TworzymyGłos Regionu

Przekazanie systemu nawadniającego dla MKS Orzeł Szlichtyngowa

Sobota, 21 listopada 2020 o 18:30, autor: 14 610
Przekazanie systemu nawadniającego dla MKS Orzeł Szlichtyngowa

21 listopada na boisku sportowy w Szlichtyngowie odbyło się przekazanie systemu nawadniającego dla Miejskiego Klubu Sportowego „Orzeł” Szlichtyngowa. Uroczystego przekazania zestawu nawadniającego dokonała Pani Małgorzata Gośniowska-Kola, radna Sejmiku Województwa Lubuskiego a także Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie wraz z Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolantą Wielgus. Z radością sprzęt odbierali działacze klubu w osobach: Radosław Kubiś i Kevin Kubiś.

Na zestaw nawadniający składają się: dwa samojezdne wózki deszczujące, 2 kpl. węży o długości 100 m oraz 2 wózki na węże.

Na realizację tego zadania Gmina Szlichtyngowa pozyskała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze w naborze z zakresu kultury fizycznej i turystki – nawadnianie boisk piłkarskich w formie dotacji celowej.

Dostawcą sprzętu była firma: Pierrot-Polska Sp. z o.o. z Ustronia. Całkowity koszt realizacji zadania to 14.966,64 zł, w tym dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego – 11.224,98 zł, wkład własny gminy – 3.741,66 zł.

Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany do podlewania murawy boiska piłkarskiego, na której trenują i rozgrywają mecze zawodnicy MKS „Orzeł”.

Przypominamy, że Klub zrzesza ponad 50 osób. Działają w nim dwie sekcje piłkarskie: seniorów i trampkarzy starszych. Seniorzy prowadzą rozgrywki w klasie „A” w III grupie Województwa Lubuskiego okręg Zielona Góra.  Trampkarze w listopadzie 2020 roku awansowali do II Ligi Trampkarzy okręgu Nowa Sól.

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA

Komentarze (14)

avatar

avatar
~Mieszkanka
21.11.2020 19:13

Akurat jat odpowiednia pora na taką USTAWKĘ i taki gadżet !!!!!, jak widać lokalny pis przystąpił do ocieplania swojego wizerunku , jak popadnie i gdzie popadnie !!!!!!.

avatar
~Piłkarz
22.11.2020 13:14

Czemu nie dodatnie takiego wsparcia korona wschowa i pogoń skoro pogoń jest na 1 miejscu w klasie A a trampkarze awansowali do ligi wojewódzkiej naszego województwa i są lepsi od jakiegoś orła a w koronie jest kilka drużyn i w Pogoni jedna

avatar
~DO p. "Piłkarza"
23.11.2020 06:20

Zauważ, że tu nie chodzi o czyn i komu tu jest na pierwszym miejscu ważna USTAWKA tych obecnie przy władzy ; a to w porze jesienno zimowej oddanie sztucznego nawadniania, a to jakieś popiersie, a to jakaś ustawka z oddaniem krwi, osoacza , aby tylko pokazać swoją aktywność, że coś się robi..... a pomocy w skali kraju dla służby zdrowia jak nie było tak nie ma !!!!, ale są pieniądze tylnymi drzwiami na podwyżki dla obecnie rządzących i tak się ten sześcioletni bajer kreci !!!!! Od ustawki do ustawki !!!!

avatar
~wschowianin
23.11.2020 12:09

to akurat wiadomo że potrzebne jest im wsparcie a nie jakiemuś orłowi szlichtyngowa co trampakrze ich zjadają

avatar
~Piłkarz 2
23.11.2020 10:06

"Czemu nie dostatnie takiego wsparcia Wschowa" ? Bo obecnym władzom ze Wschowy nie przejdzie przez usta prośba o pomoc do kogoś z PISu. Obecna władza uważa że wstydem jest poprosić o pomoc, bo wyjdzie na jaw nieudacznictwo w każdym obszarze.

avatar
~Platforma=mistrzowie ustawek
23.11.2020 13:28

Czy ktoś pamięta jeszcze wizyty wierchuszki PO przed wyborami https://zw.pl/news/bedzie-remont-drogi-i-chodniki-w-tylewicach-i-przyczynie-gornej,141177 I co z tego wynikło ? Zdaje się że prace wrą na całym odcinku w Tylewicach.

avatar
~A czy ktoś jeszcze pamięta...?
24.11.2020 09:10

Jak we wszystkich kampaniach wyborczych od ostatnich 8-lat ta obecnie abstrakcyjna koalicja Kaczyński+Ziobro+Gowin =pis+ na teranie naszego powiatu uczestniczyła we wszystkich U S T A W K A C H typu "pikniki rodzinne" naciągane, a to pod lokalne dożynki, a to pod przecinanie wstęg otwarcia pieszych chodników, a to spotkania pod posterunkiem , a to spotkanie premiera w Stodole HZZ Przyczyna Górna, itd. itp. - aż tu się ta WYDMUSZKA tych USTAWEK się skończyła, a abstrakcyjna koalicja pis+ pęka od środka bo społeczeństwo ma już dość tej OBŁUDY, FAŁSZU i NADUŻŻYĆ typu ; 70 milionów Sasina, miliardowych BUBLI w postaci maseczek, respiratorów, szczepionek, lodu w majtkach, bicia dzieci, młodzieży i kobiet na manifestacjach pokojowych z użyciem " policyjnych przebierańców" na wzór i podobieństwo tych z Białorusi i Rosji ----- na siłę lokalni pis+ organizują nam w imię ocieplenia się w terenie tego typu pseudo ustawki , a to z ta deszczówka w okresie prawie zimy, a to wręczenie popiersia człowiekowi - szefowi Powiatowego pis+ w jego gabinecie HZZ, itd. itp. ---TO JEST ŚMIESZNE i OBŁUDNE !!!!!!!!. Czy to jest normalne ....?, a gdzie są ci wasi posłowie pis+, którzy przed kampaniami wyborczymi siedzieli na naszym terenie od rana do wieczora i takich wspierali takich jak oni ?????.... Narka - trochę więcej szacunku dla Suwerena, jak już nie macie go dal samych siebie !!!!!!.

avatar
~Adaś
23.11.2020 13:28

To prawdziwy hit, ..... "souvenir" jako system nawadniający na zimę a na lato dla równowagi by się zdała pompa grzewcza ? Niby darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, 75% bonus na pewno przemawia więc niech i będzie ta deszczownia ..... tylko czy obecnie można tak sobie lekką ręką odkręcać zawór ze słodką wodą do podlewania trawnika gdzie woda staje się największym dobrem ludzkości ? W Polsce susze są zjawiskiem ciągłym i w skali olbrzymiej dolegliwości, a g. Szlichtyngowa będzie sobie LAĆ. Czy to nie jest podobnie jak to z cudownym tworem na r. Barycz za przystań służącą ..... knot inwestycyjny za kosmiczne, wyrzucone w błoto pieniądze. Bardzo intrygującym jest też to, że dotacje udziela Marszałek Województwa Lubuskiego p. E. Polak ( PO) ale wręczającym już jest p.o. dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa p. G-K (PiS) ? ....... czy to jest zmowa czy prowokacja.... czy też KO zabrakło odwagi na przekazanie "prezentu" za 15tys. ? A może już świadomość wzrosła co do realnej wartości sprzętu lub sensowności realizacji takich potrzeb, gdzie na wiele ważniejsze rzeczy nie ma pieniędzy np. służbę zdrowia ? Adaś

avatar
~Działacz
23.11.2020 15:57

Kompletnie nie rozumiem wyjców typu mieszkanka piłkarz itp.Był ogłoszony konkurs w Urzedzie Marszałkowskim na systemy nawadniania boisk piłkarskich.Należało poprawnie wypełnić wniosek i wysłać projekt do Urzędu. Warunkiem był udział własny.Nastepnie komisja konkursowa wybrała 18 najlepszych ofert. Wśród 18 gmin z woj. Lubuskiego znalazła si5 gmina Szlichtyngowa. Dostawca sprzętu była firma z Ustronia która właśnie teraz zrealizowała projekt.Dlaczego Wschowa nie dostała takiego wsparcia ? Prawdopodobnie z tego samego powodu z którego ja nie wygrywamy w Totolotka. Bo nie gram. Jeżeli ktoś w tym widzi politykę tzn że jest niespełna....I proszę Was nie ośmieszanie się więcej.

avatar
~ZEB
23.11.2020 18:35

Wkradły się dwa błędy powinno być ,, wygrywam w Totolotka " i proszę Was nie ośmieszajcie się .

avatar
~Szlichtyngowianin
23.11.2020 18:16

Ośmieszacie się pisząc o politycznych zagrywkach. Był ogłoszony konkurs nasza gmina wzięła udział wygrała. A Wam mieszkańcy Wschowy polecam stosować maść na ból D..y. Bo chyba Was boli, ze Orzeł dostaje sprzęt i pomoc a upadająca korona i Pogoń nie. Brawo Gmina Szlichtyngowa, brawo Orzeł.

avatar
~DO/Szlichtyngowianin,,,
24.11.2020 09:24

Tylko taki cytat z klasyka; .....""" Wszyscy ludzie rodzą się z mózgiem, ale na rozum trzeba sobie zapracować przez nabycie wiedzy ......."""". Jak to możliwe, że w XXI wieku w prawie 40 milionowym Narodzie tak DeFacto to zarządza nim partyjka pod "wodzem" Ziobro o popularności statystycznej ok 1,5 % ----- CO TU JEST GRANE ???, jak spojrzymy i porównamy z tymi ostatnimi ustawkami ""trzeciego sortu""" działaczy pis+ na naszym terenie ???????. A gdzie są ci ich główni wykonawcy tego OBECNEGO BAŁAGANU w Naszym Kraju......????. Jak można robić SHOW z przekazania takiego sprzętu --- kupionego za przysłowiowe grosze ---- w momencie jak ich obecny rząd TYLNYMI DRZWIAMI daje sobie w dobie tego kryzysu wielotysięczne PREMIE ????> Kiedyś za Pana i Plebana mówiono ; - chłopu ogryzek, a panu całe jabłko !!!!! i chłop się cieszył i pan się cieszył !!!!!! TO JEST TEN POZIOM TEJ USTAWKI !!!!!!!.

avatar
~do DO/Szlichty....
24.11.2020 17:31

Jak widać z Twojego wpisu to wydaje Ci się, że pozjadałeś wszystkie rozumu i posiadłeś całą wiedzę. Zapomniałeś jednak, iż wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem. Najczęściej jest to jednak wieko od trumny.

avatar
~Działacz
24.11.2020 14:26

Klasyk najwidoczniej się pomylił bo jednak nie wszyscy rodzą się z mózgiem .