Policja apeluje o rozwagę w trakcie zakupów i wyjazdów świątecznych

Środa, 12 kwietnia 2017 o 10:34, aktualizacja Środa, 19 kwietnia 2017 o 13:25, autor: 0 1336
Policja apeluje o rozwagę w trakcie zakupów i wyjazdów świątecznych

Zbliżają się święta Wielkanocne, a co za tym idzie wielu z nas wyruszy na świąteczne zakupy, a już w trakcie świąt w odwiedziny do rodziny. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie proszą o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie zakupów i wyjazdów, po to aby nie paść łupem złodziei.

Czas okołoświąteczny to zawsze okres, w którym ludzie robią większe zakupy, udają się na targowiska lub dużych centrów handlowych. Niestety nie trudno natknąć się tam na złodziei, którzy chcą wykorzystać nasze roztargnienie i zaaferowanie zakupami. Stąd apel policjantów o szczególną uwagę w trakcie zakupów przedświątecznych.

- Dla naszego bezpieczeństwa wybierając się na zakupy pamiętajmy o tym, aby nie zabierać ze sobą wartościowych przedmiotów. Zabierzmy tylko to, co jest nam potrzebne. Pilnujmy swoich rzeczy, torebek, saszetek, nie pozostawiając ich na stoiskach czy w wózkach sklepowych bez opieki. Pamiętajmy również o tym podczas świątecznych wizyt w kościołach, czy odwiedzin na grobach naszych bliskich – mówi podkom. Maja Piwowarska, oficer prasowy KPP Wschowa.

Warto również pamiętać o bezpieczeństwie naszego mieszkania, kiedy będziemy planować wyjazd na święta. Nawet najbardziej przyjemnie spędzony czas z rodziną może zepsuć fakt, że wracając zastaniemy nasze mieszkanie splądrowane przez włamywaczy.

- Pamiętajmy również o tym, aby nasze mieszkania odpowiednio zabezpieczyć przed „nieproszonymi gośćmi”. Podczas naszej nieobecności poprośmy sąsiadów o zwrócenie uwagi na nasze mieszkanie, o zabranie np. ulotek reklamowych z przed drzwi wejściowych, gdyż mogą one świadczyć o dłuższej nieobecności lokatorów – dodaje podkom. Maja Piwowarska.

Dbając o poprawę bezpieczeństwa policja przygotowała aplikację na smartfony „Moja komenda”. Jest to pierwszy mobilny przewodnik po polskich jednostkach policji, dzięki któremu w razie konieczności szybko znajdziemy kontakt oraz lokalizację najbliższej komendy policji.

(red.)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl