TworzymyGłos Regionu

Remont drogi w Starych Drzewcach jeszcze w tym roku

Środa, 22 maja 2019 o 07:16, aktualizacja Sobota, 25 maja 2019 o 16:15, autor: 31 1344
Remont drogi w Starych Drzewcach jeszcze w tym roku

W dniu 20 maja 2019 roku Starosta Wschowski Andrzej Bielawski wziął udział w uroczystości wręczenia czeków na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Uroczystość odbyła się w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim. Symboliczne czeki na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych wręczał Wojewoda Władysław Dajczak. W uroczystości uczestniczyli samorządowcy z województwa, Premier Mateusz Morawiecki, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Poseł na Sejm Marek Ast oraz Poseł na Sejm Jerzy Materna.

Powiat Wschowski otrzymał promesę na dofinansowanie zadaniaRozbudowa drogi powiatowej nr 1011F na odcinku Stare Drzewce - Konradowo o długości ok. 2,2 km”. Całkowita planowana wartość zadania wynosi 4.890.282,00 zł, w tym 2.931.217,00 zł stanowić będzie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Realizacja inwestycji rozpocznie się po podpisaniu porozumienia z gminą Szlichtyngowa.

PW

REKLAMA

Komentarze (31)

avatar

avatar
~hehe
22.05.2019 08:26

I wybory kupione

avatar
~STUDENTKA III WIEKU
22.05.2019 10:57

według pojęciu zwolennika egzotycznej koalicji wszystko w naszym kraju można kupić albo każdego przekupić.Inaczej rządzić się nie da.

avatar
~Wow!!!
22.05.2019 10:46

Jeszcze raz powtórzę Wow, wow,.... !!!. Nie tak dawno przez Nasze Miasto przeszedł pochód osób Niepełnosprawnych, tam o DZIWO ani tej minister ( mimo że jest mieszkanką Wschowy) ani tego pana w środku nie było....., NIE BYŁO BO CO....?. Obecna Fotka w takim składzie to potwierdzeni na to, iż nie czyny się liczą ale WYBORY do Parlamentu Europejskiego~!, gdzie ta pani mimo, że piastuje aktualnie etat ministra była? i nie dała sobie rady z Osobami Niepełnosprawnymi, bowiem pamiętamy, pamiętamy, .......i będziemy długo pamiętać jak ich potraktowała w Polskim Sejmie teraz jak gdyby nic się nie stało przymierza się do PE. Co tu jest grane...?. To co!- etat ministra w Polskim Rządzie JEST BE, BE, BE ...!~!!!. Jak tak można oszukiwać społeczeństwo i to najbardziej poszkodowane przez los, czyli NIEPEŁNOSPRAWNYCH - rok temu w Sejmie na spotkaniu z tymi osobami i ich opiekunami coś Ta pani im obiecała, a teraz czmycha do Parlamentu Europejskiego....?. A co z zapewnieniami dla Osób Niepełnosprawnych, którzy 23.05.2019 roku będą protestować na ulicach Warszawy. Panie Starosto, Pani Minister takie fotki dzisiaj są, a jutro nikt z nas ich nie będzie pamiętał ( bo to jest żałosne), a Osoby Niepełnosprawne Są z nami i Będą z nami, a My z nimi i ich problemy NIGDY NIE ZNIKNĄ !!!!. Pamiętamy jak pani i rząd pis ich rok temu w Sejmie Polskim Potraktował!!!. Mówi się sprawdzam i zobaczymy jak ich potraktujecie dnia 23.05.2019 roku na Ich Proteście w Warszawie !!!!. Kończąc : kto z nas pamięta podobne fotki tych wspierających się na wzajem w ramach swoich partii i przywódców z czasów I Sekretarzy KC, Gierka, Wałęsy, czy nawet Krzaklewskiego i Dudy .......????, a nawet kto pamięta wasze niedawne fotki z przed wyborów Jesień 2018 ( a tyle ich było......) . Hej !.

avatar
~Hi,hi,hi,...!!!
22.05.2019 11:11

JAK WIDAĆ NA ZAŁĄCZONYM OBRAZKU, A ONI SWOJE!. Czy ta "przedwyborcza kiełbasa" jeszcze wam się nie przejadła....?. Przecie to już od Warszawy, po przez Wschowę do Brukseli tak c............, że cho, cho,...chon!. A!, co z wieżowcami na Srebnej?, a co z działką pana premiera we Wrocławiu?, a co z obiecankami dla nauczycieli?, a co z obiecankami dla osób niepełnosprawnych?, a co ze służbą zdrowia, gdzie te skrócone kolejki do lekarzy specjalistów?, a gdzie te skrócone czekanie na rozstrzygnięcie spraw w Sądach?, Co z podwyżką paliwa - a zwłaszcza w spółce s.p Orlen ?, o co z szalejącymi cenami na Polskim Rynku warzyw, mięsa, chleba ( dla przykładu : pietruszka już po 20 - 22 zł za kg) -czy to efekt waszego 500 +....???.

avatar
~STUDENTKA III WIEKU
22.05.2019 12:29

Już 'lemingi' kupili kłamstwa wyborczej o działce premiera. I o to im chodziło.

avatar
~Janek
22.05.2019 11:51

Nasuwa się takie przysłowie " Poznaj Łaskę pańską " albo " Patrz kto cię karmi " . Robią z nas ludzi idiotów .

avatar
~W.L
22.05.2019 12:28

będąc mieszkańcem Drzewiec składam serdeczne podziękowanie byłemu staroście Markowi Boryczce i wicestaroście Wojtkowi Kuryłło za pracę jaką włożyli w ten projekt to dzięki nim pan bielawski mógł pozować do tego zdjęcia. będzie cenzura?

avatar
~Do-"studentki..coś tam...?"
22.05.2019 12:39

O to twoje osobiste słowa, cytat ..." w naszym kraju można kupić albo każdego przekupić. Inaczej rządzić się nie da. ....". Powtórzę tu słowa pewnego forumowicza co was znamienny klasyk powiadał do "ciemnego ludu" ..." czarne jest białe, a białe jest czarne", to oddaje twój tok myślenia !!!. Tacy jak ty i tobie podobni doprowadzą ten kraj do katastrofy gospodarczej i finansowej, takich słupów płacowych i różnić w stosunku do przeciętnego człowieka to nie ma w żadnym BOGATYM KRAJU w Świecie i Europie, do której wasi obecni ministrowie zbiorowo - prawie na kolanach - próbują się dostać!!!!!!. Teraz wam ta "Europejska szmata" nie przeszkadza ....!?. """Inaczej wam się rządzić nie da.....?????""".

avatar
~STUDENTKA III WIEKU
22.05.2019 16:39

Gdy brak argumentów to wypisuje się wróżby'doprowadzą kraj do katastrofy'. Na razie mamy wzrost gospodarczy ,którego zazdroszczą inne kraje.To nie nie są moje 'osobiste słowa' to twoje słowa powiedziane inaczej ale o tym samym sensie.

avatar
~do studentki III wieku
22.05.2019 20:21

Widać wyraźnie że pani tylko i wyłącznie słucha programu I radia i ogląda tv info . Niech pani zacznie studiować te " argumenty " na które się powołują owe szczujnie .

avatar
~179 dzień nowego burmistrza
22.05.2019 12:44

Przypomnijmy obietnice wyborcze tęczowej koalicji https://zw.pl/news.php?akcja=show&id=138635&ref=glosregionu.pl . Jutro spotkanie z liderami PO na temat https://zw.pl/news/rozmowy-wschowy--drugie-spotkanie,140233. I teraz porównajmy. Co obiecywał Antkowiak z Tomczyszynem i co jutro przywiozą POwcy na spotkanie. Co obiecywał PIS przed wyborami na temat dróg w gminie Wschowa i co jest dzisiaj, czek na prawie 3 mln. PO=Puste Obietnice. A przecież wspaniały Sługocki już był we Wschowie 26 kwietnia, znowu coś naobiecuje.

avatar
~Tolek do Wow!!!
22.05.2019 13:50

Ażeby stworzyć komplet, to dodaj do w/w A.Kwaśniewskiego z ciągłymi nawrotami choroby filipińskiej oraz uwielbiającego skakać po krzesłach B.Komorowskiego

avatar
~Panie Tolku
22.05.2019 14:11

Czy!, aż do takiej historii musi pan sięgać aby przyćmić kolejne absurdy polityki pańskiej partii i pańskich "towarzyszy" partyjnych co do ich kolejnej "kiełbasy wyborczej"???. A!. może by ta pan przypomniał nam coś na temat : - działki żony i pana (waszego) premiera we Wrocławiu?, - a może tak o pieniążkach i niezapłaconych projektach w sprawie Srebnej w Warszawie?, - a może tak o tych wysokich poborach w spółkach skarbu państwa z nadania "dygnitarzy" pisowskich, nie wspomnę o NBP i zarobkach sekretarki pana Prezesa?, - a może o tych wysokich premiach za rządów pani Szydło?, - a może o tej "szmacie unijnej" co to obecnie prawie pół obecnego waszego rządu tam się wybiera?, - o tej bezsensownej podkomisji w sprawie Katastrofy Smoleńskiej ?, a jak panu mało to jeszcze na poparcie tej waszej obłudy i cynizmu coś dodamy ......!!!. A bo... bo, a bo.... przez te ostatnie cztery lata waszych rządów to już tyle się działo, że BIAŁY KRUK już jest w drodze !

avatar
~Adaś
22.05.2019 14:15

Jak to każde wydarzenie można zmanipulować …… zmienić do "gładkości" szkła, tak aby odbiór był perfekcyjnym trafieniem w "gusta" odbiorcy. Na domiar złego, tuż przed wyborami aby w uszach pozostał dźwięk werbli propagandy rządzących. A jakby to tak p. starosta Bielawski, bez tej groteski, podał skalę inwestycji powiatowej na 2019r, oto tak …… w kwocie ok. 2mln { droga Drzewiecka} + drobne wydatki na bieżące sprawy i w takiej formie uświadomił mieszkańcom tego powiatu, że to poziom "dziadowania" na cały 2019 r. Czy nie zmienia to treści w odbiorze ? To burmistrz Sławy wydaje tygodniowo takie sumy, to p. Tyszkiewicz ( tak często stawiany za wzór) co drugi dzień w inwestycjach ociera się o taką kwotę, a my, powiat Wschowa w skali całego roku potrafimy jedynie wyremontować krótki odcinek drogi za 2 mln swojego + 3mln dotowanego . Jaki to sukces , o czym tu mowa ? To tylko należy ganić taką władzę za tak niski poziom sprawności o takiej niskiej skuteczności inwestycyjnej. Taka skala inwestycji jest tylko podtrzymywaniem technicznym tego co już nam inni zrobili...…. a gdzie NOWE ! Panie starosto....., stanowisko które Pan zajmuje jest czymś więcej aniżeli zabezpieczeniem stanu istniejącego majątku powiatu, myślenie i działanie tak bierne powinno od razu wykluczać Pana z roli starosty. Pan winien ( jest zobowiązany) zarzucać nas swoimi pomysłami i decyzjami na różne przedsięwzięcia, lokaty, biznesy ….. INWESTYCJE ! Co Pan uczynił, a może nam mieszkańcom jeszcze tego nie powiedział...?, co Pan zamierza zbudować w tym powiecie ? Jestem zdegustowany tym starostwem, jestem zdumiony i zawiedziony Pana "osiągnięciami" , nie mam wiary w Pańskiej osobie do oczekiwania - " dobra zmiana". Jasne jest, że mnie cieszy i to coś z "mikro" projektu ale nie tak się z Panem umawiał wyborca ? Tu nie chodzi też o postawę męczyduszy, tu chodzi o konkrety ….. Pana program zadaniowy, składniki makrobiznesu na Pana kadencję w dużych cyfrach. Gdzie to jest ? Adaś

avatar
~ADAsiu
22.05.2019 15:29

To może jak tak obeznany jesteś we wschowskiej" mizerii" samorządowej to podaj sukcesy ratusza . Chociaż jeden sukcesik, choćby jedną zrealizowaną obietnicę, może np. coś o Senior Taxi ?

avatar
~STUDENTKA III WIEKU
22.05.2019 16:44

o skalę inwestycji powiatowej jaki można przeprowadzić należy zapytać panów Boryczkę i Kuryłłę .Stan finansów powiatu jaki zostawili może nawet nie pozwolić na utrzymanie powiatu a co dopiero inwestycje.Żona trochę niech spasuje z tym nalewaniem.

avatar
~Panie Adasiu!
22.05.2019 15:23

Panie Adasiu i Panie " Panie Tolku" to jest to!!!! - strzał w DZIESIĄTKĘ !!!, nic dodać nic ująć - ja skromny mieszkaniec mogę się tylko takim jak Wasze wpisy NISKO POKŁONIĆ!!!, że są wśród nas tacy jak Wy, którzy mądrze i inteligentnie bez cienia złości a mocą trafnych argumentów dać odpór tej OBŁUDZIE, temu FAŁSZU, temu CYNIZMOWI tym na tej fotce, tym co teraz rządzą w naszym starostwie!!!!. Pytanie jak im nie jest wstyd ciągnąć te wypociny inwestycyjne na co tylko stać?. I ta fotka....? To już szczyt lekceważenia nas!. Czy "ciemny lud" naszego powiatu - wsi i miast w tych i jesiennych wyborach ma się na to nabrać !!!!. Moje gratulacje za wasze celne i trafne riposty !!!!!

avatar
~Tolek
22.05.2019 16:09

Nie było moją intencją gloryfikowanie kogokolwiek. Chciałem tylko uzupełnić podany skład, ze wskazaniem na Ich upodobania.Bo jeśli wchodzimy w historię, to z pełną konsekwencją a nie wybiurczo. Jestem zwykłym obywatelem, nie politykiem i oceniam rząd nie na podstawie tego co wyczytam czy też zobaczę w telewizji, ale na podstawie tego jaki realny efekt ma z tego społeczeństwo - w tym ja. Ktoś powie egoista a ja na to, realista. Nie zamierzam się kłócić i przepychać z kimkolwiek dla pieniędzy polityków.

avatar
~do studentki III W
22.05.2019 17:30

W tym co piszesz jest mądre jedynie to - może nawet nie pozwolić na utrzymanie powiatu - i oby tak się stało . Zmniejszymy niepotrzebną, kosztowną brać urzędników, co zostanie więcej dla gminnej kasy. Do czego pijesz - Żona trochę niech spasuje z tym nalewaniem - do kogo ta mowa ? Czyżbyś poczuła "miętę" ?

avatar
~fws
23.05.2019 16:50

Tak, tak więcej dla gminy, czyste żarty. W tym roku brak jakichkolwiek inwestycji gminnych, chyba że mówimy kolejnych stanowiskach kierowniczych w umig.

avatar
~Adaś
22.05.2019 17:54

Ad. "ADAsiu" - forumowiczu …… z której trampoliny Ty skaczesz ? My tu o wielkich inwestycjach Starostwa, o krótkiej drodze w Drzewcach jako jedynej inwestycji na 2019r. a Ty do mnie wchodzisz na grunt miejsko-gminny ? Ja "czystej" nie popijam coca-colą więc trudno mi tu znaleźć tematyczny związek ? Adaś

avatar
~do kom.powyżej
23.05.2019 12:58

A co tam w inwestycjach gminy na 2019 rok?

avatar
~DO POWYŻEJ !
23.05.2019 14:52

Przy tej okazji proszę nam wyjaśnić jak można w przez cztery - pięć lat głosić nienawiść do Unii Europejskiej ich flagę nazywać "szmatą", a teraz jak gdyby nic 1/3 tego Rządu na czele z ich vice premierem wybierać się po szmal do tej znienawidzonej przez nich Unii?????. Jak to możliwe....???, bowiem normalnemu człowiekowi nie mieści się to w głowie jak można być tak obłudnym i fałszywym samym w sobie ?????. Ta arogancja, to lekceważenie wręcz widać na każdym kroku, np. niespełna rok temu vice premier Szydło nie pojawiła się w Sejmie u protestujących niepełnosprawnych bo musiała pokazać się u górali na spływie Dunajcem, teraz nie pojawiła się na proteście niepełnosprawnych - podobnie jak pani minister Rafalska - bowiem łatwiej jej było pokazać się na sztabie zorganizowanym przez premiera Morawieckiego i to o dziwo na tle Flagi UE - !!!!!. Czy tak ma wyglądać traktowanie Polskiego społeczeństwa przez rządzących ??????. Podobnie jest jak widać z naszym Starosta z nadania pisu !!!!!!

avatar
~181 dzień nowego burmistrza
23.05.2019 15:06

Burmistrz niedługo zasypie nas takimi inwestycjami gminnymi że Nowa Sól,Wolsztyn i inne okoliczne miejscowości będą nam zazdrościć takiego (...). Świat się śmieje.

avatar
~obserwator
23.05.2019 20:30

Pracownicy starostwa powiatowego wiedzą kto pisał i składał wniosek w 2018 za starosty Marka Boryczki i to jest jego sukces i jemu należy się podziekowanie.Ale faktem jest to że ten rząd wprowadził taki program na remonty dróg i umożliwił złożenie takiego wniosku.Nowy starosta mam nadzieję też może szykować takie wnioski bo potrzeby w zakresie remontów dróg są ogromne. Każdy niech chwali się swoimi sukcesami bo to uczciwe a ludzie i tak wiedzą swoje . Adaś pyta o konkrety i czeka na konkretne dzialania tak jak reszta wyborcow.

avatar
~obserwator
23.05.2019 20:31

Pracownicy starostwa powiatowego wiedzą kto pisał i składał wniosek w 2018 za starosty Marka Boryczki i to jest jego sukces i jemu należy się podziekowanie.Ale faktem jest to że ten rząd wprowadził taki program na remonty dróg i umożliwił złożenie takiego wniosku.Nowy starosta mam nadzieję też może szykować takie wnioski bo potrzeby w zakresie remontów dróg są ogromne. Każdy niech chwali się swoimi sukcesami bo to uczciwe a ludzie i tak wiedzą swoje . Adaś pyta o konkrety i czeka na konkretne dzialania tak jak reszta wyborcow.

avatar
~obserwator
23.05.2019 21:25

Pracownicy starostwa powiatowego wiedzą kto pisał i składał wniosek w 2018 za starosty Marka Boryczki i to jest jego sukces i jemu należy się podziekowanie.Ale faktem jest to że ten rząd wprowadził taki program na remonty dróg i umożliwił złożenie takiego wniosku.Nowy starosta mam nadzieję też może szykować takie wnioski bo potrzeby w zakresie remontów dróg są ogromne. Każdy niech chwali się swoimi sukcesami bo to uczciwe a ludzie i tak wiedzą swoje . Adaś pyta o konkrety i czeka na konkretne dzialania tak jak reszta wyborcow.

avatar
~wujek
23.05.2019 21:28

Święta prawda........Święta prawda ....!. Pytanie czy oni są to w stanie zrozumieć ?. Po tym jak ich poseł myli pojecie "13 emerytury" z wypłaceniem nam 1/3 tego co nam przez rok zabiera to już mnie nic w tej partii i tego ich posła nie zdziwi !!!!!!. Te 888 złotych utwierdziło mnie w jednym, iż można mi przed wyborami dać coś co w stu procentach należy do mnie i powiadać, że to oni mi dali!!!. To są dopiero ja........ jak berety!. Ja sklerozy przez to nie dostałem i wiem, że na takich już nigdy nie zagłosuję !!!!!. Emeryt to """NIE CIEMNY LUD"""" panie pośle !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl