W środę w Kożuchowie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie dla lubuskich jednostek OSP. Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze oraz jednostki samorządu terytorialnego spotkały się, by oficjalnie podpisać umowy o współpracy finansowej.
Umowy, które zostały podpisane tego dnia, dotyczą wsparcia w formie dotacji celowej przeznaczonej na zadania z zakresu ochrony przeciwpożarowej. To niezwykle ważna inwestycja, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa i efektywności działań jednostek OSP na terenie województwa lubuskiego.
Jolanta Wielgus, Burmistrz Miasta i Gminy oraz Helena Romanowicz, główna księgowa, podpisały umowę na rzecz Gminy Szlichtyngowa. Współpraca zakłada dotację w kwocie 29.925,00 zł pochodzących z budżetu Województwa Lubuskiego.
Dzięki uzyskanym środkom, jednostki OSP z terenu gminy Szlichtyngowa będą mogły znacząco podnieść standard swojego wyposażenia:
OSP Gola otrzyma 2 sztuki butli kompozytowych do aparatów oddechowych. To niezbędne narzędzia podczas akcji ratunkowych, które umożliwiają strażakom dłuższą i bezpieczną pracę w trudnych warunkach.
OSP Stare Drzewce zostanie wyposażona w 4 komplety ubrań koszarowych. Te specjalistyczne stroje zwiększą komfort i bezpieczeństwo strażaków podczas interwencji.
OSP Szlichtyngowa będzie mogła korzystać z nowej kamery termowizyjnej. To nowoczesne urządzenie pozwoli na szybsze lokalizowanie źródeł ognia oraz osób potrzebujących pomocy w miejscach, gdzie tradycyjne metody zawodzą.
Uroczyste podpisanie umów to kolejny krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa i efektywności działań strażaków na terenie województwa lubuskiego.
Źródło/foto: Szlichtyngowa.pl/Marcin Jabłoński Zarząd Województwa Lubuskiego PO RP
Komentarze 1