest dobrze wykształcony i z pewnością logika nie stanowi dla niego żadnego progu więc chciałbym aby publicznie mieszkańcom wytłumaczył , bo p. Tarka zrobił to rzeczowo, dlaczego kwota 264tys. nie jest mu bliższa od kwoty 316tys. ? Ta sobie główkuję , ........ kupuje się rzeczy niepotrzebne , traci się lekką ręką 52tys. i ma się czelność mówić o tym co wynika z realizacji zaplanowanych projektów , że gmina jest "dziadówą" ? Adaś

avatar
~Adrzej
14.11.2017 19:45

Panie Adaś sam pan napisałeś " Stopa Tarki nie stanie , ani w powiecie Szlichtyngowa ani we Wschowie " . Sam pan sobie dałeś odpowiedz , a że na tym interesie straci podatnik a nie burmistrz to inna para kaloszy . Gdyby ktoś kto się zna na ekonomii był prezesem S.K to nie doprowadziłby do takiego stanu żeby przepłacać za te odpady po ściekać . Ale ta osoba co kieruje lub prawdę powiedziawszy jest kierowana wierzy na słowo burmistrzowi a w szczególności doktorowi bo on kieruje tą firmą . Problem się zacznie dla tej marionetki jak skończy się ich kadencja w ratuszu a nowy burmistrz zacznie rozliczać S.K z zysków i strat . Wtedy ta co zarządza formalnie S.K będzie miała " pole do popisu " przed prokuratorem . A to już będzie bolało i to mocno bo trzeba będzie sobie nająć dobrego papugę i to za własne pieniądze i te tłumaczenia w prokuraturze i to nie raz czy dwa razy . Taki interes w zatrudnieniu osoby co nie ma zielonego pojęcia o ekonomii zawsze kończy się fatalnie dla marionetki a nie dla tego co ją steruje , ale to już jej problem bo żałować nie ma kogo . Dosyć ludziom już napsuła krwi i to ludzie zapamiętają .

avatar
~protokulant
14.11.2017 13:14

Pani Janik nie tędy ewakuacja a taczki czekają ! NR 1- Danusia, NR 2- Elżunia, NR 3- Doktor, NR 4- Janik.

avatar
~Adam
14.11.2017 13:17

Ja czekam aż zajmie się tym prokurator .

avatar
~xxx
14.11.2017 15:20

A obok Pani Janik to mamusia??czy babcia?? wspiera w wypowiedzi!

avatar
~Wyborca
14.11.2017 16:35

Wypłacone odszkodowania, zawyżone kwoty za obsługę prawną, zdublowane umowy i niejasności przy przetargach na paliwo i osady. Zbiera się na tyle dużo że po odwołaniu wróżę Janikowej kilka lat w sądach.

avatar
~Baśka
14.11.2017 19:12

Szanowny SUWERENIE nad prawidłowo realizowanym budżetem przez Zarząd Gminy ma czuwać Rada Miejska - pytanie: czy Rada stanie na wysokości zadania i zgłosi ten fakt do CBŚP w Zielonej Górze, ew. Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze ?????

avatar
~Skandal
14.11.2017 20:26

To jest jak w banku kolejny sąd i kolejne odszkodowania. Czy to jest celowe działanie na szkodę gminy i mieszkańców.

avatar
~Jon
14.11.2017 22:10

Zbigtar najtaniej bo wywiezie na pola do Osowej Sieni

avatar
~do Baśki
15.11.2017 08:25

Nie nigdzie nie zgłosi, ponieważ doskonale rozumie, że warto było dorzucić co nie co grosza, by ratować zdrowie naszych mieszkańców. Jasne?

avatar
~zenek
15.11.2017 12:22

A co myślicie że gdzie to pojedzie do Poznania?? Ha ha! Poznań ma dosyć swoich osadów i tak samo je przerabia jak Pan Tarka tylko ciemny naród myśli że w fenomenalnym i Poznańskim transportem pojedzie do Pana Tarki za lepsze pieniądze !

avatar
~do ext7
15.11.2017 13:54

Problem Pani Janik leży w tym, że jej miejsce w sekretariacie Poradni jest już zajęte. Więc już dzisiaj dba o to z czego w przyszłości będzie żyć. Kto ja zatrudni jak dostanie kopa? Chyba nikt rozsądny się nie znajdzie a przyszłe sprawy sądowe wymagać będą dużej ilości urlopu i kasy na adwokatów.

avatar
~@ protokulant
15.11.2017 14:58

Pracownicy sami chętnie ją wywiozą na taczce. Chętnych już dzisiaj bez liku, prawie wszyscy łącznie z niektórymi pupilkami.

avatar
~ext7
15.11.2017 15:05

ad "do ext7" Z całym szacunkiem ,ale osobiste problemy pani Janik leża poza sferą moich zainteresowań. .Mnie interesuje kto odrzucił ofertę ZBIGTAR, która pod każdym względem była najkorzystniejsza (najniższa cena i bardzo sensowny sposób zagospodarowania osadów)?? Interesuje mnie też ,czy była to decyzja jednoosobowa,(jeżeli tak ,to czyja?) czy też jakieś „ciało kolegialne” tąże podjęło i jakie było jej uzasadnienie? Zdaję sobie sprawę ,że bardzo mało prawdopodobne jest, że ktokolwiek odpowie na te moje pytania. P.S Nie interesują mnie spekulacje ,domysły – tylko info z pierwszej ręki.

avatar
~@ ext7
15.11.2017 16:17

Przecież to jasne jest jak słońce. Janikowa nie podejmuje w tej spółce żadnych decyzji. Kompletnie żadnych. Wszystkie decyzje zapadają w ratuszu. Inną sprawą jest odpowiedzialność za decyzję. Jednoosobowy zarząd spółki odpowiada za decyzję nawet jeśli ktoś podpowie jaka ma być. Analogicznie do Nowogrodzkiej.

avatar
~Wyborca
15.11.2017 17:36

do "@ ext7" - Ooo .... super , .... zaczyna społeczeństwo w końcu myśleć, ...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl