TworzymyGłos Regionu

Rewaloryzacja zakończona!

Wtorek, 29 września 2020 o 13:43, aktualizacja Wtorek, 29 września 2020 o 14:01, autor: 8 815
Rewaloryzacja zakończona!

Dziś punktualnie o godzinie 12:00 miał miejsce końcowy odbiór inwestycji, która od ponad roku realizowana była w Sławie. Jak sama nazwa wskazuje projekt pt. „Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Sławie” miał na celu przywrócenie walorów tej części miasta. Wiele ze zrealizowanych prac nawiązywało w dużej mierze do koncepcji Karla Eduarda Petzolda — założyciela parku.

W części miejskiej wszystkie ścieżki zyskały nową naturalną nawierzchnię tzw. HanseGrand. Pojawiły się także stylowe słupy oświetleniowe wraz z kamerami monitoringu, co w istotny sposób wpłynie na bezpieczeństwo. Od strony Starego Rynku stanęła bezobsługowa toaleta miejska. W tym miejscu wybudowana została również brama wejściowa pokryta piaskowcem. Remontu doczekał się także mostek nad Czernicą. 

Jego konstrukcja została wzmocniona, wykonano też balustradę z ażurowej cegły klinkierowej. Pojawiły się elementy małej architektury takie jak ławki, kosze, drogowskazy czy tablice informacyjne o charakterze edukacyjnym i przyrodniczym. Ważną rolę w tym projekcie odegrała przyroda. Na drzewach zamontowano budki lęgowe dla ptaków. W parku pojawiły się łącznie 124 drzewa oraz 1380 krzewów. Jak wiadomo, nic tak nie upiększa przestrzeni, jak kwiaty. Dlatego też w projekcie przewidziano nasadzenia kwiatów wieloletnich. Teren parkowy wzbogacił się o 5953 byliny i 2150 bluszczy. Dodatkowo powstały trawniki o łącznej pow. 7620 m² oraz łąka kwietna.


Inwestycja ta została zrealizowana przy wsparciu funduszy Unii Europejskiej, a jej całkowity koszt to 3,682 mln zł z tego 3,129 mln zł to wkład UE co stanowi 85%. Wkład gminy to 553 tys. zł. /15%/.


Teraz już oficjalnie, zapraszamy na spacery wszystkich, którzy zechcą zobaczyć, jakie zmiany w nim zaszły.

REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~G
29.09.2020 14:36

Chyba rewitalizacja. Rewaloryzować to można rentę lub emeryturę?

avatar
~Gość z aparatem
30.09.2020 11:51

Otóż nie. Proszę raz jeszcze spojrzeć w słownik. Pozdrawiam.

avatar
~Wyborca
29.09.2020 14:41

Gratuluję gminie Sława....., `macie świetnych gospodarzy, bardzo doświadczone władze "wyciskają" z zewnętrznych dotacji bardzo dużo. Wschowa i Szlichtyngowa już od dawna pozostają daleko w tyle, a szczególnie za poprzedniej kadencji władzy tych miast 2014-2018 - burmistrzowie z przypadku.

avatar
~wschowa
29.09.2020 18:59

zauważyliście że tu na tej stronie jest najwięcej pozytywnych informacji z gminy Sława? Nie wstyd wam włodarze Wschowy?

avatar
~Do wschowa
29.09.2020 22:28

W Sławie w radzie miasta nie zasiada osoba ,która jest w obecnej kadencji radną ,a w poprzedniej jako społeczny opiekun zabytków przeszkodziła potencjalnemu płatnikowi podatków rozwinięcie dwóch biznesów ( galeria w budynku dawnego kina Hel ,budynek po mleczarni).Wieść o tym incydencie rozeszła się po świecie i powiecie i każdy inwestor omija Wschowę ,by nie zostać narażonym na straty materialne i psychiczne.W Sławie nie sprzedano jedynego terenu pod inwestycje tak niefortunnie ,że Ikea do dziś nie wbiła we Wschowie jednej łopaty ,by rozpocząć budowę fabryki czy choćby magazynów.Znając życie zastanawiam się dlaczego Ikea pomimo zakupu gruntu we Wschowie niczego nie wybudowała .A w innych miastach tak.Czym ówcześni włodarze miasta tak zniechęcili Ikeę do postawienia fabryki.W Sławie są zakłady pracy ,są płacone podatki.Kto ma się wstydzić .Obecny burmistrz ?Może za to ,że poprzednia ekipa spartaczyła termomodernizację .Że wybudowała pseudo ścieżkę rowerową?A może ty powinieneś się wstydzić ,że jako mieszkaniec naszego miasta w porę nie protestowałeś przed zrobieniem z budynku po kinie Hel zabytku.Przecież kazdy zdrowo myślący człowiek powinien przewidzieć jakie będą konsekwencje .Inwestor nie ukrywał tego ,że zrezygnuje z inwestycji jeżeli CzasArt nie wycowa wniosku o wpis kina do rejestru zabytków.Też jest mi wstyd ,że radni we Wschowie najlepiej potrafią się kłócić zamiast działać dla naszego dobra.A ty biernie się temu przyglądasz.Nie widzisz tego,że kolejne dwie ulice w mieście są remontowane ?Powstają parkingi ,boisko przy SP 3.Moze chcesz wrócić do czasów p.Czopka .Było lepiej ,więcej.?700 metrów ścieżki rowerowej za własne pieniądze ,podczas gdy inne miasta budują za dotacje .Tego chcesz.Nie wystarczają tobie informacje o tym ,że rozpisywane są projekty na pozyskanie dotacji na odnowienie parków.Może nie czytasz informacji o naszym mieście .Polecam profil na fb konradantkowiakoficjalnie. Pan Sardakuła jest burmistrzem bodajże 5 lu 6 kadencję.Też można by zarzucić ,że nie wszystko zrobił.Ludzie twego pokroju zarzucili by jemu ,że nie wybudował lotniska.Trochę obiektywizmu życzę ,a nie typowej wschowskiej zawiści i malkontenctwa.Zachowujesz się jak radny opozycji.Wszystko z marszu krytykować i narzekać,bo słowa dziękuję nie przejdą przecież tutaj nikomu przez usta .Pewnie byś się udusił.

avatar
~Do Gość z aparatem
30.09.2020 16:21

Pasuje Rewaloryzacja i Rewitalizacja. Pozdr.

avatar
~Gość z aparatem
01.10.2020 12:13

Otóż nie. Rewitalizacja dotyczy głównie spraw społecznych i stosowanie tego zwrotu przy przebudowach jest błędem. Pozdrawiam.

avatar
~Autor nieznany
01.10.2020 23:31

O jest i on w zabek czesany...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl