TworzymyGłos Regionu

Rozmawiali o planach związanych z rozwojem Fabryki Maszyn Ponar Remo

Środa, 14 lutego 2018 o 09:47, autor: 18 1236
Rozmawiali o planach związanych z rozwojem Fabryki Maszyn Ponar Remo

Starosta Powiatu Wschowskiego Marek Boryczka wraz z Wicestarostą Powiatu Wschowskiego Wojciechem Kuryłło odwiedzili Fabrykę Maszyn PONAR REMO we Wschowie. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o działalności i planach związanych z rozwojem firmy.

Fabryka Maszyn PONAR REMO we Wschowie jest liderem na rynku Polskim i jedną z wiodących firm na rynku krajów UE  w produkcji i dostawie mostowych urządzeń dylatacyjnych oraz łożysk mostowych. Firma wykonuje wiele innych  elementów do budowy mostów, a także specjalizuje się w produkcji klap zsypowych do wagonów kolejowych. Wyroby Fabryki Maszyn PONAR REMO we Wschowie cechują się wysoka jakością wykonania popartą systemem Zakładowej Kontroli Produkcji, która jest pod stała kontrolą Instytutu Badawczego Dróg i Mostów w Warszawie i Karlsruher Institut Technologie z Niemiec. Fabryka Maszyn PONAR REMO we Wschowie współpracuje z największymi firmami wykonawczymi w Polsce i Europie.

Źródło: Fabryka Maszyn „PONAR-REMO” Sp. z o.o.

REKLAMA

Komentarze (18)

avatar
~Kotwicki Jan
14.02.2018 11:07

Byłem kontrolerem jakości i technologiem w latach 1967 - 74. Wtedy to była precyzja, nie to co teraz!

avatar
~do Kotwickiego
14.02.2018 12:58

I co się dorobiłeś ? i co po 74 , zwolnili za dobrą pracę ?

avatar
~Kotwicki Jan
14.02.2018 14:42

Dorobiłem się syrenki na raty!

avatar
~sa
14.02.2018 11:07

idą wybory

avatar
~Waldek
14.02.2018 11:36

No faktycznie jest się czym pochwalić " Wschowa stoi przemysłem " . Tak tak włodarze patrzcie i nie dziwcie się wróciły lata 50 ubiegłego wieku . Zaraz po wojnie było więcej fabryk niż teraz . Niestety jest coraz mniej miejsc żeby wylaszczyć się przed wyborami .

avatar
~Adaś
14.02.2018 12:55

Czy to "wiosna", czy przedwyborcze oczekiwania ? Przez ponad 3,5 roku nie rozmawiał nikt z nami , byliśmy (przedsiębiorcy) oddzieleni "ścianą" niepojętej nieżyczliwości władz gminnych i w mniejszym stopniu powiatowych ....... no i stało się , "Cezar" zszedł z tronu . Odbieram to za pozytyw, jako coś korzystnego , ...... każda styczna władzy z miejscowym biznesem może tylko dodać i wzbogacić obie strony a mieszkańcy i miasto zyskają . Szkoda tylko , że nasze miejscowe władze gminne nie czują owego melanżu , nie biorą przykładu ze sławskich spotkań burmistrza z przedsiębiorcami które niesamowicie konsolidują obywateli z organem rządzącym i potrzebami miasta. Tak , potrzebami, ...... bo wystarczy trochę dobrej dyplomacji , życzliwości i przychylności to i "słodycz" napłynie , portfel się uchyli a nóż coś się razem upiększy ? Te debaty, układanki w murach ratusza to często tylko trele- morele, .... wypite i zjedzone , zaliczone i podpisane spotkania z ważnym celem - odebrania diety - znakomitości Wschowy, persony magistratu , szkół i służb , nie o taką metodologię chodzi. Skuteczność i produktywność naszych radnych i burmistrza za chwilę ocenimy ale galanteria taktu i chęci współpracy i relacji musi wyjść od Was. Pan Czopek jako wybitny ekonomista nikomu w tym mieście jeszcze nie dał pracy ( za wyjątkiem budżetówki ratuszowej ) więc o przełomowości jeszcze nie w ten czas. Adaś P.S. - Władku , kochamy Cię, ....... w dzień miłości o 6h rano zapukali i zakuli

avatar
~do Adasia
14.02.2018 14:04

Ale już dawno wypuścili. A od kiedy to burmistrz a nie przedsiębiorca, daje pracę? Ty chyba dałeś, bo ciągle twierdzisz, że jesteś tym drugim.

avatar
~Zen
14.02.2018 14:37

Ad. - "Do Adasia" - I co wątroba cię boli , z Władka wypuścili ? zanim napiszesz to ze 2x przeczytaj o co chodzi, w który miejscu Adaś twierdzi , że jest tym drugim ? Albo nie hejtuj no stop , albo wejdż w dyskusję mądrze ?

avatar
~czechu
14.02.2018 19:48

Do ~Zena - "nie rozmawiał nikt z nami , byliśmy (przedsiębiorcy)", "nie rozmawiał nikt z nami , byliśmy (przedsiębiorcy)", "nie rozmawiał nikt z nami , byliśmy (przedsiębiorcy)". Wystarczy, czy jeszcze kilka trzeba wkleić. A co do tego waszego "władka" to trudna sprawa, jemu już nawet wiadro popiołu mózgu nie przywróci.

avatar
~ext7
14.02.2018 15:30

ad ”Adaś” Adam tym ostatnim zdaniem rozbawiłeś mnie do łez. Uważam, że raczej należałoby współczuć i życzyć panu Władkowi rychłego powrotu do zdrowia(tego psychicznego) Pojąć nie mogę jak to być może ,że człek rozumny, ikona Solidarności staje w jednym szeregu z postkomuną w obronie przywilejów ,które ta zafiksowała sobie przy okrągłym stole???. Mnie na ten czas pan Władek przypomina krnąbrnego Dyzia (tego z wierszyka Andrzeja Waligórskiego

avatar
~do ext7
14.02.2018 17:24

Ty ext7 jesteś naprawdę (...) . On walczył nie o przywileje ale między innymi o to żeby taki cep jak ty mógł głupoty wygadywać bezkarnie . Chłopie o godność tu chodzi a nie o twój wymysł " przywileje " . Za chwilę będziesz gadać jak ci z rządu i tumanić ludzi " przekazem dnia . Módl się o pieniądze bo o rozum już za późno . Dobrze tobie mózg wyprali w tym rządowym tv .

avatar
~czechu
14.02.2018 20:02

Do ~do ext7. Taki stan umysłu jak twój da się leczyć. Recepta za frico; - TVN i Polsat trzy razy dziennie po pół godziny bez fonii - GW najwyżej dwa razy w tygodniu i tylko jako wkładki ocieplające do gumofilców.

avatar
~ext7
14.02.2018 18:34

ad ”do ext7” Hmm.. Wielka szkoda, że Zw MOD „wyciął” słowo zawarte w twoim komentarzu, bo być może to, uzupełniłoby listę inwektyw pod adresem mojej nikczemnej osoby. Ciekaw jestem ,czy było to, jakieś nowe określenie, czy też jedno z tych starych ,zgranych już nieco?? Szanowny MOD !! Jak jakiś nieszczęśnik używa inwektyw pod moim adresem, to odpuść proszę, bowiem ja rad bym poznać tą, a i wspomnianą wcześniej listę poszerzyć. Przecież wiesz ,że ja do sądu nie polecę!!. Bo i po co?. Procesować się można, ale na litość Boską nie z jakimś tam „do ext7”. Takim co to, czytać nie umie, a jak już umie i przeczyta to, i tak niczego nie zrozumie.

avatar
~do ext7
14.02.2018 20:03

Oj doskonale rozumiem i doskonale czytam twoje wynurzenia z politowaniem . Czy ty nie możesz pojąć jednego że o godność chodzi a nie o obronę " przywilejów " . On czyli Władek ma głęboko w (...) te twoje " przywileje " on ma dobrze prosperującą firmę z której dobrze żyje on i jego cała rodzina . Mówienie ze walczy o" przywileje " to mi nasuwa jak komuniści na każde niewygodne zadane pytania odpowiadali że na zachodzie i w" Ameryce murzynów biją " taka jest też twoja narracja z tym twoim " bronieniem przywilejów " . Masz już mózg zlasowany przez tv i ja nic tobie nie poradzę .

avatar
~Kotwicki Jan
15.02.2018 08:01

Zatrzymanie Frasyniuka to tylko balonik próbny. Szykuje się wieksza afera z nim w roli głównej.

avatar
~Adaś
15.02.2018 14:33

Ad. ext7 - Witaj Krzychu, ..... . znaczy , że masz dobry humor , super , pośmiejemy się razem: P., Kopcińska na pytanie : dlaczego zatrzymano i zakuto Władka , odpowiada - każdy jest równy wobec prawa ...... tu rozumiem ! Natomiast na drugie pytanie - dlaczego j. Kaczyński na wezwanie Sejmowej Komisji nie wstawiał się do dzisiaj - pada tej samej Pani odp. - znacznie wrosło PKB w Polsce , a do tego przyczynił się p. Kaczyński Wiesz, ...... ja też jestem rozbawiony aż do łez, ale są to inne powody ? Jeden siedział cztery lata a drugi nie za bardzo wie jak ma "wypełnić" lukę z tamtych lat ? Adaś

avatar
~ext7
15.02.2018 17:42

ad"Adaś" Adam dziwi mnie nieco ,że Ty ,zagorzały przeciwnik komuny, zwolennik SOLIDARNOŚCI nie zadałeś sobie prostego pytania!!! Dlaczego niewielka część solidarnościowych elit (ta co blisko okrągłego stołu była)nagle znalazła się po stronie postkomuny ??? Odpowiedź jest oczywista. Ta postkomunistyczna zgraja ,po prostu kupiła tych paru głupków bez „kręgosłupa”. I chyba dlatego legendarny Władek przyłączył się do NOWOCZESNYCH KODOMITÓW, tych co to podobno „demokracji” bronią.. I być może rację ma Pan Janek, że jest jakieś drugie dno i Frasyniuk na sumieniu coś ma. To uzasadniałoby te jego „neurotyczne” posunięcia. Jaka jest prawda??? Nie wiem, ale myślę ,że tą zweryfikuje czas!!!

avatar
~Adaś
16.02.2018 11:41

Ad ext7 -- Witaj,... nie możesz z mojego wpisu wyciągnąć aż tak daleko idących wniosków co do minionej epoki , czyli komuny , ...... to ewidentna dla mnie "pokrzywa" .... kropka. To o czym piszesz nieco inaczej wygląda , teraz jest "mecz" wszyscy na jednego (na PiS) ..... czy on jest rozgrywany fair play ? - no nie , z obu stron . W polityce przyzwoitości nie ma . Z drugiej strony, każdy oprócz swojej "prawdy" chce jeszcze coś dograć i w tym są potrzebne media. Ale wróćmy do meritum - równy wobec prawa ? Frasyniuk kontra Kaczyński ....... ? chyba nie masz żadnych wątpliwości ? Ta niechęć , staje się już dzisiaj amokiem , mówiąc krótko ..... PO-PiS nie napawa optymizmem , nikt w Europie (nawet paprykarz) nie widzi w nas wartości dodanej, a najgorzej , że sami oceniamy się za posłów dobroci lecz Yad Vashem aktualnie ujawnia swoją "prawdę" i nie do końca miłą naszym uszom . Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl