TworzymyGłos Regionu

Skorzystaj z preferencyjnej stawki podatku od nieruchomości

Piątek, 15 stycznia 2021 o 12:47, autor: 0 907
Skorzystaj z preferencyjnej stawki podatku od nieruchomości

Referat Podatków i Windykacji wschowskiego Urzędu Miasta i Gminy przypomina o możliwości skorzystania z preferencyjnej stawki podatku od nieruchomości.

Zgodnie z Uchwałą nr XXII/214/2020 Rady Miejskiej we Wschowie z dnia 30 listopada 2020 r. w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości, Przedsiębiorca ubiegający się o skorzystanie z preferencyjnej stawki, o której mowa § 1 ust. 2 pkt 2) lit.:

a) nieruchomości  zajętych na prowadzenie działalności związanej z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi,

b) nieruchomości zajętych na prowadzenie stołówek na terenie szkół i przedszkoli, oraz 

d) nieruchomości związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej, a także zajętych na prowadzenie działalności związanej z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi, w obszarze historycznego centrum miasta,

zobowiązany jest bez wezwania, do dnia 25 stycznia każdego roku podatkowego do złożenia, według stanu na dzień 1 stycznia roku podatkowego dokumentów wymienionych w § 3 ust. 1 wyżej wymienionej uchwały. Przedsiębiorca, który nie spełni warunków wynikających z § 2 ust. 2 oraz § 3 ust. 1 niniejszej uchwały, zobowiązany będzie regulować podatek od nieruchomości od budynków lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej wg stawki podstawowej określonej w § 1 ust. 2 pkt 2).

(UMiG Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl