TERAZ18°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Rodzina Jacka Łapińskiego szuka świadków wypadku. „Każda informacja może być pomocna”

szw
SZW czw., 27 listopada 2025 14:14

Bliscy Jacka Łapińskiego apelują o pomoc w wyjaśnieniu okoliczności tragicznego wypadku na drodze ekspresowej S5. 24 listopada 2025 roku, między godziną 10:20 a 10:30, w pobliżu zjazdu Kryniczno doszło do zderzenia busa volkswagen z piaskarką. Wskutek wypadku zginął 57-letni właściciel Ośrodka Wypoczynkowego Wratislavia w Radzyniu i twórca festiwalu Las, Woda & Blues.

 

Autor: KPP w Trzebnicy

Apel wystosowany za pośrednictwem mediów społecznościowych skierowany jest do kierowców, którzy 24 listopada przejeżdżali trasą S5 w okolicach słupka 149.7.

– Zwracam się z prośbą do wszystkich osób, które przejeżdżały tamtędy w tym czasie, również jadących w przeciwnym kierunku – do Wrocławia, o udostępnienie nagrania z kamer samochodowych (wideorejestratorów) lub o kontakt, jeśli były świadkami zdarzenia. Każda informacja może być pomocna. Proszę o kontakt prywatny, z góry dziękuję za pomoc – napisała córka zmarłego, Kinga Bogulska za pośrednictwem Facebooka.

Wypadek wydarzył się na nitce w kierunku Trzebnicy, między węzłami Kryniczno i Trzebnica. Prawdopodobna godzina zdarzenia to 10:23.

Kim był Jacek Łapiński

Jacek Łapiński wraz z żoną Dorotą prowadził Ośrodek Wypoczynkowy Wratislavia w Radzyniu nad Jeziorem Sławskim. To właśnie tam w 2007 roku zorganizował pierwszą edycję festiwalu Las, Woda & Blues, który przez lata stał się jednym z najważniejszych wydarzeń bluesowych w Polsce. Dotychczas odbyło się siedemnaście edycji imprezy.

Z inicjatywy Łapińskich w 2008 roku na Nowym Rynku w Sławie powstała Aleja Gwiazd Polskiego Bluesa. Co roku podczas festiwalu kolejni bluesmani odciskają tu swoje dłonie.

Łapiński był też pasjonatem gór. W lipcu 2025 roku jako pierwszy Polak stanął na szczycie Kanamo West w indyjskich Himalajach. Na wierzchołku rozwinął flagę gminy Sława.

W 2019 roku wraz z żoną otrzymał tytuł honorowego obywatela gminy Sława za wieloletnią pracę na rzecz promocji regionu.

Osoby posiadające nagrania z wideorejestratorów lub będące świadkami zdarzenia proszone są o kontakt prywatny z rodziną za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 0

    reklama

    Dla Ciebie

    18°C

    Pogoda

    Kontakt

    Nekrologi