TworzymyGłos Regionu

Przekazanie systemu nawadniającego dla MKS Orzeł Szlichtyngowa

Sobota, 21 listopada 2020 o 18:30, autor: 16 877
Przekazanie systemu nawadniającego dla MKS Orzeł Szlichtyngowa

21 listopada na boisku sportowy w Szlichtyngowie odbyło się przekazanie systemu nawadniającego dla Miejskiego Klubu Sportowego „Orzeł” Szlichtyngowa. Uroczystego przekazania zestawu nawadniającego dokonała Pani Małgorzata Gośniowska-Kola, radna Sejmiku Województwa Lubuskiego a także Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie wraz z Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolantą Wielgus. Z radością sprzęt odbierali działacze klubu w osobach: Radosław Kubiś i Kevin Kubiś.

Na zestaw nawadniający składają się: dwa samojezdne wózki deszczujące, 2 kpl. węży o długości 100 m oraz 2 wózki na węże.

Na realizację tego zadania Gmina Szlichtyngowa pozyskała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze w naborze z zakresu kultury fizycznej i turystki – nawadnianie boisk piłkarskich w formie dotacji celowej.

Dostawcą sprzętu była firma: Pierrot-Polska Sp. z o.o. z Ustronia. Całkowity koszt realizacji zadania to 14.966,64 zł, w tym dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego – 11.224,98 zł, wkład własny gminy – 3.741,66 zł.

Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany do podlewania murawy boiska piłkarskiego, na której trenują i rozgrywają mecze zawodnicy MKS „Orzeł”.

Przypominamy, że Klub zrzesza ponad 50 osób. Działają w nim dwie sekcje piłkarskie: seniorów i trampkarzy starszych. Seniorzy prowadzą rozgrywki w klasie „A” w III grupie Województwa Lubuskiego okręg Zielona Góra.  Trampkarze w listopadzie 2020 roku awansowali do II Ligi Trampkarzy okręgu Nowa Sól.

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA

Komentarze (16)

avatar

avatar
~Mieszkanka
21.11.2020 19:13

Akurat jat odpowiednia pora na taką USTAWKĘ i taki gadżet !!!!!, jak widać lokalny pis przystąpił do ocieplania swojego wizerunku , jak popadnie i gdzie popadnie !!!!!!.

avatar
~Piłkarz
22.11.2020 13:14

Czemu nie dodatnie takiego wsparcia korona wschowa i pogoń skoro pogoń jest na 1 miejscu w klasie A a trampkarze awansowali do ligi wojewódzkiej naszego województwa i są lepsi od jakiegoś orła a w koronie jest kilka drużyn i w Pogoni jedna

avatar
~DO p. "Piłkarza"
23.11.2020 06:20

Zauważ, że tu nie chodzi o czyn i komu tu jest na pierwszym miejscu ważna USTAWKA tych obecnie przy władzy ; a to w porze jesienno zimowej oddanie sztucznego nawadniania, a to jakieś popiersie, a to jakaś ustawka z oddaniem krwi, osoacza , aby tylko pokazać swoją aktywność, że coś się robi..... a pomocy w skali kraju dla służby zdrowia jak nie było tak nie ma !!!!, ale są pieniądze tylnymi drzwiami na podwyżki dla obecnie rządzących i tak się ten sześcioletni bajer kreci !!!!! Od ustawki do ustawki !!!!

avatar
~wschowianin
23.11.2020 12:09

to akurat wiadomo że potrzebne jest im wsparcie a nie jakiemuś orłowi szlichtyngowa co trampakrze ich zjadają

avatar
~Piłkarz 2
23.11.2020 10:06

"Czemu nie dostatnie takiego wsparcia Wschowa" ? Bo obecnym władzom ze Wschowy nie przejdzie przez usta prośba o pomoc do kogoś z PISu. Obecna władza uważa że wstydem jest poprosić o pomoc, bo wyjdzie na jaw nieudacznictwo w każdym obszarze.

avatar
~Platforma=mistrzowie ustawek
23.11.2020 13:28

Czy ktoś pamięta jeszcze wizyty wierchuszki PO przed wyborami https://zw.pl/news/bedzie-remont-drogi-i-chodniki-w-tylewicach-i-przyczynie-gornej,141177 I co z tego wynikło ? Zdaje się że prace wrą na całym odcinku w Tylewicach.

avatar
~A czy ktoś jeszcze pamięta...?
24.11.2020 09:10

Jak we wszystkich kampaniach wyborczych od ostatnich 8-lat ta obecnie abstrakcyjna koalicja Kaczyński+Ziobro+Gowin =pis+ na teranie naszego powiatu uczestniczyła we wszystkich U S T A W K A C H typu "pikniki rodzinne" naciągane, a to pod lokalne dożynki, a to pod przecinanie wstęg otwarcia pieszych chodników, a to spotkania pod posterunkiem , a to spotkanie premiera w Stodole HZZ Przyczyna Górna, itd. itp. - aż tu się ta WYDMUSZKA tych USTAWEK się skończyła, a abstrakcyjna koalicja pis+ pęka od środka bo społeczeństwo ma już dość tej OBŁUDY, FAŁSZU i NADUŻŻYĆ typu ; 70 milionów Sasina, miliardowych BUBLI w postaci maseczek, respiratorów, szczepionek, lodu w majtkach, bicia dzieci, młodzieży i kobiet na manifestacjach pokojowych z użyciem " policyjnych przebierańców" na wzór i podobieństwo tych z Białorusi i Rosji ----- na siłę lokalni pis+ organizują nam w imię ocieplenia się w terenie tego typu pseudo ustawki , a to z ta deszczówka w okresie prawie zimy, a to wręczenie popiersia człowiekowi - szefowi Powiatowego pis+ w jego gabinecie HZZ, itd. itp. ---TO JEST ŚMIESZNE i OBŁUDNE !!!!!!!!. Czy to jest normalne ....?, a gdzie są ci wasi posłowie pis+, którzy przed kampaniami wyborczymi siedzieli na naszym terenie od rana do wieczora i takich wspierali takich jak oni ?????.... Narka - trochę więcej szacunku dla Suwerena, jak już nie macie go dal samych siebie !!!!!!.

avatar
~Adaś
23.11.2020 13:28

To prawdziwy hit, ..... "souvenir" jako system nawadniający na zimę a na lato dla równowagi by się zdała pompa grzewcza ? Niby darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, 75% bonus na pewno przemawia więc niech i będzie ta deszczownia ..... tylko czy obecnie można tak sobie lekką ręką odkręcać zawór ze słodką wodą do podlewania trawnika gdzie woda staje się największym dobrem ludzkości ? W Polsce susze są zjawiskiem ciągłym i w skali olbrzymiej dolegliwości, a g. Szlichtyngowa będzie sobie LAĆ. Czy to nie jest podobnie jak to z cudownym tworem na r. Barycz za przystań służącą ..... knot inwestycyjny za kosmiczne, wyrzucone w błoto pieniądze. Bardzo intrygującym jest też to, że dotacje udziela Marszałek Województwa Lubuskiego p. E. Polak ( PO) ale wręczającym już jest p.o. dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa p. G-K (PiS) ? ....... czy to jest zmowa czy prowokacja.... czy też KO zabrakło odwagi na przekazanie "prezentu" za 15tys. ? A może już świadomość wzrosła co do realnej wartości sprzętu lub sensowności realizacji takich potrzeb, gdzie na wiele ważniejsze rzeczy nie ma pieniędzy np. służbę zdrowia ? Adaś

avatar
~Działacz
23.11.2020 15:57

Kompletnie nie rozumiem wyjców typu mieszkanka piłkarz itp.Był ogłoszony konkurs w Urzedzie Marszałkowskim na systemy nawadniania boisk piłkarskich.Należało poprawnie wypełnić wniosek i wysłać projekt do Urzędu. Warunkiem był udział własny.Nastepnie komisja konkursowa wybrała 18 najlepszych ofert. Wśród 18 gmin z woj. Lubuskiego znalazła si5 gmina Szlichtyngowa. Dostawca sprzętu była firma z Ustronia która właśnie teraz zrealizowała projekt.Dlaczego Wschowa nie dostała takiego wsparcia ? Prawdopodobnie z tego samego powodu z którego ja nie wygrywamy w Totolotka. Bo nie gram. Jeżeli ktoś w tym widzi politykę tzn że jest niespełna....I proszę Was nie ośmieszanie się więcej.

avatar
~ZEB
23.11.2020 18:35

Wkradły się dwa błędy powinno być ,, wygrywam w Totolotka " i proszę Was nie ośmieszajcie się .

avatar
~Szlichtyngowianin
23.11.2020 18:16

Ośmieszacie się pisząc o politycznych zagrywkach. Był ogłoszony konkurs nasza gmina wzięła udział wygrała. A Wam mieszkańcy Wschowy polecam stosować maść na ból D..y. Bo chyba Was boli, ze Orzeł dostaje sprzęt i pomoc a upadająca korona i Pogoń nie. Brawo Gmina Szlichtyngowa, brawo Orzeł.

avatar
~DO/Szlichtyngowianin,,,
24.11.2020 09:24

Tylko taki cytat z klasyka; .....""" Wszyscy ludzie rodzą się z mózgiem, ale na rozum trzeba sobie zapracować przez nabycie wiedzy ......."""". Jak to możliwe, że w XXI wieku w prawie 40 milionowym Narodzie tak DeFacto to zarządza nim partyjka pod "wodzem" Ziobro o popularności statystycznej ok 1,5 % ----- CO TU JEST GRANE ???, jak spojrzymy i porównamy z tymi ostatnimi ustawkami ""trzeciego sortu""" działaczy pis+ na naszym terenie ???????. A gdzie są ci ich główni wykonawcy tego OBECNEGO BAŁAGANU w Naszym Kraju......????. Jak można robić SHOW z przekazania takiego sprzętu --- kupionego za przysłowiowe grosze ---- w momencie jak ich obecny rząd TYLNYMI DRZWIAMI daje sobie w dobie tego kryzysu wielotysięczne PREMIE ????> Kiedyś za Pana i Plebana mówiono ; - chłopu ogryzek, a panu całe jabłko !!!!! i chłop się cieszył i pan się cieszył !!!!!! TO JEST TEN POZIOM TEJ USTAWKI !!!!!!!.

avatar
~do DO/Szlichty....
24.11.2020 17:31

Jak widać z Twojego wpisu to wydaje Ci się, że pozjadałeś wszystkie rozumu i posiadłeś całą wiedzę. Zapomniałeś jednak, iż wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem. Najczęściej jest to jednak wieko od trumny.

avatar
~wschowianin
27.11.2020 09:08

się lepiej w łeb walnij korona upada i pogoń to szlichtyngowej by nie było Korony trampkarze zjadają tych Orłów proponuje sparing

avatar
~Działacz
24.11.2020 14:26

Klasyk najwidoczniej się pomylił bo jednak nie wszyscy rodzą się z mózgiem .

avatar
~Trochę zorientowany
03.12.2020 18:17

Takie polskie piekiełko. Obrażacie się nawzajem. Sednem sprawy jest cały koszt nawadniania. Koszt człowieka który będzie targał te węże plus koszt systemu nawadniającego( załączonego na zdjęciach) To jet tyle co koszt nawodnienia automatycznego. Programujemy sterownik i to się samo nawadnia.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl