TworzymyGłos Regionu

Promocja książki Karola Muszkiety w sali CKiR (ZAPOWIEDŹ)

Poniedziałek, 20 września 2021 o 17:27, aktualizacja Poniedziałek, 20 września 2021 o 18:23, autor: 1 647
Promocja książki Karola Muszkiety w sali CKiR (ZAPOWIEDŹ)

Już w najbliższą sobotę (25 września) o godz. 16:00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie odbędzie się promocja książki Karola Muszkiety "Kurpiński nasz współczesny". Na scenie wystąpią Paweł Majdanik, Joanna Samelczak, Konrad Kazieczko, Patrycja Muszkieta, Paweł Muszkieta, Anna Muszkieta-Sierota, Igor Koźbiał oraz Łukasz Sierota. Artyści zaprezentują utowry muzyczne Karola Kurpińskiego. Serdecznie zapraszamy!

Karol Muszkieta to znany wschowianom muzyk, dyrygent, dyrektor Domu Kultury, założyciel wschowskiej Szkoły Muzycznej, jeden z inicjatorów Wschowskiego Towarzystwa Muzycznego,  nauczyciel wychowania muzycznego a przede wszystkim przyjaciel młodzieży. Karol Kurpiński to polski kompozytor, przedstawiciel późnego klasycyzmu, dyrygent i pedagog.

Ze względu na bliskość miejsca urodzenia polskiego kompozytora Karola Kurpińskiego (Włoszakowice) jest to postać szczególnie bliska Karolowi Muszkiecie. Wiele lat poświęcił popularyzacji tego przedstawiciela późnego klasycyzmu, dyrygenta i pedagoga. Owocem tej fascynacji jest książka "Kurpiński nasz współczesny", która pod koniec 2020 roku doczekała się wznowienia. Książka jest nie tylko okazją do zaprezentowania postaci kompozytora. To doskonały pretekst dla autora, aby przybliżyć czytelnikowi powojenne dzieje kultury muzycznej naszego regionu. Wszystko to w formie luźnej opowieści przeplatanej ciekawostkami i pełnymi humoru anegdotami.

Więcej o samej publikacji przeczytamy w art. z 10 grudnia 2012 roku pt. Karol Muszkieta napisał książkę o Karolu Kurpińskim. Relacja z promocji nowej publikacji. Zachęcamy również do obejrzenia archiwalnego nagrania z 2010 r., w którym Karol Muszkieta opowiada o Karolu Kurpińskim.

Karol Muszkieta był inicjatorem i wieloletnim organizatorem konkursu pn. "Konfrontacje Muzykujących Rodzeństw". Portal zw.pl przedstawił w roku 2013 relację z 42 Konfrontacje Muzykujących Rodzeństw.

W roku 2014 Karol Muszkieta uzyskał tytuł - Zasłużony dla Gminy Wschowa

 

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Wow!
21.09.2021 11:42

A, która to już książeczka na ten temat ...???.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl