TworzymyGłos Regionu

Spacer po NIEOCZYWISTEJ Wschowie

Sobota, 14 września 2019 o 21:25, aktualizacja Sobota, 14 września 2019 o 22:47, autor: 2 3349
Spacer po NIEOCZYWISTEJ Wschowie

Niby znamy nasze miasto. Jednak, każdy spacer z panią Martą Małkus ze stowarzyszenia CzasArt sprawia, że czujemy się zakłopotani. Budowle, uliczki, witraże w oknach, szczegóły architektury stają się niewiarygodnie tajemnicze i jakby wyjęte żywcem z zapomnianej lub dotychczas nieistotnej przeszłości. Detale, które chyba znamy, bo spacerujemy obok nich od dawna, stają się nagle nieoczywiste. Mają drugie dno. Mówią do nas w języku, który zaczynamy rozumieć i musimy się przy nich zatrzymać i stać się częścią ich historii. Może po to, żeby póżniej opowiadać o nich dzieciom? Europejskie Dni Dziedzictwa, w których mogliśmy uczestniczyć są przecież po to, aby uzmysłowić nam, że historia to nie tylko kamienie - to także ludzie. A Wschowa, rzeczywiście potrafi swoją historią inspirować.

Stowarzyszenie CzasArt z Martą Małkus poprowadzili uczestników spaceru nieoczywistymi historycznie uliczkami Wschowy.  Tym razem przeszli od ulicy Głogowskiej (miejsca, gdzie onegdaj mieściła się brama głogowska), parkiem Herbergera i dalej ul. Moniuszki do ulicy Kazimierza Wielkiego.  Ulicą Sportową powrócili do ogródka jordanowskiego, gdzie uczestniczyć mogli w koncercie Orkiestry Dętej i Mażoretek ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Wschowskiej.

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Adam
15.09.2019 09:30

Zdjęcia wspaniałe ale ogniskowa obiektywu jest źle dobrana . Perspektywa wyszła bardzo odległa między obiektami i nie odpowiada rzeczywistości . W rzeczywistości odległości między budynkami są znacznie mniejsza a co za tym idzie bardziej skoncentrowane . Ulice wyglądają bardzo puste ( duże odległości między drzewami ) oraz rzadka zabudowa . Jednak w rzeczywistości ulice i zabudowa domów jest jednak bardziej zwarta co nadaje temu miastu urok i klimat . Jestem mieszkańcem tego miasta i taki widok z takiej perspektywy fotografowanych elementów mojego dzieciństwa mnie zaskakuje .

avatar
~serce
15.09.2019 12:49

Wschowa miasteczko urokliwe, małe i senne. Dobrze dla mieszkańców, że są tacy piękni ludzie jak pani Marta i Kasia, widać pasję i ogromne zaangażowanie.Wczorajsze popołudnie to mile spędzony czas, wielkie dzięki.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl