TworzymyGłos Regionu

SOLIDna droga do Sławy

Niedziela, 20 września 2020 o 15:29, aktualizacja Poniedziałek, 21 września 2020 o 10:41, autor: 0 1184
SOLIDna droga do Sławy

W Gminie Sławie rozgrywany jest kolejny etap szóstej edycji cyklu Solid MTB. Jest to dziesiąty akcent tegorocznego sezonu spod znaku rowerowych zawodów MTB. Podobnie jak w latach ubiegłych zawodnicy ścigali się po polach i lasach w okolicach Starego Strącza.

Tym razem meta i start usytuowane były na boisku sportowym w Starym Strączu, a nie tak jak w poprzednich latach na Plaży Miejskiej SCKiW. Powodem zmiany lokalizacji jest Rewaloryzacja Parku Miejskiego. Uczestników dzisiejszych zmagań przywitał Krzysztof Gruszewski - Zastępca Burmistrza Sławy. Przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Sławie dał również sygnał startowy. Po wystrzale z pistoletu rowerzyści ruszyli do pokonywania wymagającej i trudnej trasy, szczególnie w okolicach Wzgórz Pszczółkowskich, gdzie zostały wykorzystane stare nasypy kolejowe oraz pobliskie wzgórza. Organizatorzy podzielili uczestników na trzy grupy, w zależności od długości trasy(GIGA-64km, MEGA-44km i MINI-24km). W dzisiejszych zawodach wzięło udział prawie 300 zawodników. Rywalizacja odbyła się na wysokim poziomie, a zawodnicy w tumanach kurzu ukończyli tę wymagającą trasę.

(WG)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl