TworzymyGłos Regionu

Sława zaprasza na obchody święta Konstytucji 3 Maja

Czwartek, 12 kwietnia 2018 o 15:44, autor: 1 536
Sława zaprasza na obchody święta Konstytucji 3 Maja

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych wraz z Urzędem Miejskim w Sławie zapraszają do udziału w tegorocznych obchodach święta Konstytucji 3 maja. W tym roku zaplanowano konkurs historyczny dla mieszkańców sławskiej gminy, uroczystą akademię oraz Mszę świętą w intencji ojczyzny.

Konkurs historyczny pt. ,,Konstytucja 3 Maja" odbędzie się 26 kwietnia o godz. 17:00. Jest skierowany do wszystkich mieszkańców gminy bez względu na wiek. Będzie przeprowadzony w formie testu, składającego się ze stu pytań.

Osoby biorące udział w konkursie są zobowiązane zgłosić swoje uczestnictwo telefonicznie pod numer telefonu: 68 356 65 11 lub na adres e-mail: sekretariat@zsp-slawa.pl bądź osobiście w sekretariacie ZSP w Sławie na ul. Ogrodowej 1 (sekretariat czynny w godz. 7.00-15.00 od poniedziałku do piątku). Termin zgłoszeń upływa 25 kwietnia.

Żeby dobrze przygotować się do udziału w konkursie warto przypomnieć sobie informacje na temat samej Konstytucji 3 Maja, okoliczności jej uchwalenia oraz okresu rządów Stanisława Augusta Poniatowskiego.

2 maja o godz. 16:00 w auli Szkole Podstawowej odbędzie się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez młodzież z ZSP w Sławie. Rozstrzygnięty zostanie również konkurs historyczny oraz wręczenie nagród. Natomiast 3 maja o godz. 10:00 odprawiona zostanie Msza święta w intencji ojczyzny. Złożone zostaną także wiązanki pod obeliskiem.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~ciekawski
13.04.2018 21:24

A co z tym grafity we Wschowie w Staszicu?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl