TworzymyGłos Regionu

Spółka Komunalna zaprasza na wyjazd studyjny

Środa, 22 września 2021 o 14:25, autor: 7 774
Spółka Komunalna zaprasza na wyjazd studyjny

Trwają działania informacyjno-konsultacyjne związane z projektem rekultywacji składowiska w Tylewicach. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Przyczyny Górnej i Tylewic do udziału w wyjeździe studyjnym w dniu 6 października 2021 roku.

PROGRAM WYJAZDU

Program obejmuje wizyty na składowiskach położonych w województwie kujawsko-pomorskim oraz spotkania z ich zarządcami. Odwiedzimy rekultywowane obecnie składowisko w gminie Jeżewo oraz zrekultywowane składowisko w gminie Rojewo.  Wybór miejsc nie był przypadkowy. Proces rekultywacji prowadzi lub prowadził podmiot odpowiedzialny za przygotowanie i realizację tego typu projektu w Tylewicach. Wyjazd zaplanowano na godzinę 6:45 sprzed siedziby Spółki Komunalnej Wschowa. Powrót spodziewany jest około godziny 19.00. Organizator wyjazdu zapewnia uczestnikom nieodpłatnie przejazd autokarem, lunch oraz ubezpieczenie.

Ramowy program można pobrać tutaj.

ZGŁOSZENIA

Liczba miejsc dla uczestników wyjazdu jest ograniczona. Zgłoszenia do udziału można wysyłać do 30 września 2021 roku na adres mailowy konsultacje@skwschowa.pl, podając w treści imię i nazwisko, PESEL(w celu ubezpieczenia) oraz numer telefonu uczestnika. Przesłanie zgłoszenia stanowi zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Spółkę Komunalną Wschowa Sp. z o. o. w związku z organizacją wyjazdu studyjnego w dniu 6 października 2021 roku. Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem email: piotr.dzielakowski@skwschowa.pl

W dniu 1 października 2021 roku organizator potwierdzi drogą mailową lub telefoniczną udział poszczególnych osób w wyjeździe.

DZIAŁANIA INFORMACYJNO-KONSULTACYJNE

Wyjazd studyjny jest elementem działań informacyjno-konsultacyjnych towarzyszących projektowi rekultywacji składowiska w Tylewicach.  Rekultywacja składowiska była tematem spotkań dedykowanych przedstawicielom  Rady Miasta oraz sołectw Tylewice i Przyczyna Górna, które odbyły się w dniu 16 września 2021 roku. W październiku 2021 roku na terenie gminy funkcjonować będą specjalne punkty, w których konsultanci przekażą informacje na temat rekultywacji oraz odpowiedzą na pytania mieszkańców.

Rekultywacja jest konsekwencją zamknięcia składowiska w 2009 roku. Do jej przeprowadzenia zobowiązany jest zarządca pod groźbą wysokich kar finansowych. Zaniechanie tej inwestycji stwarza również potencjalne ryzyko dla środowiska i mieszkańców. Dobiega końca etap projektowy i formalno-prawny projektu. Pierwsze prace na terenie składowiska, w celu przywrócenia temu miejscu pierwotnego charakteru przyrodniczego, zaplanowano jeszcze w 2021 roku. Już po około 12 miesiącach zakres rekultywacji będzie zrealizowany w ponad 95%, a teren dawnego składowiska wysiany trawą i obsadzony drzewami.

(Spółka Komunalna we Wschowie)

REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Helicopter
22.09.2021 19:46

Służby prasowe Antkowiaka przespały możliwość powitania amerykańskiej armii nad Wschową. Wczoraj przeleciał nad Wschową Boeing CH-47 Chinook. A co na to ziomek szef wydziału propagandy Antkowiaka ?

avatar
~Wojtek
22.09.2021 20:05

A niezaszczepione też mogą jechać?

avatar
~Tadek
23.09.2021 00:15

A czy te składowiska odpadów na które pojedziemy też są tak blisko zabudowań?

avatar
~Ela
23.09.2021 18:33

Jako osoba mieszkająca w Tylewicach uważam, że spółka komunalna powinna zrobić zebranie na wsi z mieszkańcami i przedstawić im swoje zamiary. Do tej pory oficjalnie nic nie wiemy. Było jakieś zebranie z sołtysem i radą, ale nie przekazali mieszkańcom szczegółów... Dlatego myślę, że jest to zbędny wyjazd, ponieważ wiadomo że wszystko będzie tam zdobione jak książka piszę. A my dalej nie wiemy co tu będzie przywiezione i skąd. Dla przypomnienia napiszę, że pamiętamy jak tu było składowisko śmieci- ten smród, pożary itp.

avatar
~do ela
24.09.2021 12:41

To może warto się zapisać na wyjazd i zapytać tej firmy, która będzie wykonywać rekultywacje co przywożą i skąd? Jest możliwość zobaczenia jak realizują takie inwestycje i super, bo można na własne oczy się przekonać a nie tylko słuchać na sali wiejskiej - powiedzieć można wiele, dobrze, że chcą pokazać i udowodnić

avatar
~Mieszkaniec
24.09.2021 00:36

Popieram Ele!

avatar
~Majka
24.09.2021 17:36

Brawo pani Elu. Nic nie wiemy a chcą pokazywać jak to będzie wyglądać. Za nim jednak będzie wyglądać to podobno sami nie na wiedzą jak i co bo na własną rękę robiłam wywiad...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl