TworzymyGłos Regionu

Radny opuszcza klub Nasz Wschowa Nasz Samorząd

Czwartek, 17 maja 2018 o 15:40, autor: 22 2178
Radny opuszcza klub Nasz Wschowa Nasz Samorząd

Radny Bogdan Jaworski złożył rezygnację z członkostwa w klubie radnych ,,Nasza Wschowa Nasz Samorząd". - Od pewnego czasu naszego drogi zaczęły się rozchodzić - mówi radny - różniliśmy się spojrzeniem na Wschowę i sprawy samorządu. Decyzję radnego przypieczętował sposób, w jaki opisano sprawę przewodniczącej Rady Miejskiej.

9 maja radny Bogdan Jaworski złożył w biurze Rady Miejskiej we Wschowie rezygnację z udziału w klubie ,,Nasza Wschowa Nasz Samorząd". Od tej pory Bogdan Jaworski będzie niezrzeszonym radnym.

Przypomnijmy, że klub ,,Nasza Wschowa Nasz Samorząd" w 2014 roku wprowadził do Rady Miejskiej 9 osób. Nazwa klubu wywodziła się z komitetu wyborczego, którego liderem był Miłosz Czopek, i z którego Danuta Patalas startowała w zwycięskich wyborach na burmistrza Wschowy. Po niespełna czterech latach klub liczy dzisiaj 6 osób, a koalicja rządząca straciła większość w radzie.

- Na tę decyzję wpłynęło kilka czynników - mówi Bogdan Jaworski - nie będę ukrywał, że nie udało mi się pogodzić spraw zawodowych i rodzinnych z obowiązkami radnego. To moja prywatna porażka. Z radnymi klubu ,,Nasza Wschowa Nasz Samorząd" od pewnego czasu różniliśmy się w sprawach, związanych ze Wschową i działaniem samorządu. Nasze drogi powoli się rozchodziły. Te różnice przypieczętował artykuł, opisujący sprawę przewodniczącej Rady Miejskiej. Sposób w jaki przedstawiono tę sprawę nie odpowiada mojej wrażliwości. Od badania takich spraw są odpowiednie organy, póki one nie wypowiedzą się w tej sprawie, nie można moim zdaniem wydawać pochopnych wyroków. W ten sposób można łatwo wyrządzić krzywdę drugiej osobie. Autorzy tego artykułu zapewne mają swoje racje, ale nie widzę we Wschowie osoby, która mogłaby jednoznacznie stwierdzić, jak się sprawy mają.  Dlatego trzeba poczekać na decyzje odpowiednich organów.

Radny Bogdan Jaworski przyznaje również, że nie będzie startował w tegorocznych wyborach samorządowych.

- Praca radnego jest absorbująca, a ja trochę idealistycznie traktowałem samorząd i sprawy miasta - mówi radny - nie ukrywam, że to dla mnie trudne, ale i ważne doświadczenie. Muszę uderzyć się we własną pierś i powiedzieć - tym razem nie podołałem. Na pewno nie będę brał udziału w jesiennych wyborach samorządowych. To nie znaczy, że na zawsze żegnam się z samorządem.

Bogdan Jaworski zaznacza, że doświadczenie z tej kadencji samorządu jest dla niego cenne. Niewykluczone, że w następnych wyborach samorządowych ponownie będzie próbował swoich sił w pracy na rzecz samorządu.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (22)

avatar
~No....
17.05.2018 16:03

I można z honorem ....??? Brawo !

avatar
~Ja
17.05.2018 16:19

Panie Bogdanie szacunek do podejscia, do decyzji, spraw gminy i rodziny. Oby takich wiecej ludzi.

avatar
~alla
17.05.2018 16:19

Brawo, dobra decyzja, gratulacje

avatar
~Jacek
17.05.2018 16:33

Decyzja dobra ale bardzo spóźniona .

avatar
~???
17.05.2018 17:22

Marnował sie Pan tam?

avatar
~Adaś
17.05.2018 17:23

Mówi się , że ten jest cokolwiek wart , co potrafi mówić o swoich błędach ...... za to Pana szanuję , ale o wiele za późno p. Bogdanie . Pomijając potrzebny czas i spore zaangażowanie ( z tym było u Pana źle), ja znając Pana, oczekiwałem i miałem nadzieję, że ta decyzja zapadnie dużo, dużo szybciej. Nie tyle , że NWNS od "narodzenia" dawało powody do porażki, aż tak nie można by stawiać sprawy, ale już po pierwszym roku rządów p. Patalas można było zawnioskować , że będzie to kadencja buńczuczna i bezskuteczna ...... z "pustynnym" pejzażem. Sądziłem , że z grupy dziewięciu "wspaniałych" Pan jako pierwszy zmieni "rewolwer" nurtu zdrowego myślenia w orientację "probiznesową" czyli w kierunku łaskawości z miejscowymi przedsiębiorcami ? Ja twierdzę , że "Oni" nas nie lubią , że my im wadzimy ........ ale za co , ....... czy za to , że za mało płacimy podatku na rzecz miasta ? Pan sam jest "prywaciarzem" więc mógłbym chociażby od Pana wymagać większego "współczucia" a jednak nawet i tego nie było ? Na oceny przyjdzie jeszcze czas ale już można powiedzieć , że to co w 2014 roku p. Patalas przyrzekała ( np. rozprawić się z IKEA w decyzji bo p. Grabka nie wie jak się rozmawia ze "Szwedem") na dzisiaj jest już tylko bańką mydlaną , straconym czteroleciem ze słynnym pokrzykiem "Grabieżcy" . Przykro mi to powiedzieć , ale Pan się do tego przyczynił , Pan stał w korytarzu na "baczność" a On "prostował" Pana tożsamość i ducha za beneficjum radnego . Z tej grupy radnych RMiG , miałem prawo tak myśleć , że Pan dokona poprawy na rzecz rozwoju tego miasta , że zauważy Pan konieczność zbliżenia się do przedsiębiorców , handlowców czy młodych, bardzo dobrze wykształconych ludzi , że zależności p. Kuchcickiego czy p. Giezka, lub bierność p. Stachowiak czy p. Bernackiej nie zamkną przed Panem wykazania się pozytywnymi myślami i decyzjami. Panie Bogdanie - zwiększyć doświadczenie ( to Pana słowa) jest na pewno wartościowe ale zbyt kosztowne dla podatnika. Adaś

avatar
~do Bogdana Jaworskiego
17.05.2018 18:19

Boguś. Dzisiaj się budzisz? A w czasie kampanii wyborczej i w pierwszym roku rządów wszystko pasowało? Kadencja się kończy za miesiąc a tu masz, Boguś odrzuca swój klub radnych. Chwała mu za to? Można by tylko powiedzieć, że lepiej późno niż wcale.

avatar
~Baska
17.05.2018 19:36

Ha!...Ha!.....ha....!!!. - jakie "można z honorem"?, - jaki i komu ten "szacunek"?, - jakie "brawo, dobra decyzja"?, - co znaczy "marnował się tam"?, ....itd. Jako tzw. "prywaciarz"był świadomy z kim startuje do wyborów, było mu dobrze przez cały okres kampanii wyborczej i po objęci stołka Radnego oraz bycia za pan brat z p. Patalas, Czopkiem, Giezkiem, Kuchcickim i tom resztom ich ugrupowania. Wspierał jak przysłowiowy "bierny, mierny ale wierny" i popierał wszystkie ich "głupizny" co do obsad kadrowych oraz rujnowania naszego miasta pod kontem infrastruktury i rozwoju gospodarczego!!!!!. Tak p o s t e p u j e, powiedzmy ZDROWO MYŚLĄCY CZŁOWIEK, a co dopiero przedsiębiorca ???. . Obecna ucieczka i to w tym czasie - niespełna za parę miesięcy kolejnych wyborów "Jesień 2018" od swoich dotychczasowych idoli politycznych jest zwykłym "TCHÓRZOSTWEM" i BRAKIEM ODPOWIEDZIALNOŚCI - coś a la drugi Giezek : zrobię tak by "ciemny lud" mnie ponownie kupił przy następnych wyborach....... Prawdziwe bohaterstwo i szczere przyznanie się do popełnienia "grzechu" wobec Suwerena byłoby kiedy p. Radny jeden z drugim całkowicie zrzekł się mandatu Radnego i v-ce Przewodniczącego !!!!. W obecnym przypadku jesteście w dalszym ciągu "perfidnymi graczami" w celu utrzymania sie przy korycie... "cud oszustwo"!!!

avatar
~Do Baśka
17.05.2018 20:28

W pełni się zgadzam. Jak człowiek wdepnie w gówno to wyciera i myje buty i idzie dalej. Przez trzy i pół roku nie śmierdzialo?

avatar
~Jony
17.05.2018 21:53

Bardzo mądry i inteligentny człowiek szkoda że dzisiaj mało takich ludzi

avatar
~kolo
17.05.2018 22:23

A ty Baśka czytasz ze zrozumieniem? Ciemny lud nie musi go kupować, bo nie będzie startował w wyborach.

avatar
~do ~kolo
18.05.2018 07:33

A jaką masz pewność że nie będzie startować ? . Jego słowo honoru ? . Gdyby był taki " prawy i honorowy " to ten ruch powinien wykonać przynajmniej w połowie swojej kadencji . Dziś to wygląda tak że szczury zaczynają opuszczać tonący okręt . Biedaczek olśnienia dostał dopiero jak zaczynają się rozgrywki personalne w jego obozie . Przedtem nie widział kłody pod nogami w postaci handlu narkotykami , nie widział nepotyzmu burmistrz i całego jej zaplecza ? .

avatar
~kolo
18.05.2018 08:42

Dla mnie wystarczy słowo.

avatar
~do koło
18.05.2018 11:19

Słowo kogo ? .

avatar
~kolo
18.05.2018 15:25

Radnego Jaworskiego.

avatar
~TEHCMAN
18.05.2018 17:24

No to Techman czas start, trzeba obsmarować "byłego" radnego. Niecierpliwie czekam na artykuł złotoustego.

avatar
~ext7
19.05.2018 19:17

Smutne to ,że tak łatwo, tu w necie przychodzi WAM :ocena, osąd i potępienie Hmm.. Możnaby rzec - ot taka wirtualna „prawda” o człowieku. Tyle tylko ,że w realu , to raczej G...prawda, bo jak ktoś po wschowskiej ulicy się „szwenda” ,to doskonale wie ,że Pan Jaworski ma bardzo dobrą obiegową opinię ( nie tylko jako lekarz weterynarii, ale również jako człowiek) Takich ludzi lubię i szanuję. Przecież tzw. polityka, która kieruje się skrajnie odmienną „logiką” od tej pragmatycznej lekarskiej, to dla niego obszar nieznany, więc to WASZE potępienie wsadźcie se w.....

avatar
~do ext7
19.05.2018 20:20

Co ty znowu piszesz swoje głupoty . Jaki obszar nieznany ? . " Przecież tzw. polityka , która tak skrajnie kieruje się odmienną " logiką " od tej pragmatycznej lekarskiej to dla niego obszar nieznany . No to po co w nią wlazł razem ze swoimi buciorami ? , pytam się ? . No i jakoś dużo czasu upłynęło zanim się połapał o co chodzi ? . Jakoś słabo rozgarnięty z tego gościa jak na lekarza , mimo że ma dobrą opinię jako lekarz i człowiek . Widzę że gość wali głupa a ty próbujesz go usprawiedliwiać . I co z tego że mądry i inteligentny , jak wlazł w szambo i co gorsze to szambo popierał tyle czasu to trudno o nim mówić dobrze i mieć szacunek do niego . Teraz to biedaczek ale przedtem popierał poprzez podnoszenie ręki swojego guru . Jest winny zapaści miasta tak jak jest winny burmistrz i jego świta . To jest człowiek światły i inteligentny więc niech nikt nam nie mówi że dopiero pewne rzeczy zrozumiał . Na takie plewy już chyba nikt się nie nabierze ani w przyszłych wyborach ani kiedykolwiek . Mamy dość dojenia , grabieżców i zatrudnianych rodzin , efekty widać gołym okiem co zrobiono dla miasta i gminy i jak ona wygląda .

avatar
~Krystynka
20.05.2018 13:44

Czekałam na taką decyzję od początku kadencji. Jakoś nie pasował mi ten tandem: NWNS i pan Jaworski. Nie umiem określić, jakie to będzie miało konsekwencje dla miasta- prywatnie: popieram i szanuję powziętą decyzję.

avatar
~ext7
20.05.2018 14:03

ad "do ext7" No dobrze, ale w takim razie po co czytasz te moje głupoty i -o zgrozo odnosisz się do nich?? Może lepiej byłoby nie czytać i nie trudzić się komentowaniem tychże. Ot byłaby to taka obustronna korzyść: Ty nie czytasz i nie komentujesz „moich głupot „ a ja nie będę zmuszony do czytania Twoich mądrości!!! Co ty na to?? Bo ja jestem za!!!

avatar
~do ext7
20.05.2018 21:16

Jestem za żebyś więcej takich mądrości nam tu nie przedstawiał ? . Każdy ma swój rozum i nie trzeba nam " podpowiadać " jaki ten " gość " jest szanowany jako lekarz i jako człowiek . Jako polityk ten " gość " jest tak samo odpowiedzialny jak całe ugrupowanie za upadek miasta . Nic go nie usprawiedliwia że tkwił w tym szambie od początku a wręcz przeciwnie jako wykształcony człowiek i inteligentny wiedział doskonale co się wyprawia i jakie " działania " prowadzi jego guru i jego ugrupowanie . Sam zresztą brał świadomie udział w tym procederze podnosząc łapkę na głosowaniach i je akceptując . Niestety jak ktoś wskoczy w szambo to po wyjściu z niego nadal smród za nim ciągnie . Trudno , prawda jest brutalna . Po to człowiek ma rozum i inteligencję żeby przewidział pewne rzeczy żeby w przeszłości nie żałować swoich czynów .

avatar
~ext7
21.05.2018 14:52

ad"do ext7" Po co czytasz i komentujesz słowa głupca (jakiegoś tam ext7)?? Przecież największą karą dla głupca jest ignorowanie jego słów. To oczywiście nie jest mój patent-ten jest autorstwa nieśmiertelnej Oriany Fallaci , a ja podzielam jej zdanie!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaCzytelniaDrewniana podłoga - jak ją wybrać?
21.03.20190 25
Podłoga powinna nie tylko stanowić ozdobę naszego domu, ale jednocześnie musi służyć nam przez długie lata. Obecnie wyjątkowo popularnym materiałem wykorzystywanym do pokrycia powierzchni w ...
nazwa
Brawo, pani Elu
20.03.20192 644

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl