TworzymyGłos Regionu

Porozumienie w sprawie szkolenia oddziału przygotowania wojskowego

Wtorek, 24 listopada 2020 o 10:21, aktualizacja Wtorek, 24 listopada 2020 o 10:31, autor: 10 824
Porozumienie w sprawie szkolenia oddziału przygotowania wojskowego

„Mając na uwadze potrzebę wspólnego działania na rzecz obronności państwa i wychowania patriotycznego młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem umacniania etosu oraz kultywowania chlubnych tradycji Wojska Polskiego, integracji środowiska żołnierskiego i młodzieży szkolnej w warunkach profesjonalizacji Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej…”- to preambuła zawartego wczoraj (23 listopada) porozumienia między Dowódcą 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego pułkownikiem dyplomowanym Adamem Luzyńczykiem oraz Dyrektorem I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie mgr Piotrem Wielandem.

Dokument podpisany w atmosferze wzajemnego zrozumienia formalizuje zasady współpracy szkoły i patronackiej jednostki wojskowej w zakresie realizacji programu szkolenia Oddziału Przygotowania Wojskowego (OPW). Dzięki porozumieniu możliwe staje się odbywanie przez uczniów OPW zajęć praktycznych na terenie jednostki oraz szkoły.

Po zdjęciu obostrzeń epidemicznych ruszamy „do boju”!

(R.R.)

REKLAMA

Komentarze (10)

avatar

avatar
~Adam
24.11.2020 16:50

A które to chlubne tradycje wojska będziecie czerpać tych z przed drugiej wojny czy po drugiej wojnie ? .

avatar
~do Adam
24.11.2020 23:24

Toś Pan "adasiem" pojechał. "A które", to się kultywuje, natomiast "z których" się czerpie. "Sprzed" drugiej i z drugiej wojny, pomijając "tradycje" wprowadzane przez sowieckie władze okupacyjne.

avatar
~do do Adam
25.11.2020 07:23

Z tymi" sowieckie władze okupacyjne " to bym z panem polemizował tak mawiał klasyk . Owszem była to forma okupacji ale podpisana w Jałcie i potwierdzona w Poczdamie w 1945r przez " okupantów " którzy pokonali faszyzm . Więc nazywanie Rosjan , Amerykanów , Anglików i Francuzów okupantami jest jak najbardziej uzasadnione .

avatar
~do - do Adam
25.11.2020 12:38

Kobieto, ty przez p. Adasia za chwile nam osiwiejesz ? I "sprzed" i za będzie "..."

avatar
~do powyżej
25.11.2020 14:25

Chłopie ty widzisz tylko garbate aniołki i nic poza tym .

avatar
~Obserwator
25.11.2020 14:59

Adaś ty tak na poważnie z tą znajomością histori ? Ty w ogóle wiesz coś ? Czy tylko z gimnazjum lub nie daj Boże z liceum :))))). Skoro tylko tyle wiesz ,to faktyczie możesz się czuć bezpaństwowcem . 125 lat niewoli zrobiły swoje niestety i nie obarczam Cię za to tak zostałeś wychowany . Natomiast ja pochodzę z rodziny Powstańców WLKp i tam była Polska na pierwszym miejscu . Szkoda że doszli tylko do Zbażewa ?. Było tak blisko . Widzę że bardziej Frausthtad jest bardziej promowany we Wschowie , na ale jak się ma sponsora z Gerlitz to się nie dziwię . Polecam archiwum w Lesznie xd

avatar
~Edek
25.11.2020 21:57

Rozgranicz - "Adam" lub "Adaś". Wpisu "Adasia" tu nie widzę ?

avatar
~do Obserwator
26.11.2020 08:43

Panie " Obserwator " przechwalasz się pan znajomością historii a ze znajomością języka masz duże braki . Adam to Adam a nie Adaś .Mówiąc prościej i dosadniej to są dwie różne osoby a nie zdrobnienie od imienia Adama . Wyraźnie jest napisane Adam a nie Adaś i żeby była jasność w tym co napisałem . A co do historii to zapewne zauważyłeś że tę historię nagina się do swoich partykularnych potrzeb szczególnie w ostatnim czasie .

avatar
~DO-obserwatora,
26.11.2020 08:58

Każdy ma taką wiedzę o Polskiej Historii i Polskich losach jakie w większości wyniósł ze swojej RODZINY .....!!!!. Polskie tak zwane bohaterstwo narodowe jest przereklamowane do max ...!!!. Każdy - każda opcja w tym kraju robi siebie "bóstwo" narodowe, a tak faktyczne nic nie wie na temat prawdziwej historii swojego kraju!!!!. Najlepszym przykładem tego są te liczne pseudo rekonstrukcje historyczne na wzór lokalnych watażków nie mających nic wspólnego z Historycznymi Wydarzeniami !!!. Całe te obecne od sześciu lat rządy można śmiało porównać do """REKONSTUKCJI RZĄDÓW LAT 50, a la 60 ....""". Mamy Narodowe Rozdawnictwo, Narodowe Uwłaszczenie się na mieniu Suwerena, Narodowy Szpital na Narodowym Stadionie dla W Y B R A Ń C Ó W , Narodowe TOTALNE AFERY jednej opcji, NORODOWY BEZWSTYD i NARODOWĄ BEZKARNOŚĆ...... jak to jest podobne do "bohaterów" lat 50/60 słusznie mienionego okresu, który na nowo sie w stylu NARODOWYM ODRADZA !!!!!. I co ma to pouczanie Pana Adasia przez "Obserwatora """ ?.

avatar
~Do Obserwator Adam
26.11.2020 10:45

Cieszę się że znasz historię możesz mnie oświecić . Czy zajęcie Zaolzia przez wojsko polskie było chlubą czy raczej plamą na honorze naszej armii ? . Czy ucieczka przez Zaleszczyki naczelnego wodza i całego dowództwa armii było chlubą ? . A może to że nasza armia była zwarta i ze nawet guzika od munduru nie oddamy . Sam widzisz że historia nie jest jednoznaczna i tak szlachetna jakby niektórzy sobie życzyli . Więc chyba moje pytanie było zasadne co do zasady czerpania chlubnych tradycji naszego wojska bez owijania w bawełnę . Nam nie potrzeba mitów o nieskazitelności , nam trzeba prawdy która nas wyzwoli z tych półprawd i legend .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl