TworzymyGłos Regionu

Policjanci ze Szlichtyngowej skontrolują trzeźwość kierowców

Czwartek, 23 listopada 2017 o 09:39, aktualizacja Poniedziałek, 27 listopada 2017 o 16:51, autor: 29 2503
Policjanci ze Szlichtyngowej skontrolują trzeźwość kierowców

Gmina Szlichtyngowa zakupiła nowe urządzenie do badania stanu trzeźwości ,,AlcoBlow". Urządzenie posłuży funkcjonariuszom z posterunku policji w Szlichtyngowej do eliminowania z dróg nietrzeźwych kierowców.

22 listopada burmistrz Szlichtyngowej przekazała zakupione urządzenie.

- Komendant Powiatowy Policji we Wschowie insp. Tomasz Kłosowski wspólnie z Kierownikiem Posterunku Policji w Szlichtyngowej asp. szt. Pawłem Ciesielskim odebrali z rąk p. Elżbiety Rahnefled Burmistrz Szlichtyngowej urządzenie do badania stanu trzeźwości „AlcoBlow” - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa -  „AlcoBlow” jest szybkim i prostym w obsłudze bezkontaktowym (pomiar bez ustnika) wskaźnikiem obecności lub nieobecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeśli policjant podczas kontroli stwierdzi za pomocą „AlcoBlow”, że kierowca jest pod wpływem alkoholu konieczne będzie zbadanie go na innym urządzeniu, które zmierzy ilość alkoholu w jego organizmie i posłuży za dowód w sprawie.

Jeden cykl pomiarowy urządzenia zajmuje około 15 sekund w związku z czym policjant ma możliwość sprawdzenia w krótkim czasie dużej ilości kierujących.

(rak/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (29)

avatar
~Wiesiek
23.11.2017 09:58

To niby czym oni się tam zajmowali tyle czasu od otwarcia tej placówki . Może za kilka lat uda się doposażyć tą placówkę w podstawowe narzędzia i przedmioty . Czekamy aż pani burmistrz jeszcze kupi kajdanki i paralizator . Brawo TY .

avatar
~B.
23.11.2017 10:23

Niczym ważnym, tak jak Pani burmistrz.

avatar
~para....e!
23.11.2017 11:34

Mamy XXI wiek! jeśli by ktoś zapomniał to przypominamy, a tu maż trzeba aż medialnego pokazu i to naczelnych władz aby się reklamować przy nabyciu tak "prostego" urządzenia!!!! Para...a!. A tak dla przypomnienia, to policja prewencyjna na pierwszym miejscu swych ustawowych zadań służy do promowania prewencji i zapobiegania wykroczeń - A NIE OD RAZU DO KARANIA !!!

avatar
~Adaś
23.11.2017 11:59

Urząd miasta wspomaga Policję zakupem alkomatu za ok. 1,4tys. ? Przy komunikatach jakie dostarcza nam TVP , Policja Polska jeszcze nigdy nie posiadała tak potężnego budżetu na "dozbrojenie" więc jakość trudno mi się pogodzić z faktem, że mieszkańcy tracą np. pokrycie dachowe na kamienicy sprzed II wojny światowej, w zamian za wspieranie "bogatego" ? To wygląda jakoby każda firma mogła zwrócić się do Urzędu po narzędzia pracy ... lekarz po stetoskop ( ok. 500-1tys.) , murarz po betoniarkę (ok. 900zł) a urzędnik po komputer ( ok. 2tys.) ....... no halo , czy nie myli p. burmistrz swoich kompetencji ? Jakim prawem policja ma dostawać coś , co jest w zakresie obowiązku MSW ...... przecież to inny resort , ...... proszę, nasze podatki na nasze POTRZEBY ! Co Wy na to radni ? od kiedy gmina Szlichtyngowa sypie groszem po rynku a nie widzi potrzeb wioskowych chodników, dziurawych ulic czy braku obiecanej strefy inwestycyjnej ? Dla mnie to tylko przekaż medialny w wyrażnym celem, ..... nie twierdzę , że jadący pod wpływem % jest "bezpieczny" dla otoczenia, ale nie z tych pieniędzy . To kolejna żle zrozumiała "namiętność" rządzący z policją , ...... tasery miały wspierać ich pracę , a stały się narzędziem brutalności . Pani burmistrz, ........ widziałby ten "miting" w o wiele lepszym towarzystwie, ... z uśmiechniętymi przedsiębiorcami i zadowolonymi ludżmi u nich pracującymi , ........ służby niech same sobie ...., sytemu i zadowolonemu nie są one potrzebne . Pan Kłosowski ten posterunek już raz zamykał, ......... życzę im spokojnej pracy ? Adaś

avatar
~@para...e!
23.11.2017 13:46

Przypominam:::! Poprzedni Posterunek Policji w Szlichtyngowej, a zamknięty z dużą pompą przez obecnego Komendanta KPP we Wschowie pana Kłosowskiego był kompletnie wyposażony łącznie z samochodem przy dużej dotacji miejscowego Urzędu - - - pytanie?: co Policja ze Wschowy zrobiła z całym sprzętem po BYŁYM POSTERUNKU, że bezkarnie wyciąga rękę po pieniądze należące do SUWERENA??? No Co???

avatar
~mieszkaniec
23.11.2017 16:25

Pani Burmistrz, są ważniejsze sprawy w gminie niż alkomat, który Policja sama sobie powinna kupić, myślę że już nic Pani nie zrobi żeby uchronić swój tyłek, czas pogodzić się z porażką

avatar
~Gekon
23.11.2017 16:43

W jaki sposób policja zachowuje bezstronność wobec postępowań karnych dotyczączych burmistrz i jej urzędników przyjmując jednocześnie darowizny? Ktoś wytłumaczy?

avatar
~ext7
23.11.2017 17:32

Cześć Adaś! Ja właściwie to ,nie wiem ,czy śmiać się ,czy płakać .Jakich wyników spodziewać się może przedsiębiorca co, otworzył firmę, zatrudnił ludzi a nie wyposażył ich w podstawowe narzędzia?? Odpowiedź jest oczywista, ale jak widać nie dla wszystkich. Szanowny Przyjacielu, sto razy powtarzałem ,że telewizja kłamie-tak było ,jest i pozostanie(tam rządzą statystyczne słupki oglądalności ,bardzo ściśle skorelowane z KASĄ.) No czasami ziarnko prawdy można wyłowić ,ale w większości to taka wredna indoktrynacja (próba uplastycznienia mózgu telewidza) i dlatego rzadko kiedy telewizor włączam.(szkoda prądu) Ktoś z komentujących napisał ,że onegdaj komendant Kłosowski likwidował posterunek w Szlichtyngowej, być może tak było, ale wątpię, że była to jego autonomiczna decyzja. Bardziej prawdopodobne jest ,że było to wykonanie odgórnego polecenia(rozkazu) Przecież powszechnie wiadomo, że Policja ma strukturą hierarchiczną, i tego typu decyzje zapadają na najwyższym szczeblu.(prawdopodobnie w MSW) Więc próba gnojenia komendanta wschowskiego „Białego domku" bezzasadna jest!!!

avatar
~trawel
23.11.2017 17:59

Myślę że dofinansowanie z telewizji TRWAM od ojca Rydzyka bo tam częstym gościem i spowiednikiem jest nasza Dama Szlichtyngowej.!

avatar
~do Gekona
23.11.2017 18:26

Policja zachowuje tylko pozory bezstronności i robi wszystko aby burmistrz nie stała się krzywda.

avatar
~@ext!
23.11.2017 19:00

To tylko mierna próba obrony tzw. swoich..... Owszem....owszem decyzje zapadają na szczeblu najwyższym: wcześniej na wniosek KGP, obecnie jest to gra wyborcza Ministra. Wcześniej były to propozycje do których mieli swobodnie podejść lokalni szefowie w terenie / bez nadgorliwości ?/... Pytanie jednak dotyczyło, co się stało ze sprzętem po likwidacji poprzedniego Posterunku Policji w Szlichtyngowej do którego przyczynił się obecny komendant, w jakim stopniu poprzedni Posterunek był sfinansowany z funduszu lokalnego SUWERENA ? Tyle i tylko tyle..... po co te nerwowe ruchy? Z CAŁYM SZACUNKIEM do lokalnego Burmistrza i lokalnego Komendanta KPP. Prawdziwa demokracja wymaga uczciwości i przejrzystości w rozliczaniu się ze środków finansowych należących do SUWERENA!

avatar
~Sławek
23.11.2017 23:35

Policja sama sobie strzela w kolano publikując takie komunikaty. Naprawdę policja jest taka biedna, żeby brać alkomat od miasta?!

avatar
~Adaś
24.11.2017 11:10

Ad. ext7 - Witaj Krzychu ..... trudno mi rozdzielić stan między płaczem a śmiechem ...... zaczynam widzieć to jako koszmar "wyrywania zębów" , a jeśli do tego forumowicz (Gekon) dopisuje cyt. " .....postępowań karnych dotyczączych burmistrz i jej urzędników " - to już nie wiem , o co chodzi ? Czy My , czy Oni mają niedobór trzeżwego myślenia , ...... rozsądek i logika jak do tej pory nie była reglamentowana a teraz stała się surogatem, pirackim wykorzystywaniem cierpliwości suwerena . Adaś

avatar
~ext7
24.11.2017 15:28

Adasiek!!! Skąd w Tobie tyle pesymizmu? Przecież Ty odkąd pamiętam byłeś optymistą ,co prawda umiarkowanym ,ale jednak(w przeciwieństwie do mnie) Przecież po przegranych wyborach, kiedy to ja chciałem walizki pakować ,Ty powiedziałeś : Uspokój się wariacie, poczekaj(chałupy nie sprzedawaj), zobaczymy jak będzie, być może razem pośmiejemy się Co zatem stało się ,że tak jakoś dziwnie zamieniliśmy się rolami?? Adam odpowiedź najlepiej na P.W.

avatar
~mieszkaniec
24.11.2017 16:55

Ciekawe jakoś policjantów w Szlichtyngowie nie widać tylko dzielnicowego i kierownika, który pracuje na ulicy, a gdzie reszta policjantów ?

avatar
~do Adasia
24.11.2017 19:52

Jeśli na budowę SUW w Drzewcach burmistrz zatrudniła inspektora nadzoru za którego płaci wykonawca to chyba nie ma się czemu dziwić. Kuriozalna sprawa a wykonawcą jest synowa projektanta to chyba już nic więcej nie potrzeba.

avatar
~Adaś
25.11.2017 11:41

Ad. "do Adasia" - forumowiczu, ..... burmistrz ZATRUDNIŁA a płaci ktoś inny ? Dla mnie tu brak logiki i chyba podstaw prawnych aby takowy skutek prawny mógł zaistnieć ? Po drugie, ....... nie jest zawsze pewnikiem , że koligacja rodzinna musi mieć oblicze zbójeckie , to są chyba jak na razie Pana przypuszczenia ? Nie mając dowodów , że pula publiczna jest dzielona na "trzech" , ten "fenomen" jak zauważyłeś, niech pozostanie w Pana i Radnych miasta kontroli . Adaś

avatar
~Wdzięczni alkoholicy.
24.11.2017 23:42

Są trzy poziomy kłamstwa: 1) małe kłamstwo 2) WIELKIE kłamstwo 3) zdjęcie profilowe Skoro bankomat wydaje pieniądze. To czy alkomat nie powinien wydawać alkoholu?

avatar
~ZEB
25.11.2017 03:44

Pan komendant niech pouczy policjantów , że zgodnie z istniejącym prawem nie mogą oni zatrzymywać do kontroli trzeżwości bez powodu. tylko w razie podejrzenia , że kierowca jest nietrzeżwy.

avatar
~Weteran
25.11.2017 18:56

Polecam, by zamiast pisać bzdury poczytać przepisy. Zwłaszcza art. 129 Ustawy Prawo o ruchu drogowym. No i lepiej nie pouczać innych jak mają swoją robotę wykonywać :-)

avatar
~ja
26.11.2017 18:39

Chyba masz stary kodeks drogowy ?

avatar
~Weteran
26.11.2017 21:25

Panie/ Pani "ja": Kodeks mam aktualny i czytam w nim, że: " Art. 129. 1. Czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należą do zadań Policji. 2. Policjant, w związku z wykonywaniem czynności określonych w ust. 1, jest uprawniony do: (...) 3) żądania poddania się przez kierującego pojazdem lub przez inną osobę, w stosunku do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia zawartości w organizmie alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu; Zauważ proszę, że nie ma tu mowy o podejrzeniu co do stanu kierującego, a jedynie co do tego, że pojazd prowadziła inna osoba czyli np. uczestnik zdarzenia drogowego, którzy opuścił pojazd przed przyjazdem służb i nie wiadomo czy prowadził, czy był pasażerem, a nie przyznaje się do prowadzenia. Wynika to wprost z konstrukcji logicznej zdania, które będąc złożonym wielu przysparza trudności w jego zrozumieniu. Ale tak to jest, gdy ktoś prawa uczy się na internetowym vlogu Stonogi, czy innego "znawcy" prawa. Pozdrawiam

avatar
~do Adasia
25.11.2017 12:36

To nie są moje domysły, tylko burmistrz oficjalnie na pytanie przewodniczacego na sesji o inspektora nadzoru odparła, iż wynagrodzenie jego jest zawarte w wynagrodzeniu wykonawcy i termin wykonania z dnia 30 listopada został przesunięty na 30 kwiecień. Popatrz sobie tylko na stronę bip , zamówienia publiczne, przetargi, wyjaśnienia z dnia 22 sierpnia to sam wyciągniesz wnioski w tym temacie. Zmiana SIWZ wywołuje zmianę ogłoszenia. Ale tym tematem zajmuję się już ktoś inny.

avatar
~ZEB
27.11.2017 18:12

Ty,, weteran' czytać to ty umiesz ale kompletnie nie rozumiesz co czytasz . W tej kwestii wypowiedział się RPO który uznał , że zatrzymywanie do kontroli trzeźwosci musi być poprzedzone podejrzeniem ,ze pojazdem kieruje nietrzeźwy Nie bądź więc mądrzejszy od radia

avatar
~Weteran
27.11.2017 20:59

A jak w radiu powiedzą, RPO się wypowie w ten sam sposób, że przy znaku STOP nie trzeba się zatrzymywać to będziesz ich słuchać, czy jednak się zatrzymasz? To co w końcu normuje ruch na drogach i to co z nim związane? Radio i to co w nim usłyszysz, czy to co w ustawie zapisane? Żeby wybić Ci kolejny bzdurny argument w dyskusji, napisze, że pomijam sytuacje przepisów absurdalnych w sposób oczywisty, niezrozumiałych lub nieprecyzyjnych.

avatar
~Weteran
27.11.2017 21:18

ZEB Swoją drogą...jakiego "oświeconego" radyjka słuchasz, że tak bardzo wierzysz w to co powiedzą? Ma ono monopol na wiedzę?

avatar
~ext7
27.11.2017 20:28

Ad „ZEB” Ja czytam Twoje komentarze, ba z wieloma się zgadzam, ale z tym nie. Uważam ,że taka profilaktyczna ,wyrywkowa kontrola jest elementarną powinnością każdego policyjnego patrolu i nie jest szczególnie istotne, czy przeprowadzają ją „dzieciaki” z prewencji ,czy tez z. drogówki.(pies to pies) Oczywiście wkurzają mnie, bo ta wyuczona w Szczytnie językowa „proteza” (ot takie „kurtuazyjne” powitanko młodego policjanta z potencjalną ”ofiarą”.) choć pod względem językowym niby poprawna, a mnie irytuje. A już odszukanie dokumentów i dmuchanie w tę „alkoholiczną świeczkę” związane jest ze stratą czasu. Ale nic to, z tym to ja się godzę, bo gdyby to miało wyeliminować choćby jednego pijaka za kierownicą ,to zatrzymujcie mnie „ policyjne dzieciaki” i każcie mi dmuchać .Wolę stracić kilka minut, niż życie

avatar
~ZEB
28.11.2017 23:10

Ty weteran musisz być chyba weteranem II wojny . Radyjko to jest tylko symbol tego , żebyś nie był mądrzejszy od tych co się na tym znają.Wypowiedź RPO znam z twittera. Co do zasady kontrolowania to w zupełności się zgadzam i również uważam , że wyeliminowanie choćby jednego nietrzezwego ma sens . Niemniej jednak obowiązujące prawo w RP nie zezwala na to a kto jak nie policja powinna przestrzegać prawa.

avatar
~Weteran
29.11.2017 12:28

~ ZEB jeśli stwierdzeniem o II Wojny Światowej chciałeś mnie obrazić, to Ci się nie udało. Natomiast mógłbyś urazić rzeczywistych weteranów II WŚ, ze względu na ujemnie nacechowy ton twojej wypowiedzi. Domyśliłem się, że radyjko jest tylko symbolem. Zwracam jednak uwagę, że nie wszystko co widzę w TV, słyszę w radio jest właściwe i całkowicie rozstrzyga sprawę. Nie rozstrzyga też to co powie RPO. On może wnosić zastrzeżenia co do przepisów, może bronić swobód obywatelskich, interweniować w przypadku nadużyć prawa, jego niespójności, nieprecyzyjnych zapisów, nie interpretuje go. Tak więc to co "tweetnie" RPO nie jest wykładnią prawa. Są raczej nimi wyroki sądów i trybunałów, a jak narazie żaden nie wydał wyroku, który podważałby nie zgodność działania Policji z przepisami prawa. PS. Chyba jednak ty masz problem ze zrozumieniem tego co czytasz. Już raz tłumaczyłem, że sformułowanie: "w stosunku do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem" odnosi się do "innej osoby", nie zaś do kierującego. :)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl