Remonty 3 kilometrów dróg wojewódzkich na terenie powiatu wschowskiego do końca 2017 roku

Czwartek, 10 sierpnia 2017 o 12:17, autor: 17 1961
Remonty 3 kilometrów dróg wojewódzkich na terenie powiatu wschowskiego do końca 2017 roku

Samorząd województwa lubuskiego przeznaczył 25 milionów złotych na remonty dróg wojewódzkich. Zyskają na tym również drogi wojewódzkie na terenie powiatu wschowskiego. Jak mówi wicestarosta Wojciech Kuryłło, Zarząd Powiatu aktywnie uczestniczył w tym roku w rozmowach z samorządem województwa lubuskiego, wskazując na te odcinki dróg, które wymagają remontu. Dzisiaj już wiemy, że wyremontowanych zostanie ponad 3 kilometry dróg na kwotę ponad 3 milionów złotych.

Na terenie powiatu wschowskiego zaplanowano 4 inwestycje. Będą one polegały na odnowie dywanikowej fragmentów dróg wojewódzkich. Remonty będą miały miejsce na ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego w Sławie. Na odcinku 600 metrów będzie miała miejsce przebudowa ulicy polegająca na odnowie dywanikowej. Koszt remontu około 600 tysięcy złotych.

Podobna inwestycja planowana jest na odcinku Stare Strącze - Wschowa. Tym razem koszt szacowany jest na 1 milion 300 tysięcy złotych.

Około kilometra drogi wyremontuje się na trasie Lgiń - Hetmanice. Koszt prac wyniesie około 620 tysięcy złotych.

Ostatnią inwestycją na terenie powiatu wschowskiego będzie droga wojewódzka w Krzepielowie. Odcinek około 600 metrów będzie kosztował milion złotych.

Łącznie wyremontowanych zostanie ponad 3 kilometry dróg wojewódzkich za ponad 3 miliony złotych.

Inwestycje planuje się zakończyć jeszcze w tym roku.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (17)

avatar
~mieszkaniec
10.08.2017 14:20

a co z droga przed starymi drzewcami? dziura na dziurze... nie wspominając juz o drodze w nowych drzewcach, tu gdzie jest osiedle nowych domków koło stacji. tam już jechać nie idzie!

avatar
~do mieszkańca
10.08.2017 14:45

Tam burmistrz Rahnefeld ci wszystko naprawi

avatar
~michaś
10.08.2017 16:45

Uważam że samorząd województwa lubuskiego (razem z panią Kolą) nie interesuje się powiatem wschowskim. Budżet na inwestycje wynosi około 140 000 000zł. Powiat wschowski zamieszkuje około 4% populacji województwa, więc inwestycje proporcjonalnie powinny wynosić ponad 5 000 000zł rocznie. Tymczasem mamy 3 000 000 i nie co roku tylko raz od wielu lat. Ale to nie przypadek, za rok wybory, wszystko pod publiczkę.

avatar
~Bolek
10.08.2017 18:33

No faktycznie inwestują w drogi . Gdyby tak budowano PRL po wojnie to bylibyśmy dopiero w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku . Może nie podawajcie miary w km a w m to jednak lepiej wygląda na oko i cyfra nie powala . Ale to jest przestroga dla tych co im się unia nie podoba ,tak będzie wyglądało to nasze odrodzenie dumy narodowej . Będzie wielkie święto bo oddano wyremontowany odcinek drogi długości 3 km lub 3 000mb . Niby to samo ale jak brzmi . Nie wiem czy śmiać się czy płakać ze szczęścia ale ogólnie ręce opadają że tacy ludzie nami rządzą .

avatar
~Zainteresowany
10.08.2017 19:23

Dobre i to... Ale co z drogą w stronę Nowej Wsi od ronda przez całą miejscowość same koleiny... najlepiej Zarządowi Dróg postawić znak o koleinach i wszystko wydaje się że jest w porządku... Tragedia. Wielkie remonty w dużych miastach, a w tych małych... no cóż...

avatar
~jj
10.08.2017 21:00

Proponuje zamiast remontu drogi zrobić jak w Siedlnicy postawić ograniczenie prędkości do 30km/h na odcinku 400mtr. zamiast wyremontować 20mtr drogi . Przykro się czyta takie info jak w koło budują za takie pieniądze!!! a gdzię obiecana s12 !!!!!

avatar
~kierowca
10.08.2017 22:33

Przepraszam, a kto obiecywał tę drogę?

avatar
~Leon Guzewicz
11.08.2017 07:27

Panie wicestarosto Wojciechu Kuryłło w swoim czasie był Pan ze swoją ekipą na "wizji lokalnej" drogi powiatowej z Łysin do Starych Drzewiec, widział Pan jej stan i co? Niech się martwi kolejna ekipa decydentów. Pana poprzednicy też obiecali jej remont, były nawet robione pomiary odcinków bezzwłocznie podlegających remontowi, i na tym się skończyło. Niech Pan nie obiecuje "gruszek na wierzbie" tylko wyjdzie w teren i zajmie się czymś konkretnym.

avatar
~do L. Guzewicz
11.08.2017 10:16

A kto będzie kwiaty roznosił ? przecież to będzie kandydat na burmistrza a pan tak narzeka ?

avatar
~Mieszkaniec
11.08.2017 07:43

Kiedy wreszcie mieszkańcy osiedla Przylesie doczekają się dróg? Ta szlaka, którą rzucili razem z kamieniami polnymi jest najgorszym pomysłem. Niektórzy kierowcy zrobili sobie z tych dróg ekspresówkę, nie szanujący przy tym drugich ludzi. Wszędzie kurz, pył. Jeszcze ani razu począwszy od Czereśniowej nie było tam po policji. Przekraczanie prędkości zaczyna się właśnie tam a kończy pod samymi domami. Co niektórzy to wyprzedzają nawet na górkach jak się zwolni, żeby je przejechać lub jednym kołem po chodniku żeby być szybciej. To co się wyprawia tu na tych osiedlowych drogach skończy się jak dojdzie do tragedii. Uwierzcie mi długo nie trzeba będzie.... Może dopiero wtedy jeden idiota z drugim jak im prawko zabiorą, zobaczą jak wszystko wygląda z perspektywy pieszego. Dlaczego policja nie łapie tu ma prędkość? Wpływy do kasy gwarantowane. A ilu potencjalnych sprawców wyeliminują?

avatar
~michaś
11.08.2017 11:31

Na pewno nie doczekają się dopóki radną z tego okręgu jest pani Pawłowska, nic się tu nie zmienia, nawet jak ta pani była w obozie rządzącym to w żaden sposób nie próbowała niczego na osiedlu poprawić. Ludzie płacą podatki, a za to jak nie pada to pełno kurzu, jak pada to zalane garaże.

avatar
~Mieszkaniec
11.08.2017 12:35

Masz rację Michaś. To co się po ulewach dzieje, szczególnie w okolicy cmentarza to porażka. Szkoda tych ludzi co muszą cały syf spływający z ulicy usuwać sami.

avatar
~Adaś
11.08.2017 12:26

Nie co inaczej spojrzę na proces poprawiania jakości dróg w Polsce , każdy z nas korzysta z nich, każdy z nas zna znaczenie jak dzisiaj ważna jest dobra droga . Każdy trakt ma swoje znaczenie i ważność , czy na wsi czy w mieście, jest to "nerw" jako łącznik współczesnej cywilizacji do potrzebnych nam dóbr i usług, ...... tu chyba nie ma żadnych wątpliwości ? Ala to kosztuje ! Cała infrastruktura drogowa w każdym kraju jest priorytetem inwestycyjnym ale tylko nieliczne z nich są wstanie temu podołać na bardzo dobrym poziomie np. USA , Skandynawia czy Niemcy ,..... to gigantyczne obciążenie dla budżetu a te nasze 23mld zł na drogi, dla nich jest "psim groszem" . Dlatego tak ważnym jest udział środków UE ? , .. to dzięki tym pieniądzom możemy dobrze żyć , .....jak pięknie się je bierze ! Dlatego tak ważnym jest jednak być w UE , żyć z nimi po przyjacielsku , szanować prawo UE a nie rozjątrzać stosunki na wielu płaszczyznach. Czy Polska jest bardziej potrzebna Unii czy jednak my bardziej potrzebujemy "sponsora" na swoje inwestycje (też i drogowe) ..... to pytanie zostawiam Państwu ? Niczemu nie służy wczorajsza deklaracja " 96 " i permanentne przyrzeczenie - " jesteśmy już blisko prawdy ......." bo jak nie będzie zgody to i będzie dróg ( kasy) . Teraz pytanie wiodące, .... na ile nasze władze powiatowe i gminne , nasi przedstawiciele w Sejmiku (p.Kola, p. Balcerzak) są zatroskani naszymi sprawami - drogowymi inwestycjami i absorbowaniem środków Unijnych póki jeszcze są ? Nasze środka własne są żadne więc jeśli cokolwiek ma być zrobione to na pewno nie przy śniadaniowym stole p. burmistrz ,.... takie mamy oczekiwania, ... więc czy będziesz jeżdził czy też chodził mieszkańcu Wschowy po "europejsku" w dużej mierze zależy od tego komu tak dobrze płacisz co miesiąc ! Adaś

avatar
~rekin
14.08.2017 08:59

Środki na budowę drug dostają głównie te instytucje, które rozbudowują sieć połączeń Niemiec ze Wschodem . Niech Pan popatrzy na mapę . Niemcy czyt. UE nie jest zainteresowana rozwojem infrastruktury z południa na północ, gdyż grozi to zwiększonym udziałem naszym w handlu , który pominie ich teren. Poświęciliśmy prawie cały przemysł na rzecz wejścia do UE i środki unijne należą nam się jak psu micha. Moim zdaniem trzeba ich wyciągnąć ile się da a potem niech się ten twór wali . Nie mam zamiaru żyć w tworze pdt. homosowietikus. Sam fakt,że niemiaszki próbują nas straszyć groźnie kiwając palcem już jest niepokojący . Panie Adaś-siu ".- -to dzięki tym pieniądzom możemy dobrze żyć "- łachy nie robią . Mam nadzieję,że dojdzie do równowagi i wejdzie ustawa porządna medialna oraz wprowadzą należyty program edukacyjny . Oczekuję,że Duda poprawi ustawę o sądownictwie . Nie zniosę powrotu do tego tworu , który się niczym ośmiornica rozrósł w moim ukochanym kraju . Chcę mieć państwowość, kulturę i obyczaje Polskie i żadne marksistowskie doktryny jakiegoś spinelliego mnie nie interesują - brr wręcz mnie przerażają. Jesteśmy częścią Europy od zawsze . Czy to się podoba komuś czy nie . Etyka katolicka nas spaja i nic tego nie zmieni . Niech nawet będzie dziura na dziurze . Prawo Unijne jest chore i będzie coraz bardziej chore, gdyż nie ma ono nic wspólnego z naturą i normalnością. Co pan widzi przyzwoitego w promowaniu seksualizacji dzieci oraz w przyjmowaniu nachodźców - bierzeńców . Co jest dobrego w zgodzie na mordowanie dzieci nienarodzonych ? Co jest dobrego w promowaniu adopcji dzieci przez homosiów ? Przecież to wszystko to zamachy na rodzinę . Co jest dobrego w tym,że mamy obce media . Co Grecji dało wejście do Unii hm ? Za to,że wybudowano za środki unijne drogi cały przemysł turystyczny, rolniczy , banki, lotniska itd jest w łapskach niemiaszków . Zadłużyli im kraj i niszczą cegła po cegle . Drogi rozwalają trzęsienia ziemi i tyle im dała ta przynależność . Teraz modlą się o wojnę, bo tylko taki stan uważają ,że zmieni ich beznadziejne położenie. Pewnie powie Pan zaraz,że przejedli swoje dotacje i przespali - tak jak promują to politycznie poprawne media. A sądzi Pan,że jak już sięgniemy dna, nie wymyślą nam równie eleganckiej łatki , która będzie skutecznie tłumaczyć nasz upadek. Ale co ja tam wiem o świecie. ... Ważniejszy jest przecież smaczny toksyczny łosoś zakropiony brandy - czyż nie?

avatar
~Michał
11.08.2017 15:17

to jest tupet...jak zwykle chwalą się nie swoimi zasługami - przepraszam, ale jakie kompetencje ma starostwo/powiat wobec dróg WOJEWÓDZKICH? Coś mi to wygląda, że oni znów tylko czekają żeby się pod kogoś podpiąć, a nawet jak ktoś coś załatwi to nie potrafią się OGARNĄĆ :O #internetpamięta: http://elka.pl/content/view/81228/82/

avatar
~Adaś
16.08.2017 12:24

Ad "rekin" - forumowiczu , dziękuję za ten dobry komentarz , Pana ocena jest subiektywna ale jest własna, Pana ,....... mnie to się podoba , nie musimy dzisiaj jak to bywało za Gomułki ( 98%) myśleć podobnie ? Podejmę tylko dwie kwestie poruszone przez Pana. Po pierwsze , ...... "Biblia" i tu ma Pan 100% rację, fakultatywnie "zarządza" światem a te zjawiska które Pan porusza są ze sobą bardzo powiązane i zdominowane przez kościół , ..... lud od wieków jest "wasalem" prawa bibli które wyznacza kanon seksualności czy etyki . Po drugie, ......... trudno mi zrozumieć Pana bieg myślenia , ........ czy Pan sobie wyobraża aby "chuda bida" stawiała warunki ? to nie My mamy portfel , to nie My mamy armię , to nie My mamy potencjał ekonomiczny ...... to Oni mają te wszystkie cnoty i to Oni ustalają szyk "natarcia" . Pan podaje przykład oddania całego przemysłu , ale mnie jest obojętne czyi cukier ja jadam , a Niemcowi na jakich fotelach siada ? Założenie było jedne , połączmy się aby zrównoważyć ekonomię z za wody (USA) a przy okazji zarabiajmy i się bogaćmy . Zgadzam się , że wiodący kraj , "sponsor" całej UE w sposób szczególny dba o swoje , ale czemu Pan się tak dziwi ? Niech się Panu nie wydaje , że już możemy stawiać żądania czy ultimatum ......... nasza "moc" na dzisiaj w obecnej władzy jest mało istotna , nawet "paprykarz" nas zdradził . Przy częstym przebywaniu na zachodzie szybko Pan zrozumie zasady "gry" a wcale nie są aż tak niekorzystne dla nas . Liczy się jakość , lojalność i współpraca a dobra etykieta może tylko pomóc , to dzisiejsze wykrzykiwanie co my nie możemy dla nich jest tylko swoistą refleksją ..... oby nie stało się zażenowaniem. Bardzo mnie martwi jedno zdanie Pana - czekam na ustawę o mediach , czyli na powrót do "zamkniętej gęby " ? ..... jaki Pan jest rocznik ? Forumowiczu, nigdy nie chwaliłem złodziejstwa, a hasła "zgniły zachód" były moim dzieciństwem , marzyliśmy o coca coli i o beatlesach , o paszportach , samochodach i autostradach ......... dzisiaj to masz i nie dostałeś jeszcze od nikogo po "pysku" a żądasz NORMALNOŚCI ? Warto najpierw pojechać samemu , zobaczyć , posmakować i od razu zrozumiesz dlaczego te 2mln Polaków nie wróci ! Te dwa miliony to Polska awangarda w najlepszym tego słowa znaczeniu ......... jakość frazesy "jesteśmy już blisko prawdy ......" drogi nam nie zbudowały ? Adaś

avatar
~jola
19.08.2017 13:07

Szanowni forumowicze, jeśli jesteśmy w temacie remontów dróg to proszę skontaktować się z władzami gminy Bytom Odrzański. Urząd zatrudnia 15 osób a na 120 umów podpisanych przez marszałka w ramach PROW na remonty dróg lokalnych, Bytom ma podpisane umowy na 21 dróg. Gdzie są gminy z naszego powiatu? Nie złożono ani jednego wniosku. Dla władz Wschowy i Szlichtyngowy najważniejszy temat to przedsiębiorca z Osowej, reszta się nie liczy. Może uda się reelekcja i będzie dalej jazda a te 4 lata to stracony czas dla tych gmin.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSławaDzieci zmierzyły się w Aquathlonie
21.07.20180 264
Już po raz 21. na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku rozgrywane są zawody w Triathlonie. 21 czerwca, w sobotę, ci najmłodsi i trochę starsi zmierzyli się w aquathlonie. Zmagania po...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl