Są dwie różne gospodarki, ten uniwersytecki i ten z podstawianiem ,,haka"?

Poniedziałek, 09 lipca 2018 o 10:32, autor: 6 661
Są dwie różne gospodarki, ten uniwersytecki i ten z podstawianiem ,,haka

Od pewnego czasu zamieszczamy wybrany przez redakcję komentarz, który naszym zdaniem jest wart uwagi. Uznaliśmy, że być może tym sposobem uda nam się wspólnie, wraz z czytelnikami, wciąż podnosić poziom dyskusji pod artykułami. Tym razem wybraliśmy wypowiedź, odnoszącą się do decyzji o zadłużeniu gminy na budowę ulic Czeskiej i Węgierskiej. Jednocześnie informujemy, że treści zawartych w komentarzach nie należy utożsamiać z opinią i poglądami redakcji.

autor: Adaś / artykuł: Gmina się zadłuży, ale wybuduje ulice Czeską i Węgierską

Z tą ekonomią to jak z piękną kobietą. Ma kaprysy, nie idzie jej dopiąć, a więc jak to się do niej dobrać aby nie ,,zarysować" a skorzystać? Takie zestawienie z ostatnich dni,  chcemy dać 0,5 mln na uzdrowienie linii kolejowej PKP, co w zyskach jest wątpliwe, a już nie mamy 0,7 mln na konieczne wybudowanie dwóch ulic? Oczywistym jest, że szkoda nie wziąć darmo kasy. Tu nasuwają mi się dwie refleksje: dlaczego p. burmistrz składając wniosek o finansowanie na drogi pominął udział własny, dlaczego go bezpiecznie nie zabezpieczył? Po drugie p. burmistrzu, Pana kampania wyborcza z 2014 miała w podstawie hasło ,,Grabieżcy" (bez rozwijania) więc, jak to się ma dzisiaj do Pana pomysłu zadłużania miasta? Dzisiaj (2018) rozumie Pan temat, potrzeby i racjonalność ale jak tylko dopiszemy nazwisko Grabka (2014) to rozsądek i ekonomia już się nie komplementuje, nie ma subtelności i nigdy jej nie było? Czyli co, są dwie różne gospodarki, są dwa różne sposoby dochodzenia do celu (sposoby myślenia),  jest ten uniwersytecki i ten z podstawianiem ,,haka"? Oj, nie znam się na tym, ale dla mnie Wybory powinny być co roku, bo chociażby w okresie wyborczym moje uszy dostawałyby stertę rozkoszy za darmo.

REKLAMA

Komentarze (6)

avatar
~Stefan
09.07.2018 10:52

Wydaje mi się, że trafnie napisane. Za rządów poprzedników rozwój miasta był widoczny ale za pożyczone pieniądze , dzisiaj nie ma go wcale a dług nie spada. Teraz p. Czopek znalazł sposób na inwestycję ale też za pożyczone więc nie rozumiem logiki wyborczej z 2014 NWNS -Czopek ?

avatar
~do Stefana
09.07.2018 11:07

Smutne to że po tych " odnowicielach " żadna sztandarowa inwestycja nie zostanie . A jeszcze żałośniejsze jest to że obecna " odnowiona " burmistrz ze swoim " doktorem " nie potrafi utrzymać w należytym stanie technicznym tego co przejęli po poprzednikach . Panie " doktor " a pan jak się budował to pan korzystał z banków czy był tak genialnym ekonomistom że nie potrzebował gotówki na swoją budowę domu .

avatar
~do autora powyżej
09.07.2018 14:38

Smutne to że po tych " odnowicielach " żadna sztandarowa inwestycja nie zostanie . Zostanie ale niestety tylko rozczarowanie ich wyborców a co gorsze to łzy skrzywdzonych ludzi.

avatar
~Baśka
09.07.2018 12:07

Bo! ..., tak się dzieje, iż dzisiejsi rządzący czy to na szczeblu centralnym / jak widać po pisie/, czy na szczeblach lokalnych wszystkich szczebli w śród ich kadr jak również poszczególnych członków to niczym więcej jak odpady po "SOLIDARNOŚCI", to jak po upadku PZPR większość ich karierowiczów/klakierów partyjnych przystąpili aktywnie do robienia kariery u tych co obecnie rządzą, np. w pisie!!!. Polska polityka psuje się od głowy co przenosi się na szczeble lokalne, to w większości partyjni klakierzy, karierowicze, kolesiostwo partyjne i rodzinne, wszechobecny nepotyzm - to wszystko razem wzięte działa na nich jak N A R K OT Y K, bez którego obecnie rządzący nie potrafią normalnie żyć, funkcjonować we współczesnym NORMALNYM SPOŁECZEŃSTWIE ....!. To przypomina polityczną zarazę, która niszczy morale państwa, morale lokalnej społeczności, niszczy normalnie myślących i ich honor co powoduje, że co raz mniej ludzi uczestniczy w wyborach / w skali kraju i lokalnym/. Ten stan rzeczy - co widzimy po zachowaniu posłów z naszego rejonu, prowadzi do lekceważenia czy to na szczeblu centralnym, czy to na szczeblu lokalnym praw ludzi chorych, niepełnosprawnych / ostatnie protesty osób chorych i niepełnosprawnych w Sejmie - ostoja demokracji/, na lokalnym podwórku następują jak grzyby po deszczu tego typu przedsięwzięcia - tak zwane przedwyborcze obiecanki cacanki podejmowane w celu pozyskania sobie wyborców..... !. Ta "choroba" wymaga interwencji specjalistów i odwagi SUWERENA, a zwłaszcza SUWERENA w walce z nią, z nimi dokonując odpowiedniego wyboru normalnych ludzi w Wyborach "Jesień 2018r". W innym przypadku nie możemy liczyć w najbliższej przyszłości, że Wschowa i powiat wyjdzie z tego inwestycyjnego i gospodarczego zacofania ....... !.

avatar
~Adaś
09.07.2018 13:06

Ad. "do Stefana" - forumowiczu , ...... nie chciałem wyrażać żadnej złości czy niegrzeczności w stosunku do obecnego p.burmistrza .... lecz nie da się zapomnieć nikomu jego niegodziwej i obrzydliwej formy walki z poprzednim burmistrzem, tamten styl był po prostu łajdacki z oklejaniem miasta czymś takim ...... a było to akceptowane przez NWNS . To nie jest z mojej strony faworyzowanie p. Grabki , ..... mam swoje zdanie o nim ( nie jest aż tak krytyczne , to mądry człowiek , zgubiła go jedynie polityka kadrowa ?) ale można być na dzisiaj zdziwionym....... interpretacja p. Czopka - kredytowanie się przed 2014 było naganne a już teraz przymusowym dobrem ? Uważam , że p. Czopek na dzisiaj podejmuje rozsądną decyzję , konieczną , tak samo p. Grabka postępował, podobnie . Większość z nas rozumie status tego miasta , jesteśmy na dzisiaj biedni , bardzo biedni , do tego nie ma koniunktury na takie małe ośrodki miejskie co w konsekwencji wszyscy odczuwamy. To nie jest proste na dzisiaj ożywić tak senne społeczeństwo z zasobami żądania i roszczenia....... ale budowanie ulic nie można już dzisiaj stawiać za wygórowane dobro ? To się tym zamieszkałym tam ludziom po prostu należy . Adaś

avatar
~do Adasia
09.07.2018 14:39

Panie Adaś powinien pan nazwać ten styl łajdackim rządzeniem tak burmistrza jak i jego zastępcy . Bo czym jest wywalanie ludzi jak leci żeby zrobić miejsce dla swoich . Czym jest zatrudnianie na stanowiskach swoich nie mających zielonego pojęcia o czymkolwiek [ słynne brutto , netto ] i czym jest zatrudnienie w S.K różnych prokurentów , " asystentów społecznych " i co tam jeszcze wymyślili tylko dlatego żeby więcej kasy przejąć dla swoich . Dlaczego S.K nie zrobiła żadnych inwestycji dla miasta mimo że miasto ich potrzebuje . To jest łajdacka władza i tak trzeba ich oceniać po tym co zrobili " dobrego " dla miasta i społeczeństwa .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSławaW Sławie budują nowe mieszkania
20.07.20180 174
Koniec mówienia o inwestycji w budowę nowych mieszkań, właśnie rozpoczął się czas realizacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sławie rozpoczął budowę bloku mieszkalno-usł...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl