Porażka z liderem i punkty za walkower. WSTK coraz bliżej baraży

Poniedziałek, 12 lutego 2018 o 12:31, aktualizacja Czwartek, 15 lutego 2018 o 16:49, autor: 0 866
Porażka z liderem i punkty za walkower. WSTK coraz bliżej baraży

Dwa mecze w części zasadniczej sezonu pozostały do rozegrania WSTK. Pomimo weekendowej porażki z liderem MKS Mazbud Szczawno Zdrój awans do baraży jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wygrać jedno z dwóch pozostałych spotkań lub liczyć, że rywale zgubią gdzieś punkty.

W sobotę WSTK udało się do Szczawna Zdrój na mecz III Ligi Mężczyzn. Chociaż naszej drużynie przyszło mierzyć się z aktualnym liderem rozgrywek to różnicy klas na boisku nie było widać. Warto dodać, że w połowie spotkania wynik brzmiał 34:37 na korzyść WSTK. To co najgorsze stało się w trzeciej kwarcie, w której drużyna ze Wschowy przegrała 21:15 trwoniąc całą dotychczasową przewagę. Nasi zawodnicy ambitnie walczyli w ostatniej części, na moment obejmując nawet prowadzenie lecz nie wystarczyło im sił, aby mówiąc kolokwialnie dowieźć zwycięstwo do ostatniej syreny. Końcowy rezultat brzmiał 67:62 dla gospodarzy.

Dużo szczęśliwsze informacje dla WSTK przyszły z Wydziału ds. Szkolenia i Rozgrywek Dolnośląskiego Związku Koszykówki, który zweryfikował wynik spotkania z 7 stycznia z KKS Kobierzyce jako walkower na korzyść WSTK. Dzięki temu nasza drużyna zgromadziła aktualnie 22 punkty i zajmuje czwarte miejsce w tabeli, ostatnie które premiuje awansem do baraży o II ligę. Przez WSTK jeszcze dwa mecze, pierwszy 3 marca we własnej hali z niekwestionowanym faworytem całej ligi UKS Chromikiem Żary. Kolejne spotkanie WSTK rozegra tydzień później na wyjeździe z Franc Gardiner Polonia Świdnica. Zwycięstwo w którymś z tych meczy da WSTK pewne miejsce w barażach. Może jednak okazać się, że nawet to nie będzie konieczne, ponieważ jedyną drużyną, która może jeszcze awansować na czwarte miejsce w tabeli jest KKS Siechnica. Ten zespół ma jeszcze trzy spotkania do rozegrania i żeby liczyć się w walce o baraże musi wszystkie te spotkania wygrać. W tym mecz z UKS Chromikiem Żary, który do tej pory przegrał tylko raz w 12 meczach. Mecz pomiędzy tymi dwoma zespołami rozegrany zostanie 24 lutego i już wtedy może okazać się, że WSTK w tym sezonie powalczy o awans do II ligi. Trzymamy kciuki i życzymy samych zwycięstw. Fotorelacja z ostatniego meczu z fanpage’’u WSTK, autorem zdjęć jest Mariusz Gliński.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaRuszyła kampania wyborcza. Wybory samorządowe już 21 października
14.08.201812 836
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dzisiaj (14 sierpnia) datę wyborów samorządowych. Wybory do samorządów wojewódzkich, powiatowych i gminnych wraz z wyborami na burmistrza (...
nazwa
Światłowód na Zaciszu
12.08.20187 3339

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl