TworzymyGłos Regionu

Pikieta przeciwko amerykańskiej ustawie 447

Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 o 16:11, aktualizacja Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 o 16:31, autor: 11 3230
Pikieta przeciwko amerykańskiej ustawie 447

Dzisiaj od godz. 15:00 można spotkać na wschowskim rynku ludzi zbierających podpisy przeciwko amerykańskiej ustawie 447. Prawo to mówi, że obywatele amerykańscy żydowskiego pochodzenia, mogą ubiegać sie o odszkodowania za Holocaust.

Podpisy przeciw ustawie 447, podpisanej w maju 2018 roku przez Donalda Trumpa, zbierają Paweł Suszek i Paweł Sadowski. Panowie tłumaczą, że dzięki ustawie rząd amerykański ma prawo wywierać wpływ na rząd polski, aby odzyskać majątek pozostawiony w Polsce przez Żydów. Mówią, że żadne przepisy polskie i międzynarodowe nie normują tego typu roszczeń mienia bezspadkowego.

Panowie należą do stowarzyszenia "Marsz Niepodległości". Paweł Sadowski powiedział, że ich akcja jest prowadzona ponad podziałami partyjnymi. Ze swoją akcją chcą dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców mniejszych miejscowości. Paweł Suszek zachęcał do włączenia się w akcję informacyjną oraz zbierania podpisów. Do godz. 18:00 można przyjść na Rynek i złożyć podpis poparcia pod akcją "Nie dla roszczeń".

(pm)

REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~Młoda
12.08.2019 19:28

Co to ma znaczyć, że "ponad podziałami partyjnymi" ???. To już w tym Państwie wszystko kojarzy się z POLITYKĄ ?, nie możecie tak po prostu, tak normalnie !!!!. Przez te tzw. pisowskie pikniki rod....... wszystko w tym kraju jest polityczne, na wet tegoroczne wakacje pis upolitycznił organizując nam wakacyjny odpoczynek tworząc kampanie wyborczą ..... " jak tu żyć w takim politycznym cyrku ?, jak tu żyć .....?. AŻ SIĘ boję co zrobią z chłopskimi dożynkami jak PSL połączył się z Kukiz 15 !!!!!!!. Oj będzie bal , oj będzie bal ....... na sto daw !

avatar
~Jan Kotwicki
13.08.2019 09:15

Panowie przybyli do Wschowy na moje zaproszenie, niejako w rewanżu gdyż wspierałem ich w podobnych pikietach w Gorzowie i Świebodzinie. Problem, który spowodował działanie pod postacią zbierania podpisów przeciwko amerykańskiej ustawie "447" jest bardzo poważny i nie zasługuje na otaczanie kokonem zamilczenia i bagatelizowania. Sprawa dotyczy mienia Żydów obywateli polskich, pozostawionego bez spadkobierców po bestialsko wymordowanych przez Niemców. Od lat przywracana jest sądownie własność tym, którzy udokumentowali swoje prawo do spadku. Również od lat przywraca się mienie związane ze społecznością żydowską, a więc synagogi, cmentarze, mykwy i inne obiekty mające charakter religijny i wspólnotowy. Co zaś się tyczy mienia tzw. bezspadkowego to zgodnie z zasadami obowiązującymi w cywilizacji łacinskiej przechodzi ono na skarb państwa. Jest to prawo obowiązujące w państwach gdzie przyjeto za podstawę rzymskie prawo, grecką filozofię /pojęcie prawdy/ i etyke chrześcijańską. Natomiast amerykanskie organizacje żydowskie uważają inaczej: to co kiedys należało do Żydów, powinno przejść na własnosć, no dobrze ale czyją? Wyobrażmy sobie sytuację nastepującą : oto w Ameryce umiera Polak pozostawiając pokażny majątek bez spadkobiercy i po nie zgłasza się jakas polska organizacja twierdząc że to nam się należy. Amerykanie pekają ze śmiechu i pytają od kiedy my Polacy mamy takie objawy kwalifikujące do kliniki psychiatrycznej? Naciski na Polskę wzmagają się, nasze władze wolą sprawę przemilczeć i no cóż, my szarzy obywatele musimy brać sprawy w swoje ręce.

avatar
~Do młoda
13.08.2019 10:41

Ale wy już macie zryte berety przez ten Woodstock ? Jak masz pisać głupoty to miej chociaż pojęcie ?

avatar
~Do - Kotwicki
13.08.2019 11:51

Drogi panie, ale jest nam pan coś winny - upublicznienie pana kariery w ORMO bo jakoś nie pasuje mnie, w pana ustach - Wałęsa to "Bolek" ? A pan to co ?

avatar
~Do - "Do młodej"
13.08.2019 11:56

Ubolewam nad twoim rozumienie świata poprzez TVP Wiadomości

avatar
~do(Do młoda)
13.08.2019 12:37

Niby nic a jednak coś ta twoja głowinka kuma pod dyktando ..." wakacje z rodzinką pis+..." jak widać i czuć to cie rajcuje by żyć pod ich dyktando, bowiem lata jak przypuszczam twojego życia pod panowaniem jednych, a teraz drugich takiemu jak ty i tobie podobnych bardzo odpowiadają !!!!, podobnie jak twój mundurowy słowo WOODSTOCK działają jak płachta na byka !!!!!!. Wy zawsze z ta waszą ideologią musicie posiadać jakiegoś wroga !!!!!. Jeśli sobie dobrze przypominam to wy zaliczacie się do tych BERETÓW ( zwanych moherowych), czyli nie berety są zryte u was ale wasze GŁOWY !!!!!. Wasz socjal wypisz wymaluj przypomina czas KC PZPR !!!!!.I to was boli w nas młodych, że nie damy się tak kupić za ten wasz socjal jak wy !!!!!!. Narka !

avatar
~do Jana K.
13.08.2019 16:29

"Et tu, Brute, contra me?" Już Panu uwiera "moherowy" berecik? Teraz będziesz Pan w "budionowce" paradował? Jak tak dalej pójdzie to zostanie Panu tylko owinąć się w niedomalowaną tęczę i zorganizować marsz: Lesbijek, Gejów, Biseksualistów i Transwestytów.

avatar
~Cezary Burzyński ze Szlichtyngowej
13.08.2019 23:42

Akurat tak się składa, z resztą od wielu lat, że zgadzam się z Panem Kotwickim w 100. procentach. Gdybym się z nim jednak nie zgadzał, tak jak wielu z Państwa tutaj, teraz i wcześniej piszących, to bym przynajmniej nie pisał anonimowo. Jeśli więc coś wiecie to opublikujcie to, przedstawcie fakty. Bo tak to teraz wygląda jakbyście gdzieś zapleśniałego grzyba w mazurskim namiocie foliowym zaserwowali jakiemuś rolnikowi, który akurat uprawia pomidory czerwone. Owoce by były wówczas nie do odratowania. ORMO i Pan Jan niezły to dowcip. No chyba, że chodzi o: Owoc Rolnikowi Mało Opłacalny. Pozdrawiam no i możecie teraz "pojeździć" po mnie. Ale proszę z imienia i nazwiska. Będzie to takie prawdziwe, wiarygodne no i do dyskusji.

avatar
~Jan Kotwicki
14.08.2019 06:22

Po poniedziałkowej pikiecie nasuwają się refleksje dotyczące stanu wiedzy, zaangażowania,patriotyzmu itp. Wschowian. Koledzy współorganizatorzy pikiety zgodnie stwierdzili że w zasadzie Wschowa pod tym względem wypada całkiem dobrze na tle innych lubuskich miast. Wiele osób podchodziło by złożyć podpis będąc dobrze poinformowanym w temacie.

avatar
~Jan Kotwicki
14.08.2019 10:35

Polacy się budzą! Od godziny 9.00 idzie potężna demonstracja w Oświęcimiu. Transmisja bezpośrednia na "W Realu24". Polacy z Polski i z zagranicy upamietniają czyn Ojca Maksymiliana Kolbe, który oddał życie za drugiego człowieka ginąc w okrutnych męczarniach w celi głodowej, dobity zastrzykiem z fenolu w serce przez niemieckich oprawców.

avatar
~Autor
14.08.2019 14:56

Był sobie Polak, Niemiec i Żyd. Żyd mieszkał sobie w kamienicy ale przyszedł Niemiec i ją doszczętnie zburzył. Polak ją odbudował za swoje pieniądze. Żyd wziął zadośćuczynienie od Niemca, a teraz chce od Polaka.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl