TworzymyGłos Regionu

Rada wyraziła zgodę na zwolnienie Miłosza Czopka

Piątek, 25 września 2020 o 18:15, aktualizacja Piątek, 25 września 2020 o 18:36, autor: 33 3349
Rada wyraziła zgodę na zwolnienie Miłosza Czopka

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej we Wschowie radni miejscy na wniosek Starosty Powiatu Górowskiego decydowali o wyrażeniu zgody na zwolnienie radnego Miłosza Czopka. Po analizie uzasadnienia wniosku, przy lakonicznych wyjaśnieniach radnego, ostatecznie Rada Miejska podjęła stosowną uchwałę.

Zgodnie z zapisami artykułu 25 Ustawy o samorządzie gminnym, aby rozwiązać stosunek pracy z radnym, zgodę wyrazić musi stosowna Rada. Zapis ten wprowadzono, aby pracodawca nie mógł oddziaływać na swojego pracownika w związku z wykonywaniem przez niego mandatu radnego. W listopadzie ubiegłego roku radny Miłosz Czopek rozpoczął pracę na stanowisku sekretarza w Starostwie Powiatowym w Górze, a w ostatnich dniach do Rady Miejskiej we Wschowie wpłynął wniosek o wyrażenie zgody na rozwiązanie umowy z radnym.

- Chciałabym poinformować, że ze Starostwa Powiatowego w Górze wpłynął wniosek o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy o następującej treści: "Działając na podstawie art. 25 ust. 2 ustawy z dnia 5 marca 1990 roku o samorządzie gminnym zwracam się do Rady Miejskiej we Wschowie o umieszczenie w porządku obrad najbliższej sesji rady uchwały w sprawie wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z wypowiedzeniem z radnym Rady Miejskiej we Wschowie panem Miłoszem Czopkiem, będącym jednocześnie pracownikiem Starostwa Powiatowego w Górze oraz o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy. Podstawą rozwiązania stosunku pracy z radnym są zdarzenia nie związane z wykonywaniem przez niego mandatu radnego" - przedstawiła wniosek Przewodnicząca Rady Miejskiej we Wschowie Hanna Knaflewska - Walkowiak.

Po odczytaniu wniosku oraz przedstawieniem podstaw prawnych do procedowana tej uchwały przewodnicząca zapytała radnego Miłosza Czopka, czy chce udzielić wyjaśnień w tej sprawie.

- Żeby tym formalnościom statutowym stała się zadość, to chciałbym państwa poinformować, że ta uchwała jest związana z wykonywanym przeze mnie mandatem radnego. Bardzo dziękuje. - Takie wyjaśnienia złożył radny Czopek.

Po ustaleniu, czy zasadna jest dyskusja nad tym projektem uchwały przewodnicząca Rady Miejskiej zadała radnemu kolejne pytanie.

- Kto ma nam w takim razie wyjaśnić kwestię, czy rozwiązanie umowy jest związane z wykonywaniem mandatu. Bardzo proszę Pana Miłosza Czopka o zabranie głosu - powiedziała przewodnicząca.

- To proszę zadawać pytania, moja wypowiedź, w moim odczuciu, była bardzo jednoznaczna. Zresztą myślę, że państwo doskonale wiecie, co się w ciągu ostatnich dni w naszym pięknym mieście działo i chyba nikogo z państwa nie muszę dodatkowo przekonywać jaki charakter ma ta uchwała - odpowiedział radny.

- Ja nie wiem co się działo w ciągu ostatnich dni w mieście, nie wiem czy ktoś z radnych posiada takie wiadomości. Chciałabym wiedzieć w jaki sposób rozwiązanie stosunku pracy jest związane z wykonywaniem mandatu? - dociekała Hanna Knaflewska - Walkowiak.

- Ja już wszystko wyjaśniłem pani przewodnicząca - zakończył Miłosz Czopek. W żaden sposób nie uzasadniając jednak i nie wskazując powiązania planowanego zwolnienia z pełnieniem funkcji radnego Rady Miejskiej we Wschowie.

W dalszej części rozmowy dotyczącej tej uchwały radna Katarzyna Owoc - Kochańska podważała argumenty zawarte w uzasadnieniu do wniosku przesłanym przez Starostwo Powiatowe w Górze, a które polegały na utracie zaufania poprzez nie wykonanie poleceń. Z wypowiedzi radnej wynikało, że Starosta Góry zarzucała radnemu Czopkowi między innymi, iż nie przygotował odpowiednich regulaminów o pracy w trakcie epidemii czy braku nadzoru nad pracą zdalną urzędników. Według radnej są to argumenty miałkie i nie mające podstaw.

Radny Przemysław Gliński zwrócił uwagę, że zarzuty jakie są przedstawione Miłoszowi Czopki dotyczą okresu pracy poprzedniego zarządu powiatu górowskiego, co jego zdaniem może świadczyć o politycznych przyczynach chęci zwolnienia. Przypomnijmy, że poprzednim starostą był Kazimierz Bogucki z Prawa i Sprawiedliwości, a na stanowisku zastąpiła go Anna Kolibek, która z Prawa i Sprawiedliwości została usunięta, gdy okazało się, że została nowym starostą i przyjęła tę funkcję bez porozumienia z partią.

Ostatecznie Rada Miejska wyraziła zgodę na rozwiązanie stosunku pracy z radnym, przychylając się do argumentów przedstawionych we wniosku, przy braku jasnych wyjaśnień jak chęć rozwiązania stosunku pracy związana jest z pełnieniem mandatu radnego Rady Miejskiej we Wschowie.

REKLAMA

Komentarze (33)

avatar

avatar
~ABC
25.09.2020 19:07

Na jakiej podstawie radna może mówić z całą stanowczością o tym jakim pracownikiem starostwa w Górze był radny Czopek.Były Starosta górowski też nie był lokalnym urzędnikiem. Znane są jego zabiegi w sprawie obwodnicy Góry .Napisano we wniosku o nielojalności i nie wykonywaniu poleceń.Wierzę , że tak mogło być .Jaka była lojalność radnego wobec mieszkańców Wschowy ,gdy uciekał z sesji ,by nie mógł być podpisany WPF i budżet.A Burmistrz nie mógł ubiegać się o dotacje na wymianę pieców dla najuboższych.Przed laty wtedy vice burmistrz Wschowy Pan Czopek chciał dopłacać radnej , by przestał działać CzasArt. Teraż radna, by zrobić Burmistrzowi na złość zawiazała koalicję nawet ze swoim byłym przeciwnikiem.Gdzie pytam się radna jest w tym wszystkim dobro miasta. Zazwyczaj jest mi wstyd , gdy oglądam sesje .Na ostatniej sesji nie rozumiała radna co prezes SK tłumaczył w sprawie umów na rok 2020 .Podpisanej zresztą przes ekipę pani kolegi Miłosza Czopka.Czyja jest wina , że miasto jest zaśmiecone .Tutaj sprząta się rano , a wieczorem jest bałagan. Dlaczego radna w ramach pracy CzasArt nie zorganizuje akcji sprzątania miasta.Co radni wszyscy zrobili ,by brudasów uświadomić i ich w tym kierunku edukować .Z tego co pamiętam poprzednia prezes SK dostała bogatą odprawę .I radna wie, że tę umowę podpisała ekipa radnego Czopka.Myślę , że za te pieniądze można było kupić maszynę do sprzątania miasta.I jeszcze jedno gdy przychodzi nowy szef ,to bliski współpracownik ma dwa wyjścia. Zwolnić się i poszukać sobie nowej pracy , albo spełniać oczekiwania nowego szefa .Może tego pan Czopek nie rozumie.A jak było we Wschowie Tutaj urzędnicy najchętniej chcieliby rządzić burmistrzami.

avatar
~PraWDA
26.09.2020 06:41

To jest to, że radny Czopek jako były wice burmistrz nie spełnił żadnych przedwyborczych obietnic, min.np. zapowiadane rozwiązanie Straży Miejskiej, którą postanowił "dozbroić", no i np. ma zająć się ograniczeniem płatnej strefy parkowania w obrębie ulic Rynku - czego efektem obecnie są licznie zamykane sklepy !!!!. Z byłej prezes Spółki Komunalnej uczynił coś na wzór " rządź i panuj" bez żadnych konsekwencji i odpowiedzialności za uczyniony tam "bajzel" - mało tego, z zajmowanego stanowiska odeszła z niewyobrażalnie jak na Wschowskie warunki ODPRAWĄ PINIĘŻNĄ i jak to sie dla niej skończyło !?. Pan radny Czopek jak nikt inny wie, że dla niego liczy się lojalność, to tym bardziej i dla nowego Szefa w Górze jest to również podstawowa CECHA, najwyraźniej pan radny nie spełnia tych oczekiwań i skutek tego jest jaki jest !. Przypominam wszystkim ze Wschowy , że po przejęciu władzy przez pana Czopka i panią Patalas czystki w pionach samorządowych i SK były bezwzględne do zwalnianych ze swoich stanowisk ---- PAMIĘTAMY to !.

avatar
~Widz
28.09.2020 12:31

Miałem chwilę zaległości na tym portalu, ale nadal nic się nie zmieniło. Pieniądze i stołki od władzy robią swoje :D Zastanawia mnie tylko dlaczego tak boją się Radnej Owoc-Kochańskiej? Atak za atakiem. Czyżby jej kompetencja i odwaga w działaniu wzbudzała lęk? To bardzo źle świadczy o lokalnej władzy, a trolle powinny zamilknąć :D i odsłuchać ze zrozumieniem nagrania z tej sesji :D

avatar
~Polityka
25.09.2020 19:21

Nowa władza, nowi ludzie. Taki był prawdziwy powód zwolnienia. Proste.

avatar
~Do widz
28.09.2020 14:01

Nie wierzę , że człowiek , który umie pisać , czytać , składać słowa w wypowiedzi , ufam , że samodzielnie może dojść do tak absurdalnego wniosku.Kto boi się radnej O-Kochańskiej? I za co ? Za kompetencje , odwagę ? Jakie kompetencje i jaką odwagę.Paplotać co ślina na język przyniesie nazywasz odwagą i kompetencją .Robienie z kina Hel zabytku nazywasz kompetencją i zablokowanie drogi Wschowie na pozyskiwanie inwestorów to też jest kompetencja ? A może twoim zdaniem kompetencją jest ucieczka z sesji i uniemožliwienie pozyskania pieniędzy na dotację do wymiany pieców. ?Może kompetencją nazwie sz latanie po wsiach i buntownie ludzi , by pisali pisma do kuratorium w sprawie pozostawienia nierentownych szkół w gminie ? Nie oczekuj , że wszyscy twoim wzorem będą coś takiego uważać za kompetencję i odwagę.Śmiech mnie ogarnia .Znalazłeś sobie odważną bohaterkę , wzór do naśladowania może .Nie kompromituj siebie i innych mieszkańców naszego miasta takimi wypowiedziami.Powinno się nazwać takie działania dosadnie , nasuwają mi się różne określenia , ale muszę się powstrzymać, gdyż administrator nie opublikuje takiego komentarza.Mi jest po prostu wstyd za takie wypowiedzi i takie "kompetencje"wybranych przez garstkę mieszkańców radnych.Może nadejdzie taki czas , że we Wschowie wszyscy zrozumieją , że zagrywki polityczne powinny iść w kąt, a najważniejsze powinno być dobro miasta. I myśl sobie co chcesz , że piszę , bo mam z tego jakieś korzyści. Twojego myślenia nie zmienię , ale ty też nie zmienisz jednego ,tego ,że widzę , że w fotelu burmistrza Wschowy siedzi osoba , która na miarę skromnych możliwości finansowych naszego miasta jak ten rzemieślnik powolutku próbuje to miasto zmienić..

avatar
~Mieszkaniec
25.09.2020 19:39

Wstyt wstyt za radnych którzy glosowali za zwolnieniem .Przed sesja zapewniali ze mają rozum i napewno nie zagłosujom za , ale się sprzedali judasze za obietnice a pani radna z lgina to zło kpmpletne dziki Czopkowi jest radnom tak mu się dopuściła poraz drugi zdradziła słusznom sprawę wstyt zero chonoru .

avatar
~do Mieszkańca
25.09.2020 20:21

Jaki wstyd on dawno powinien być wylany jeszcze gdy był wice burmistrzem . Panie mieszkaniec zapomniał pan ile to kasy poszło na kary które zasadził sanepid ? . Zapomniał pan ile to kasy poszło na Kacze Doły na ten festiwal ? . I co to on zapłacił ze swoich czy raczej podatnicy ? . Nim się złapiesz klawiatury to przemyśl dokładnie co ten " geniusz " ekonomii narozrabiał jako burmistrz miasta i gminy a jest tych kwiatków bardzo dużo . Ile kasy wypływało na utrzymanie kancelarii z Wrocławia która broniła nie urząd lecz burmistrzów i psiapsiółki burmistrz .

avatar
~Do mieszkaniec
25.09.2020 20:26

Słowo "honor" w języku polskim piszemy przez "h". Jeśli piszemy cos w stylu "jedną radną" i chodzi nam o jedną osobę a nie kilka wyraz konczymy "ą". Zakończenie wyrazu "om" jest zarezerwowane dla liczby mnogiej (dwa i więcej ).

avatar
~BIS-WSTYD!
26.09.2020 06:49

O jakim wstydzie "Mieszkaniec" mówi?. WSTYD to jest, że taki człowiek zapomniał jak to jest jak się zmienia władza ---- On to powinien wiedzieć z praktyki i swojego doświadczenia ponieważ czynił to w sposób bezwzględny bez zmrużenia oka w momencie jak wspólnie z p. Patalas przejął władzę na Wschowskim Merostwem - to się wówczas działo, jedna wielka CZYSTKA i w UMIG i Spółce Komunalne i jaki tego był skutek?, ile trzeba było wypłacić odszkodowań dla pracowników, których ci państwo bezprawnie pozbawili pracy !!!!. BIS-WSTYD przypomina co oznacza dla tego pana LOJALNOŚĆ !!!!

avatar
~Widzu
28.09.2020 22:24

Pani radna Owoc Kochańska wykazała by się kompetencją ,gdyby była ogniwem pośredniczącym pomiędzy konserwator zabytków a inwestorem ,który został właścicielem budynku kina Hel.Widać chciała uleczyć swoje kompleksy i w ten sposób pokazać całemu miastu "zobaczcie jaka jestem ważna".I pokazała.Dowód jej kompetencji stoi przy trasie Głogów -Leszno.A można było jak to w innych miastach dojść do kompromisu .A teraz stoi ruina ,mleczarnia też niszczeje chociaż ten sam inwestor chciał ją kupić .I niech pani O-K nie opowiada ,że budynek kina był i tak w strefie zabytkowej.To po co robiła z niego zabytek ?

avatar
~Andrzej
25.09.2020 20:12

Nie sądziłem że karma wróci tak szybko ? . Poznali się na " inteligencie " nawet w innym województwie . Teraz pozna na własnej skórze co to znaczy stracić pracę . On jak był wice burmistrzem też nie miał litości i zwalniał według widzimisię . Myślę że to nie wszystko bo zostało jeszcze trochę tych co " zasługują " na podobną sytuację czyli na " zasłużony " odpoczynek .

avatar
~Ewa
25.09.2020 20:29

Czopek zwalniał ludzi i powód brak zaufania radna kochanska powinna się opanować a nie opowiadać bzdur na sesji jaki on dobry pracownik w Górze skąd u niej taka jasnowidzącą wiedzą na wszystkie czopka i gminy tematy radna zacznij od ko kretów a nie rób na złość burmistrzowi i nie pograzaj miasta swoją prywatna wojenką WSTYD radna. Kochanska

avatar
~Do Ewa
25.09.2020 23:01

Wstyd mi gdy słucham nagrań z rady .To my mieszkańcy powinniśmy zrobić coś, by radni tacy jak pani Kochańska, Stanek Juśkiewicz, Gliński Buczek ,Czopek nie kompromitowali nas mieszkańców. Dosyć tego .Nic pożytecznego nie robią.

avatar
~@/Ewa
26.09.2020 06:58

Jak widać u pani "Ewy" i jej podobnych co obecnie bezwstydu i żenad wspierają pana radnego Czopka słowo WSTYD i H/chonor zdewaluowało się------mówiąc krótko i dosadnie BEZWSTYNIE i z poczuciem braku własnego wstydu !. ***** Do póty DZBAN wodę nosi do póty UCHO się nie urwie*****. DZBAN i UCHO ma tu znamienne znaczenie .

avatar
~Do do mieszkańca.
25.09.2020 23:10

Z kaczych dołów powinni korzystać wszyscy mieszkańcy, a nie garstka ludzi głównie teraz spoza Wschowy.A jeszcze radny tak krzyczał o pieniądze na prywatne przyjemności paru osób.Zresztą i tak przyjeżdża tam więcej leszczyniaków odkąd im tor prezydent zlikwidował.A we Wschowie chcieli zwolnić burmistrza , który woli budować chodniki i drogi , a nie dawać pieniędzy dla kilku osób , bo chcą się bawić w wyścigi. Niech pan panie Gliński zdyscyplinuje tych swoich na motorach , bo jeźdźą po lasach w Wygnańczycach nie przejmując się zupełnie spacerujacymi ludźmi .Nie mówiąc o zwierzętach w lesie.Pokaż pan jaki z Pana lider.

avatar
~Do powyżej
26.09.2020 09:13

Cytat "A we Wschowie chcieli zwolnić burmistrza , który woli budować chodniki i drogi " Panu się coś w główce poprzewracało . Owszem chcieli zwolnić ale za nieróbstwo , kary nałożone przez sanepid i kumoterstwo w zatrudnianiu swoich i zwalnianiu swoich przeciwników . A zapomniał pan jak doktor zatrudnił swojego z Malczyc i sam się zatrudnił w Malczycach w zarządzie spółki . Zapomniał pan jak do zarządu spółki zatrudnił swojego z Głogowa z niebieską kartą . Czy to mało jak na taką Wschowę i z takim budżetem ? .

avatar
~Zawiedziony elektorat
26.09.2020 02:32

Powinnaś dobrowolnie oddać mandat radnej , ponieważ już nigdy nie odzyskasz zaufania mieszkańców Wschowy . Zawsze będziesz kojarzona z nieudacznictwem i złośliwym traktowaniem ludzi z inicjatywą i pomysłem . Twoja wizytówka to kino Hel , zimowy smog w mieście i nielojalność wobec wyborców . Obecnie twoja próba przypodobania się skompromitowanemu byłemu jest śmieszna . Nie chcemy takich radnych.

avatar
~rabrador
26.09.2020 08:32

najwięcej niezastąpionych ludzi jest na spokojnej

avatar
~Zosia
26.09.2020 10:21

Przecież to pisze jedna osoba jakiś nieudacznik

avatar
~Adaś
26.09.2020 12:14

O czym tu dyskutować ..... jedna strona stoi na stanowisku, że " ... nie związane z wykonywaniem przez niego mandatu radnego" a zainteresowany , że jest związana z wykonywanym mandatem radnego. Jak w ZK, ...... "osadzeni" jak zawsze twierdzą, że są z przypadku ? Będzie to trwało w czasie, będzie to na pewno zasądzane, a tak na prawdę żadnego z mieszkańca Wschowy ani to parzy, ani ziębi. Prywatna sprawa zainteresowanego. Jedynie (słusznie) forumowicz "Andrzej" doszukał się reasumpcji sumy uczynków Starosty góreckiego i między bajki wkładam głosy "za niewinność" . Obecny radny, niegdyś v-ce burmistrz jest wyjątkowo dobrze znany opinii publicznej naszego miasta jako osoba o nie jednoznacznej postawie i prawym działaniu. Ja na pewno "łapy" na pień wiarygodności i etyczności tego Pana nie położyłbym. Kropka...... to sąd rozstrzygnie. Może jeszcze o jednym ....... nie widzę żadnego związku krytyki p. radnej Owoc-Kochańskiej, za co..... ?, ja nie mogę znaleźć punktu zaczepienia . Już od jakiegoś czasu, Sesje we Wschowie to przygniatający kwartet opozycji w osobach : " walibebęn" - Owoc-Kochańska, Stanek-Juśkiewicz i "trębacze" - Czopek i Gliński . Mówi się, że tak słabej RMiG Wschowa jeszcze nie miała i ja się zgadzam z tą opinią ...... było śmiesznie i fotograficznie ale teraz jest już byle jak, na opierz i do "kasy" . Nami zarządzają ludzie z przypadku i niekompetentni. Adaś

avatar
~Do Adaś.
27.09.2020 07:34

Radni nie są od tego by byli walibębnami czy trębaczami.Po to zostali wybrani ,by nie stawali ciągle okoniem władzy cokolwiek ona zrobi , ale współpracowali z nią.Jak można zaufać i podziwiać osoby zasiadająca w RM , które uciekają z obrad , na radzie prowadzą infantylne dyskusje , poruszają bzdurne problemy (pieski , kotki) nie szukają tak naprawdę rozwiązań problematycznych zagadnień dotyczących miasta.Są w mieście tacy , którzy chyba zawodowo bronią i tłumaczą postępowanie radnej O-K. (Obrona radnego i ataki na burmistrza)Sorry.Radna już nigdy nie będzie osobą wiarygodną. (Ucieczka z sesji , kino Hel itp.)Nie potrzebujemy politykierów w RM .Nie potrzebujemy takich ,którzy najpierw zrobią , a potem myślą. Najczęściej dopiero wtedy , gdy opinia publiczna pokazuje swoje niezadowolenie z poczynań myślących inaczej radnych. Adaś pewna grupa osób prawie i mi wmówIła , że burmistrz Antkowiak jest be.Jednak obserwuję co się wokół mnie dzieje i widzę , że się dzieje.Depresyjność tego miasteczka dla pewnej grupy osób jest tym większa im więcej udaje się zrobić Burmistrzowi. No cóż. Osiem milionów zaległych podatków w dziale podatkowym tego depresyjnego miasteczka świadczy o skali zaniedbań poprzedników. Teraz już wiem dlaczego urzędnicy podnieśli taki raban na początku kadencji i próbowali zwolnić burmistrza zanim zdążył się rozpakować w gabinecie po wygranych wyborach.Wyobrażam sobie jakie były niedociągnięcia w innych działach UM . Wiem , że niektórzy są rozczarowani tym , że może liczyli na posadę i nic z tego nie wyszło.

avatar
~Om
26.09.2020 23:10

A dlaczego nie ma oświadczeń majątkowych dyrektora Dawida Gierkowskiego i dyrektor Anny Wiśniewskiej?

avatar
~Brawo
27.09.2020 07:47

Karma wraca, kto sieje deszcz zbiera burzę panie Czopek.

avatar
~do komentarza powyżej i innych
27.09.2020 17:59

jest takie stare powiedzenie:" Nie śmiej się bratku z cudzego upadku"!!

avatar
~Nie śmiej się ...!
28.09.2020 11:30

Szanowny forumowiczu/ko to nie ma nic wspólnego z twoim powiedzonkiem, które jest wyjęte ja z czapy z twojej strony, bowiem w sprawie zachowania się tego radnego z czasów bycia wice burmistrzem TO SĄ FAKTY, FAKTY, FAKTU a nie jakieś tam Hi-Hi-Hi .....!!!!, już samo to, że i była pani burmistrz i pan radny są ponownie wybrani do samorządów lokalnych naszego rejonu świadczy o Naszych Wyborcach z powiatu i MiG !!!!!!. To jest również dowód na to, że od 30 lat nasza Wschowa zamiast się rozwjać z roku na rok cofa się i U W S T E C Z N I A !!!!. Narka #/.pl

avatar
~O co ten raban
27.09.2020 10:06

Panie Gliński. Mało radny Czopek gdy był burmistrzem w naszym mieście narobił błędów?Termomodernizacja , nie ściągniętych 8 mln zaległych podatków świadczy o braku nadzoru nad podległymi pracownikami. Może nawet nie wiedział ,ze sa takie zaległosci ,bo byl wlaśnie brak nadzoru nad działem podatków. Podawać więcej przykładów zaniedbań , które dopiero teraz wychodzą na światło dzienne , a są z wielką niekorzyścią dla miasta i mieszkańców. Nie należy się dziwić, że w Górze popełniane były te same błędy i nowa szefowa starostwa w Górze postanowiła ustrzec się przed większymi zwalniając pana Czopka.Mnie to nie dziwi i nie doszukuję się w związku z tym żadnych podtekstów tak jak wy to robicie.Czasami prezentujecie poziom myślenia sześciolatka.

avatar
~Hanka
21.10.2020 21:18

A wiesz kim jest nowa szefowa Starostwa w Górze? .

avatar
~P
27.09.2020 10:25

No i gitara!

avatar
~Poparzony władzą
28.09.2020 13:32

Pycha i upadek zawsze idą w parze. Kiedy Pan Doktor Czopek,z międzynarodowym, bo z NRD, wykształceniem, zrozumie wreszcie, że jego buta jest jego pechem. Wywalał ludzi z pracy po tym, jak został wiceburmistrzem. Nic go nie obchodziło, takie działanie sprawiało mu chyba taką prymitywną przyjemność. Dlatego jakoś nie martwi mnie sytuacja, w jakiej się teraz znalazł... Powiem więcej, oby to bezrobocie trwało przy nim jak mucha przy...

avatar
~do kom.powyżej
29.09.2020 19:57

A iluż to pracowników zwolnił przypomnij?

avatar
~X
28.09.2020 20:36

A który z urzędników poniósł odpowiedzialność za niedopilnowanie przy termomodernizacji, zaległości w podatkach, itd.

avatar
~Super informacja
30.09.2020 14:34

Pardoks polega na tym, że sam się przyczynił całym dorobkiem swojej kariery zawodowej do tego zwolnienia. Buta, arogancja i widzenie tylko czubka własnego nosa doprowadziły do takiego stanu. Bez szans na karierę zawodową i polityczną w przyszłości. Pa pa pa panie Czopek.

avatar
~do Super informacja
30.09.2020 16:43

A jaki niby on ma swój dorobek ? . Przecież on był zatrudniony przez burmistrza jako urzędnik . A ze duma i buta była silniejsza od pokory to jest tego efekt jaki tu nam opisujesz . Co najwyżej można mówić o tym że za wszelką cenę chciał być karierowiczem .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl