TworzymyGłos Regionu

Podsumowanie akcji krwiodawstwa

Piątek, 14 maja 2021 o 13:07, aktualizacja Piątek, 14 maja 2021 o 13:08, autor: 0 364
Podsumowanie akcji krwiodawstwa

Mieszkańcy Sławy i okolic - już drugi raz w tym roku - mieli możliwość podzielić się życiem, oddając krew. W hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sławie pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze przygotowali specjalny punkt poboru krwi.

Krwi nie można wyprodukować, a ratuje zdrowie i życie wielu osobom i jest nieustannie potrzebna. Podawana musi być pacjentom wymagających przewlekłego leczenia, pacjentom z chorobami nowotworowymi, kobietom rodzącym, w trakcie i po chemioterapii czy pacjentom wymagającym zabiegów operacyjnych.
Zgłosiło się 34 chętnych, spośród nich 30 mogło oddać krew. W sumie udało się zebrać ponad 13,5 l tego życiodajnego płynu. Podziękowania należą się wszystkich dawcom, którzy zdecydowali się wziąć udział w akcji.

(slawa.pl)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl