TworzymyGłos Regionu

Pomaga ludziom na całym świecie i pochodzi z naszej gminy

Sobota, 21 listopada 2020 o 21:59, aktualizacja Sobota, 21 listopada 2020 o 22:05, autor: 7 2900

Od czasu do czasu, na łamach portalu zw.pl i gazety Głos Regionu śledzimy losy osób, które pochodzą z terenu powiatu wschowskiego a obecnie przebywają poza jego granicami. Tym razem dowiemy się nieco więcej o tym, czym dokładnie zajmuje się była mieszkanka Siedlnicy Agata Dominika Nuckowska i na czym polega sekret sukcesu jej firmy. 

Czytając informacje na Twój temat w Internecie jesteś „counselor „czyli doradca lub konsultant dla par i osób samotnych, które chcą coś zmienić w swoim życiu. Na czym polega Twoja praca?

- Tak, doradca to najbardziej zbliżone słowo do tego co robię, ludzie nie lubią określenia terapeuta czy coach, a psychologiem rodzinnym czy małżeńskim nie jestem z zawodu. Moja praca polega na pomaganiu znalezienia rozwiązania dla osób, które nie są szczęśliwe w związku, w życiu z partnerem lub sami ze sobą.

W jaki sposób możesz pomoc osobie która takiej pomocy potrzebuje?

- Przede wszystkim osoba musi być otwarta na zmiany, bez względu czy ktoś jest sam czy jest w związku. Sesje polegają na rozmowie i wskazaniu problemu. Nigdy nie mówię tego, co uczestnicy sesji muszą zrobić. Daję im opcje, a oni sami muszą wybrać drogę tak, aby w ich życiu zapanowała równowaga. Często ludzie nie zdaja sobie sprawy z tego, jak ważny jest spokój w związku. Stresująca sytuacja w domu przekłada się na wszystko inne.

I ludzie chcą rozmawiać o swoich problemach i jeszcze za to zapłacić?

- Nie wszyscy. Często jedna osoba chce, a partner tego nie popiera. Wtedy jest trudniej. Ludzie z natury nie lubią się zwierzać obcym. Większość nie chce opowiadać o swoich problemach znajomym czy rodzinie. Wtedy ja jestem najlepszym rozwiązaniem. Każde takie spotkanie jest sesją prywatną, gdzie nie musisz nawet udzielać żadnych personalnych informacji na swój temat. Możesz przyjść na sesję jako osoba „ X” i wszelkie informacje są chronione dla osób trzecich. 

Na stronie można zamówić sesje online, cena za godzinę to ponad 700 zł. Co z tymi, których nie stać na taką pomoc?

- Rozumiem, że nie każdy może sobie pozwolić na taką sesję. Na mojej stronie jak i również na portalach społecznościowych dodaje artykuły, z których można uzyskać bardzo dużo rad i informacji o tym jak stworzyć szczęśliwy związek i jak rozpoznać pewne problemy, które często powodują nasz stres i są powodem rozstań. Tego typu porady nic nie kosztują. Chętnie też odpowiadam na pytania na Instagramie. Okazja do takich konsultacji jest nawet kilka razy w tygodniu. To nic nie kosztuje. Artykuły i wpisy są co prawda w języku angielskim, pytania jednak można zadawać po polsku.

Dlaczego wybrałaś tę profesję?

- Pewnego dnia zdałam sobie sprawę, że większość z nas nie zauważa jak nasze sprawy sercowe odbijają się na naszych biznesach, pracy, stosunkach z rodziną i znajomymi. Podróżowałam po świecie mieszkając między innymi w Kanadzie, na Karaibach, Singapurze. Obecnie mieszkam w Amsterdamie. Dzięki temu wiem, że nie ma znaczenia skąd pochodzimy, wszyscy chcemy żyć w spokoju i szczęściu. Dlaczego wiec nie robimy nic w tym kierunku, z kim te życie tak naprawdę dzielimy? Jak boli nas noga, idziemy do lekarza, jak boli nas serce (ze względów uczuciowych) dlaczego nie znajdziemy kogoś, kto może nam pomoc? 

To prawda. Czy chciałabyś coś dodać na koniec, coś dla naszych czytelników? To moment w którym możesz się zareklamować.

- Chciałabym zachęcić wszystkich do czytania moich artykułów i do korzystania z darmowej pomocy, której bardzo chętnie udzielę. Dla tych, którzy są zainteresowani sesją zapraszam na moja stronę i do kontaktu. 

Dziękuję za rozmowę. Tobie i naszym Czytelnikom życzę udanego związku

Informacje można znaleźć na www.agatadominika.com oraz na Instagramie @agatadominika lub mailowo info@agatadominika.com

REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~zza winkla
21.11.2020 22:46

Cyt. " Przede wszystkim osoba musi być otwarta na zmiany,..." i bardzo otwarty portfel, 700zł za 1 godz. to stawka większa od gaży profesora UW. Nie skorzystam.

avatar
~do zza winkla
22.11.2020 09:53

Panie zza winkla przecież wyraźnie napisała że mieszka obecnie w Amsterdamie . A pan porównujesz dziadowski kraj do normalnej Europy . To że profesor UW zarabia tyle co u nich zwykły śmieciarz to nie wina taj terapeutki ale naszego fiskalnego kraju . Bądź pan od teraz otwartym na zmiany mimo że pan jak i ja wcale w te pozytywne zmiany w naszym kraju nie za bardzo wierzę .

avatar
~Xx7
22.11.2020 11:03

Hahaha 700 zł?? Coraz więcej kasy potrzebuje niż to co ma! ?

avatar
~wschowianka
23.11.2020 14:04

Niestety, od kiedy na świecie pojawili się psychoterapeuci, coache i inne tego typu osoby, to na świecie dzieje się coraz gorzej.

avatar
~Marta82
08.12.2020 22:40

Wykupilam sesje i przyznam, ze byłam bardzo zaskoczona jak profesjonalnie i przyjaźnie Pani Agata podeszła do mojego problemu. Wcześniej korzystałam z pomocy psychologa który mało co mi pomógł a wręcz przeciwnie. Polecam i słyszałam od koleżanki ze mozna również uzyskać darmowa poradę droga mejlowa jak kogos nie stać na sesje, trzeba tylko dłużej czekać.

avatar
~Witkac
27.11.2020 08:23

Ta dziewczyna to zupełnie ktoś inny o kim tu piszecie.

avatar
~lol
30.11.2020 15:21

to teraz tak to się nazywa hahahah

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl