TworzymyGłos Regionu

Spółka Komunalna: Walczymy o niższe opłaty za gaz

Czwartek, 13 stycznia 2022 o 14:32, autor: 4 646
Spółka Komunalna: Walczymy o niższe opłaty za gaz

Zarząd Spółki Komunalnej Wschowa sp. z o.o. informuje, że z przyczyn niezależnych od Spółki podwyższona została wysokość opłaty za energię cieplną dostarczaną do naszych odbiorców we Wschowie.

Przyczyną podwyżki jest drastyczny wzrost cen za dostawy paliwa gazowego przez PGNiG. Sprzedawca przyjął, niesłusznie według Spółki, że dostawy gazu odbywają się na potrzeby klienta biznesowego, co w konsekwencji przełożyło się na kilkusetprocentową podwyżkę za gaz, który służy do produkcji ciepła dla odbiorców indywidualnych (11 bloków Spółdzielni Mieszkaniowej i 3 budynków należących do wspólnot mieszkaniowych zarządzanych przez SK Wschowa).

W trybie pilnym podjęliśmy kroki formalno-prawne w celu zmiany formy rozliczania ze sprzedawcą gazu. Nasza kotłownia gazowa wykorzystuje bowiem paliwo wyłącznie na potrzeby gospodarstw domowych. Uważamy zatem, że powinniśmy być objęci stawkami regulowanymi zgodnymi z taryfą Urzędu Regulacji Energetyki, tak jak to ma miejsce dla Wspólnot i Spółdzielni Mieszkaniowych.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku złożonego przez SK Wschowa i zmianę stawki przez PGNiG, nastąpi stosowna korekta opłat za ciepło dla naszych odbiorców lokalnych z uwzględnieniem zużycia w obecnym sezonie grzewczym.

(Spółka Komunalna we Wschowie)

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Zen
13.01.2022 14:59

A co będzie jak PGiN wasze starania formalno-prawne zignoruje i zażyczy sobie kilkuset procentowej nowej opłaty ? Jaka propozycja, czyja to wina, jakie prezes SK Wschowa widzi rozwiązanie i co ma do zaoferowania mieszkańcom Wschowy ? Proszę tylko bez narracji - to wina Tuska, skapuję jedynie - to wina Morawieckiego .

avatar
~emerytka
13.01.2022 15:28

Damy radę, benzyna stanieje o 0,7zł a wszystko inne w sklepie o 5zł i emerytura będzie bez podatku. Nic nam nie grozi z tym rządem . Jak będzie za mało to dadzą zasiłek z tarczy.

avatar
~Kmicik
13.01.2022 16:07

Kilkaset procent to ile? Czemu nie podali dokładnie ile procent? Niech zwolennicy PiS-u się ucieszą...

avatar
~FWS
13.01.2022 16:24

Przecież należy tylko wyodrębnić lokale, które są podmiotami gospodarczymi. Trudno przecież, aby za kila firm znajdujących się w blokach płacili wszyscy mieszkańcy bloków.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

PRACA
PRACA
Oferty
Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl