TworzymyGłos Regionu

SOSW: Dają dzieciom siłę, otrzymali certyfikat

Poniedziałek, 14 maja 2018 o 12:42, autor: 1 452
SOSW: Dają dzieciom siłę, otrzymali certyfikat

Miło nam poinformować, że Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy  we Wschowie  w wyniku swoich działań otrzymał certyfikat ,,Chronimy Dzieci", Fundacji ,,Dajemy Dzieciom Siłę”. 

Certyfikat jest przyznawany placówkom realizującym politykę ochrony dzieci przed przemocą i wydawany jest na okres jednego roku. Jest potwierdzeniem, że placówka spełnia surowe kryteria wskazujące na wysoki poziom standardów ochrony dzieci jak i wysoką jakość programów dotyczących ochrony dzieci.

Realizacja założeń  programu była procesem długotrwałym, co w dużej mierze związane jest ze złożoną strukturą Ośrodka oraz specyfiką funkcjonowania naszych wychowanków. Opracowany  i wdrożony został   m.in. Dokument Polityki Ochrony Dzieci przed krzywdzeniem, w którym ustalone są i zapisane procedury interwencji   w przypadku podejrzenia krzywdzenia dziecka. Realizacja programu uwzględnia dostarczenie wiedzy dzieciom na temat unikania zagrożeń oraz możliwości uzyskania pomocy i wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych, związana jest również z prowadzeniem działań o charakterze edukacyjno – szkoleniowy, w celu podniesienia kompetencji personelu Ośrodka, rodziców i opiekunów w zakresie ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Realizacja programu ,, Chronimy Dzieci’’ przez placówkę oznacza m.in. że:

  • placówka posiada ustalone i spisane procedury interwencji w przypadku podejrzenia krzywdzenia dziecka
  • placówka chroni dane osobowe i wizerunek dziecka
  • placówka dba o bezpieczny dostęp dzieci do Internetu
  • placówka posiada ustalone i spisane relacje na linii dziecko-pracownik personelu
  • pracownicy placówki są sprawdzani pod kątem niekaralności za przestępstwa z użyciem przemocy na szkodę małoletniego
  • pracownicy są przeszkoleni z zakresu rozpoznawania symptomów krzywdzenia dzieci i wiedzą jak na nie reagować
  • placówka oferuje dzieciom i rodzicom edukację na temat ochrony dzieci przed krzywdzeniem

   Wprawdzie przyznany nam certyfikat jest ważny do dnia 2019-04-04, ale mamy nadzieję, że w latach następnych również nasza praca będzie tak wysoko oceniana, a przede wszystkim, że wprowadzając programy chroniące dzieci przed krzywdzeniem przyczynimy się do tego, że nasi podopieczni będą mieli szczęśliwe i pogodne dzieciństwo.

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~Zofia
14.05.2018 21:35

Gratulacje!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaPowiatPodziękowania
21.03.20190 39
Wspaniale jest widzieć rozwiązania tam, gdzie inni widzą problemy. Jest to możliwe dzięki ludziom, z którymi pracuję w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym i w Stowarzyszeniu „B...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl