TworzymyGłos Regionu

Przedstawiciele Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szlichtyngowej

Poniedziałek, 08 lipca 2019 o 14:53, autor: 2 1054
Przedstawiciele Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szlichtyngowej

8 lipca, od 12:30, można było spotkać na rynku w Szlichtyngowej pracowników Lubuskiego Urędu Wojewódzkiego. Spotkania z mieszkańcami odbywają się w ramach kampanii informacyjnej "Rodzina 500+". Na rozmowach pojawiła się burmistrz Jolanta Wielgus oraz wicewojewoda Wojciech Perczak i starosta Andrzej Bielawski.

W rozmowie z wicewojewodą, kierownik Miejsko-Gminnego OPS Krystyna Zientek przyznała, że wiele rodzin skorzystało z programu 500+. Rodzice chętnie składają wnioski drogą elektroniczną. Jednak dużo rodzin przychodzi z wypełnionym wnioskiem do siedziby OPS. Podczas tych rozmów, pracownicy przypominają o dodatkowych programach, jak "Dobry start" - 300 zł dla dziecka na rozpoczęcie roku szkolnego.

Po raz pierwszy w tym roku, polski rząd zniósł kryterium dochodowe. Czyli wszyscy mają prawo złożyć wniosek i ubiegać się o 500 zł. na pierwsze dziecko. Jest to kolejne wsparcie dla rodzin.

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~wschowa
09.07.2019 09:04

prócz urzędników, tłumu nie widać. Czyli nie ma potrzeby wyjaśniania, taka wycieczka z publicznych pieniędzy.

avatar
~l.W
09.07.2019 12:39

ale bielawski był, kolejny sukces tego urzędnika

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl