Radny chce sprawdzić ubiegłoroczne projekty zgłaszane do Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego

Piątek, 13 października 2017 o 12:21, aktualizacja Piątek, 13 października 2017 o 12:45, autor: 19 924
Radny chce sprawdzić ubiegłoroczne projekty zgłaszane do Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego

Radny Krzysztof Owoc złożył wczoraj (12 października) w Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa wniosek o udostępnienie projektów zgłaszanych w ubiegłym roku do Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego. - W tym roku część wniosków złożonych do Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego zawierała błędy formalne, które ostatecznie wykluczyły je z głosowania. W związku z tym, że komisja weryfikująca pierwotnie nie dostrzegała tych błędów, warto sprawdzić, jak wyglądały wnioski w roku ubiegłym - mówi radny Krzysztof Owoc.

Przypomnijmy, że w tym roku mieszkańcy zgłosili 44 projekty. Po pierwszym spotkaniu komisji weryfikującej wnioski, 4 projekty zostały unieważnione. 40 projektów, jak mówił 28 września na sesji Rady Miejskiej we Wschowie wiceburmistrz Miłosz Czopek, komisja zweryfikowała pozytywnie.

Radny Krzysztof Owoc na swoim blogu opisał wydarzenia, jakie miały miejsce od 2 do 4 października w sprawie ponownej weryfikacji kolejnych, błędnych projektów. Według relacji radnego  2 października zostało złożone pismo na ręce przewodniczącej Rady Miejskiej z wnioskiem o pilną kontrolę prac komisji weryfikacyjnej. Dzień później wiceburmistrz Miłosz Czopek miał stwierdzić na spotkaniu z przewodniczącą Rady Miejskiej i przewodniczącym Komisji Rewizyjnej, że weryfikacja nazwisk na spornych listach jest niemożliwa. Tego samego dnia radny Krzysztof Owoc tłumaczył naczelnikowi Dariuszowi Przybylskiemu, że jeżeli komisja dopuści 40 projektów do głosowania, to zostanie złamana uchwała Rady Miejskiej. Ostatecznie 4 października komisja zatwierdza 33 projekty.

- Naczelnik Dariusz Przybylski publikując listę 33 projektów na stronie Urzędu napisał, że odrzucono 11 projektów z powodu błędów. Zasady są jasne i trzeba je przestrzegać - zapewniał naczelnik. Pomimo tego tegoroczne doświadczenie mówi mi, że warto sprawdzić, czy w roku ubiegłym również kierowano się tą zasadą. 

(rak)

REKLAMA

Komentarze (19)

avatar
~DS
13.10.2017 12:37

uuu ktoś się z porażką nie może pogodzić

avatar
~SN
13.10.2017 18:59

Porażkę ? Jaką ?

avatar
~Zenek
13.10.2017 12:44

Mnie bardziej interesuje liczenie głosów. Czy nie wydaje się Wam dziwne, że głosy licz tylko ludzie Ratusza czytaj Czopka? Czy policzone głosy można jakoś zweryfikować? Czy mam prawo sądzić że cały ten Budżet Obywatelski to budżet instytucji Gminnych a nie żadnych obywateli? A może to nadużycie tak myśleć?

avatar
~Zen
13.10.2017 13:00

Dla mnie WBO to coś z czego mogę skorzystać jako mieszkaniec. Co sprawi, że będzie mi się lepiej żyło. Większość z tych proponowanych potykaczy, witaczy, czy szkolnych płotów lub bibliotek jest nie dla mnie. Postulat - wyłączyć z WBO jednostki gminne. Ta pula pieniędzy nie powinna być dla CKiR i szkół gminnych. Zmuszanie rodziców na wywiadówkach do głosowania jest bleeee.

avatar
~Mówię Wam!!!
13.10.2017 13:02

Przestańcie już jątrzyć, szczuć się nawzajem i opłukać. Niedobrze się już człowiekowi robi czytając kto i komu dziś lub jutro napluje w twarz. Jeżeli widzi jakieś nieprawidłowości to niech zgłosi to do odpowiednich służb. Już powoli nawet na miasto nie można spokojnie wyjść bo jeden na drugiego tak ujada, że czasem jest mi wstyd, że jestem z takiego miasta....

avatar
~Zen
13.10.2017 13:14

Przecież to rzeczowa rozmowa a nie ujadanie. Mówimy o zasadach, o tym, aby we Wschowie było pięknie i uczciwie. Najlepiej to cicho siedzieć i udawać że Nikt cie nie (...)? Może jesteś (...) i ci zależy na tym, żeby było cicho, aby robić swoje interesy?

avatar
~SN
13.10.2017 19:01

Jakich służb ? WBO to wewnętrzna sprawa gminy. Tego właśnie oczekuję od radnego. Patrzenia władzy na rączki

avatar
~Do mówię Wam!!!
13.10.2017 22:20

Masz rację, mam dokładnie te same odczucia. A tą całą poGrabkową opozycje, tych krzykaczy i pieniaczy wszystkich już znieść nie mogę. Wszędzie ich pełno, wiecznie mają ze wszystkim problemy... nagle tacy nadgorliwi się zrobili i prawi. Sprawiedliwi tacy, którym leży na sercu dobro tego zapyziałego miasta. Żałośni są...

avatar
~Mówię Wam!!! Do Zen.
14.10.2017 07:34

Widzisz Zen sam po sobie jak łatwo poszło Ci osądzenie mnie.... Niestety mylisz się i to bardzo, nie prowadzę żadnych interesów nigdzie i z nikim. Chodziło mi głównie o sposób prowadzenia rozmów na forum i w realu. Nie należę do żadnej opcji politycznej. Ale czy ludzie wobec siebie w dzisiejszych, trudnych i niespokojnych czasach muszą sobie jeszcze kłody pod nogi rzucać i swój jad wylewać publicznie? Już nawet nie chodzi mi o ten konkretny artykuł, ale za każdym razem kiedy chcę przeczytać jakiś artykuł i komentarze co ludzie o tym sądzą, to jest dokładnie to o czym pisałam w pierwszym komentarzu.

avatar
~Do do mowie wam
14.10.2017 10:11

Min. dzieki Owocowi nie ma już Grabki na stołku. I był to już najwyższy czas. Nazywanie go poGrabkowską opozycją, to jakieś nieporozumienie

avatar
~Dvh
13.10.2017 14:05

I bardzo dobrze, popieram. Niech bedzie sprawiedliwie dla wszystkich.

avatar
~Adam
13.10.2017 23:30

Powinni zakazać w sp1 robienia wywiadówek w trakcie trwania głosowania..

avatar
~Budżet
14.10.2017 07:07

Zakazać robienia wywiadowek? Dlaczego, żyjemy w demokratycznym kraju, wszystkie chwyty dozwolone. Szkoda, że w budżecie obywatelskim jest miejsce na adaptacje strychu, nowe łazienki dla przedszkola, ogrodzenie i meble na wyposażenie sal... to troche tak jakby urzędnicy z ratusza zgłosili projekt na zakup tonera i kartek, czyli na rzeczy niezbedne, na które gmine powinno być stać z obowiazku a nie robić szalony plebiscyt...

avatar
~do mówie Wam i dodo mówię Wam
14.10.2017 08:06

Przyczyny tego sporu nie jest opozycja . Ich prawo jest wytykanie palcem obłudy burmistrz i jego zaplecza czyli Odnowionego samorządu . Przecież opozycja nie nazywała siebie złodziejami i grabieżcami i nie zatrudniała swoich rodzin w ratuszu S,K, CKiR , Wodociągach . To robi teraz ta " kryształowo czysta " władza i ich to ugrupowanie . Gdzie tylko można było tam powsadzali swoich na stołki . W rezultacie czego miasto faktycznie jest nie tylko zapyziałe ale i obskurne i brudne . Tak to jest efekt zatrudniania ludzi bez szkolnej wiedzy i doświadczenia zawodowego . Co my mieszkańcy mamy się cieszyć że poziom życia spada nam sukcesywnie a widoki w parkach i dziurawe drogi , chodniki dają nam się we znaki idąc ulicami miasta . Przecież nawet nie potrafi ta obecna władza utrzymać zastałej infrastruktury którą zastała po poprzednikach . I z czego mamy się cieszyć ? . To nie my mamy problemy to problem ma obecna władza że nie potrafi zarządzać a my musimy na to patrzeć z politowaniem i pobłażaniem . Macie wielkie " osiągnięcia " że nawet żadna firma nie chce z wami mieć nic wspólnego a przykładem tego jest już trzeci przetarg na ocieplanie . To są wasze osiągnięcia .

avatar
~Nie mówię Wam
14.10.2017 13:58

Nic Wam nie mówię i żyję. Wiadomo, żyję jak to ja, trochę się nudzę, trochę pracuję, ale nic Wam nie mówię. Dlaczego miałbym Wam coś mówić? Nie rozumiem tego toku myślenia. Jak już ktoś mówi, że Wam coś mówi to od razu klękajcie narody. A czy ja wiem żeby narody zaraz miały klękać? Narody nie są od klękania. Czemu tak chcecie, żeby klękały od razu? Na ten przykład teraz się ubieram, prasuję i pije sok pomidorowy czy to mnie uprawnia do tego, żeby coś Wam mówić? Nic Wam nie mówię. Tak sobie żyję. Jak to ja. Cześć. Pozdrawiam. Witam.

avatar
~O
14.10.2017 17:27

To po co tyle tekstu wypociłeś?

avatar
~do Nie mówię Wam
14.10.2017 21:14

Nic Wam nie mówię i piszę. Wiadomo, że piszę jak to ja, trochę się nudzę, trochę pracuję, ale nic Wam nie piszę. Dlaczego miałbym Wam coś pisać? Nie rozumiem tego toku myślenia. Jak już ktoś pisze, że Wam coś pisze to od razu klękajcie narody. A czy ja wiem żeby narody zaraz miały klękać? Narody nie są od klękania. Czemu tak chcecie, żeby klękały od razu? Na ten przykład teraz się ubieram, prasuję i pije sok pomidorowy czy to mnie uprawnia do tego, żeby coś Wam pisać? Nic Wam nie piszę. Tak sobie żyję. Jak to ja. Cześć. Pozdrawiam. Witam. I tak w kółko pleć pleciugo byle długo .

avatar
~Nie mówię Wam do dyskutantów in spe
15.10.2017 01:08

Właśnie dlatego Wam nic nie mówię. Bo jak powiem, to z nudów będziecie powtarzać co powiedziałem. jak powiem na ten przykład słońce jest żółte, to Wy będziecie mnie cytować w swoich forach, periodykach, w głowach, żonom i mężom będziecie powtarzali, bo byście myśleli, że to Wasze. A to nie Wasze. Słońce jest żółte, a Wy zaraz dalej powtarzać, nawet w szkołach byście to powtarzali na przerwach, na ulicach, gdybyście się spotkali. A jak powiem słońce jest kwadratowe, to zaraz cytować mnie będziecie w kółko. A przecież mówię, że nie kółko, a kwadrat. Przekombinujecie, przetworzycie, a po co to robicie? Dlatego nie mówię Wam. Cześć. Dzień dobry. Witam.

avatar
~Jasiek
15.10.2017 08:30

A ja powiem tobie krótko . Geniuszu jesteś mądry inaczej .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl