TworzymyGłos Regionu

Śmiertelny wypadek w Kandlewie

Piątek, 04 stycznia 2019 o 10:04, aktualizacja Czwartek, 10 stycznia 2019 o 11:18, autor: 0 4143
Śmiertelny wypadek w Kandlewie

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w Kandlewie. W wyniku prowadzenia najprawdopodobniej w niewłaściwy sposób demontażu koła, zginął pracownik skupu złomu.

Zdarzenie miało miejsce na terenie skupu złomu w Kandlewie w godzinach popołudniowych. Jak wyjaśnia Artur Dryjas, szef Prokuratury Rejonowej we Wschowie, która zajmuje się badaniem tej sprawy, do wypadku doszło najprawdopodobniej w wyniku błędu pracownika.

- Zmarły 39-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego doznał poważnych obrażeń głowy w skutek niewłaściwego demontaży koła z lawety samochodu ciężarowego. Nie użył do tego odpowiedniego klucza, próbując zdemontować koło za pomocą palnika gazowego. Na skutek tego opona właściwie wybuchła – mówi prokurator.

Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, jednak po przyjeździe lekarz stwierdził zgon. Aktualnie Prokuratura Rejonowa we Wschowie prowadzi dochodzenie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz naruszenia przepisów BHP.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaKoncert Podziękowań
25.03.20190 692
23 marca Stowarzyszenie Kultury Ziemi Wschowskiej w Koncercie Podziękowań zaprezentowało to, co ma najlepsze w swoich szeregach, czyli występy mażoretek oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Zani...
nazwa
Sukcesy uczniów SP2
25.03.20190 386

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl