TworzymyGłos Regionu

PRO ARTE Lubuski Konkurs Recytatorski

- Eliminacje Powiatowe

Wtorek, 03 marca 2020 o 10:59, aktualizacja Wtorek, 03 marca 2020 o 08:03, autor: 1 628
PRO ARTE Lubuski Konkurs Recytatorski

Poniedziałek (tj. 02.03) stał pod znakiem Eliminacji Powiatowych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. W sali kameralnej sławskiego Domu Kultury 47 uczestników prezentowało swoje talenty recytatorskie. Konkurs tak jak w latach poprzednich zorganizowany został w ramach PRO ARTE 2020 – programu promocji twórczości dzieci i młodzieży realizowanego przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. 

W przeglądzie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz instytucji kultury z terenu Powiatu Wschowskiego. Uczestnicy przed terminem eliminacyjnego występu mieli możliwość wyboru wierszy. Każdy z nich zgodnie z własnymi zainteresowaniami zaprezentował wybrany fragment tekstu. Komisja zwróciła uwagę na zróżnicowany poziom i interpretację. Przypomniała, jak ważny jest kontakt wzrokowy z widownią dla właściwego odbioru prezentacji. Komisja konkursowa nie miała łatwego wyboru w repertuarze dzieci i młodzieży pojawiły się teksty zróżnicowane, ciekawe, dające duże możliwości interpretacyjne. Po dłuższych obradach jury przyznało nominację do udziału w wojewódzkim konkursie w trzech kategoriach:
W grupie I (klasy I – III SP)
- Lauren Leśniewska (SP nr 3 ze Wschowy),
- Łucja Kosińska (SP nr 2 ze Wschowy),
-Antoni Kosiński (SP nr 2 ze Wschowy).
W grupie II (klasy IV - V SP)
- Nicola Józefczak (SP w Sławie),
- Mikołaj Kosiński (SP nr 2 we Wschowie).
W grupie III (klasy VI - VIII)
- Karolina Kubiak (SP w Siedlnicy),
- Klaudia Marciniak (SP w Starych Drzewcach).
Uczniowie z I i II grupy wystąpią 26 marca w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury natomiast najstarsi uczestnicy dzisiejszego przeglądu 27 marca w Kostrzyńskim Centrum Kultury. Wszystkim laureatom gratulujemy, a zwycięzcom życzmy sukcesu w finałach wojewódzkich.

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~"Wesoła Trójeczka"
04.03.2020 08:15

Laurenka, gratulujemy sukcesu. Jesteśmy dumni z Naszej absolwentki. Mieliśmy wielką przyjemność wielokrotnie wysłuchiwać Jej przepięknych recytacji. Życzymy powodzenia 26.03.2020 Czekamy na wieści z Międzyrzecza!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl