TworzymyGłos Regionu

Policjant wracając ze służby ujawnił skradzionego Opla. W pojeździe zmieniono tablice

Poniedziałek, 17 sierpnia 2020 o 13:18, autor: 7 1815
Policjant wracając ze służby ujawnił skradzionego Opla. W pojeździe zmieniono tablice

Wschowscy policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o kradzież samochodu, przemysłowego osuszacza oraz kosiarki. Mężczyzna, aby nie wzbudzać podejrzeń zmienił w aucie tablice rejestracyjne. Nie było to problemem dla sierż. Roberta Wojciechowskiego, który wracając ze służby ujawnił skradzionego opla. Zatrzymano także podejrzanego, który po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem.

W czwartek (13 sierpnia) dyżurny wschowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że nieznany sprawca bądź sprawcy weszli do jednego z niezamieszkałych budynków na terenie pobliskiej miejscowości (dom był w trakcie budowy i właściciel jeszcze w nim nie zamieszkał). W jednym z pomieszczeń znajdowały się kluczyki do osobowego opla, które zostały zabrane przez włamywaczy. Właściciel zauważył, że zniknęła również kosiarka, przemysłowy osuszacz powietrza, sztanga do ćwiczeń oraz kluczyki od drugiego auta.  Straty wyceniono wstępnie na około 9 tysięcy złotych.

Zaangażowani w sprawę policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni podjęli intensywne działania w celu odnalezienia pojazdu oraz skradzionych przedmiotów. Ustalono możliwe drogi wyjazdu z posesji. Tej samej nocy (13 sierpnia) wracający ze służby policjant drogówki - sierż. Robert Wojciechowski zainteresował się pojazdem zaparkowanym przy jednej ze wschowskich ulic. Jego marka i kolor zgadzały się z opisem utraconego samochodu, jednak po sprawdzeniu w systemie okazało się, że tablice były nie od opla, a od toyoty. Wnikliwi mundurowi postanowili zaczekać na kierowcę. W pewnym momencie przy pojeździe pojawiło się trzech młodych mężczyzn. Przy jednym z nich policjanci ujawnili kluczyki od poszukiwanego auta. 26-latek został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Dzięki pracy kryminalnych, w pobliskim lesie, został odnaleziony także skradziony osuszacz powietrza.

Tekst/foto: KPP Wschowa

REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Stasia
17.08.2020 14:27

Brawo ????

avatar
~do powyżej
18.08.2020 06:26

To oni nie idą po pracy do domu ?, tylko wracają ze służby ???. Kolejny wysyp mundurowych - to może zróbcie im zdjęcia jako całej jednostce wschowskiej i od razu ich nam wszystkich pokarzcie !.

avatar
~Lechoslaw
17.08.2020 19:12

Za komuny O dsiadka jak w banku !! Dziś w zawiasach !!.,

avatar
~art
17.08.2020 22:04

ostatnie sukcesy policji to najczesciej gdy wracają ze służby

avatar
~Wow!
18.08.2020 06:31

Z tej fotki wynika, że Wschowski policjant wraca ze służby służbowym samochodem i w pełnym mundurowym rynsztunku ............ Jestem pod wrażeniem tego słowa "Brawo ????" z czterema znakami ZAPYTANIA . Robi wrażenie .

avatar
~Iiii
18.08.2020 08:21

Negatywne komentarze powinny dotyczyć złodzieja a nie policjanta. Brawo Panie Robercie.

avatar
~@/liii...
18.08.2020 13:12

A, co to za prywata na stronach medialnych ????.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl