TworzymyGłos Regionu

Pierwszy test chęci współpracy

Środa, 05 grudnia 2018 o 16:00, aktualizacja Środa, 05 grudnia 2018 o 16:03, autor: 16 1566
Pierwszy test chęci współpracy

Jutro w Starostwie Powiatowym we Wschowie odbędzie się druga sesja Rady Powiatu Wschowskiego. Radni pochylą się między innymi nad wyborami członków komisji, programem współpracy z organizacjami samorządowymi czy wynagrodzenia starosty. Będzie to więc pierwsza możliwość oceny współpracy, którą deklarowali radni na pierwszej sesji.

Podczas pierwszej sesji Rady Powiatu Wschowskiego wybrano nowego starostę, wicestarostę oraz Przewodniczącego Rady. W wolnych głosach kilka osób zadeklarowało także chęć szerokiej współpracy. Pierwszy głos zabrał nowy wicestarosta, Waldemar Starosta.

- Jestem za tym żebyśmy byli w tej radzie bardzo zgodni, żeby nasze spory były tylko i wyłącznie merytoryczne, pozbawione jakiś awersji czy urazów. Proszę państwo jestem najlepszym przykładem, że cztery lata temu przegrałem, ale jednak potrafiłem wyciągnąć rękę do każdego i tego wszystkim życzę – mówił między innymi wicestarosta.

- Wracając do chwili kiedy państwo wszyscy składaliście ślubowanie, deklarując chęć pracy dla dobra obywateli, dla lokalnej społeczności, dla powiatu wschowskiego, mamy świadomość, że wszyscy stawiamy sobie te najważniejsze cele. Jako radna mijającej kadencji chciałabym podziękować członkom zarządu powiatu i wszystkim radnym za współpracę, ale też deklaruję gotowość do pracy w przyszłej kadencji – deklarowała radna sejmiku województwa lubuskiego Małgorzata Gośniowska-Kola. – Myślę, że to jest dobry moment żeby powiedzieć, że nie chodzi nam o budowanie antagonizmów i bez względów na to z jakich komitetów państwo startowaliście, bez względu na państwa poglądy i sympatie polityczne, najważniejszym celem jest budowanie dobra mieszkańców powiatu wschowskiego.

Po wystąpieniu radnej sejmiku województwa lubuskiego podziękowania za lata pracy otrzymali były starosta Marek Boryczka oraz były wicestarosta Wojciech Kuryłło. Ostatnim akcentem pierwszej sesji Rady Powiatu Wschowskiego była natomiast wypowiedź radnego Krzysztofa Grabki.

- Zapewniam, że jako radni z komitetu Inicjatywa Rozwój Przyszłość szanujemy demokratyczny wybór nowych władz powiatu wschowskiego i życzymy dobrej pracy na rzecz naszych mieszkańców. Myślę, że będziemy wszyscy dostrzegać, że Rada Powiatu nie składa się z 9, 10 czy 11 radnych, ale jest nas piętnaście osób, które w zgodzie pracować na rzecz naszego powiatu – mówił radny. – Myślę, że tak jak dzisiaj przy wyborze Przewodniczącej Rady decyzję podjęliśmy jednogłośnie, tak będą się zdarzać sytuację, oby jak najczęściej, szczególnie przy sprawach najważniejszych, będziemy szukać tej jednomyślności.

Być może sprawy podejmowane na jutrzejszej sesji nie będą jeszcze z gatunku tych najważniejszych, ale na pewno będzie to pierwszy test dla deklarowanej chęci współpracy. Początek sesji o godzinie 11.00. W załączniku dołączamy program obrad.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (16)

avatar
~baron
05.12.2018 16:57

kpina

avatar
~Adaś
05.12.2018 17:04

To zabrzmiało jako u Brzęczka w kadrze - wszyscy kopią w jedną stronę bramki a wynik jest ciągle ujemny ? Kurtuazji sporo ale na ile w tym szczerości ...... wątpię aby Panie jak rozpoczęły w "trójcy" tak w tym składzie zakończyły ? Grzeczność i uprzejmości ze strony Panów to miły widok , lecz dlaczego wszyscy rozgadani a p. I Starosta zamilkł ? Czyżby już od samego początku "zamienił " się obowiązkami z p. Starostą ..... jeden od rządzenia a drugi od "kwiatów" ? Życzę dużo pracy, dużo zdrowia tak abyście radni w 2023 roku mogli pokazać wyborcy spracowane swe ręce a my ponownie wybrać Was do zarządzania . Adaś

avatar
~KIBIC
05.12.2018 20:38

A w poniedziałek sesja w gminie. Zobaczymy, czy tam przewodniczących komisji podzielą między wszystkie ugrupowania, czy tylko wśród swoich. Burmistrz też obiecywał zmianę wizerunku rady.

avatar
~wojciech
06.12.2018 12:33

Chciałbym odnieść się do przywołanego wystąpienia Pani radnej woj. Lubuskiego. Zabrakło mi w tym wystąpieniu personalnego podziękowania dla ustępującego starosty i wicestarosty. Zakładam, z dozą pewności, że przez ostatnie lata dane wam było współpracować, nie chciało przejść przez gardło?. Padły piękne słowa o działaniu pomimo różnic politycznych dla dobra powiatu wschowskiego. Czyżby nie zauważyła Pani, że te podziały właśnie w Pani obecności powstały?. Przywołała Pani śp. Marka Kozaczka, proszę nie szastać pamięcią tej wybitnej postaci powiatu wschowskiego, samorządowca przez duże „S” nie politycznego aparatczyka. Wam, pisorom daleko do niego.

avatar
~"SoS"
06.12.2018 13:56

Ciekawe do jakiego stopnia te trzy panie ogołocą nasz powiatowy budżet?. Jak widać w nowej RP mamy starą miotłę - prawie dosłownie - z nowym zapudrowanym noskiem, ciekawe tylko w jakiem stopniu przystąpią do rzeczowej pracy na rzecz całego powiatu, a w jakim tylko ograniczą się do własnych apanaży z bycia radnymi na tych " trzech babskich stołkach" ????. Kto komu ile da ???.

avatar
~wojciech
06.12.2018 18:26

Obserwowałem dzisiejszą sesję, jedna z podjętych uchwał dotyczyła diety radnych, głosami rządzących (czytaj pisu) będą maksymalnie wysokie, wniosek opozycji o zmniejszenie do poziomu obowiązującego w poprzedniej kadencji, przepadł. Tak dojna zmiana pisiorów dotarła do naszego powiatu.

avatar
~Prawy Polak
06.12.2018 23:19

Wojtuś ta nienawiść do Pisu to przez obniżoną emeryturkę . Wcale ci się nie dziwię.

avatar
~do prawy
07.12.2018 14:54

Do emerytury pozostało mi kilka lat, nie mają co obniżać. Pokazywanie obłudy, zakłamania pisiorów uważam za moralny obowiązek nie tylko mój ale każdego w tym Twój "Prawy Polaku". Nie potrafisz podpisać się własnym imieniem? Wstydzisz się?

avatar
~Do-prawy ....
07.12.2018 08:00

Człowieku czy cię do końca porypało, jaką "obniżoną emeryturę"?. Przypomnij sobie jak pisowski prezydent w kampanii przedwyborczej krzyczał i krzyczy do dnia dzisiejszego przypuszczalnie, by zagłuszyć swoje i pisowców sumienie o tzw. "dojnej krowie racz dać nam Panie....", to jet ta wasza dobra zmiana: - nachapać się jak najwięcej na koszt SUWERENA, bo nie wiadomo co będzie z wami jutro....?. Jak można....jak można tak ubogi budżet w ten sposób "doić", by się nachapać....jak można...?, To po to błagaliście wyborców o głosy dla siebie, by teraz bezwstydnie się nachapać...?. To co już wasze pensje w miejscu waszej zawodowej pracy, własnych firmach, które prowadzicie to wam już nie wystarcza, musicie się dorabiać na DIETACH......????. Za Wojtusiem.

avatar
~Max.wysokie
07.12.2018 08:49

Jestem po prostu Polką i wstyd mi jest za teksty takie jak ci co nazywają się "Prawy Polak" i jemu podobnych na tym forum. Z ich artykułów najczęściej wynika i wylewa się nienawiść, wulgaryzm i chamstwo do drugiego człowieka, co jest sprzeczne z tym co wyznają i jak się nazywają!. Ma słuszną rację forumowicz "Wojciech" pisząc do nas, cyt. ..."Tak dojna zmiana pisiorów dotarła do naszego powiatu...". . Podwójnie jestem zdziwiona, jak również jestem zaskoczona tym co już na samym początku wyprawia ta TRÓJKA PAŃ u władzy Rady Powiatowej?. To w zupełności nie licuje z tym co one ze sobą reprezentują na co dzień: - jedna wielka bizneswomen, druga b/pani Burmistrz, trzecia członek PiS - co tu jest grane moje szanowne Panie, że za grosz nie posiadacie szacunku do społecznego PIENIĄDZA?. To są pieniądze nas wszystkich i nie służą tylko i li do waszego "nachapania się " - tak postępują "Prawe Polki"....?, czy w ten sposób chcecie dorobić do swojego budżetu domowego?, kosztem naszego budźetu?..... Wstyd i żenada!

avatar
~Zdziwiona!
07.12.2018 12:05

I SIĘ DORWAŁY !!!!!. Należy sprawdzić, którzy z nich głosowali ZA ?. Następnie sprawdzić ich oświadczenia majątkowe, które jako Radnych są podane do publicznej wiadomości suwerena - może tam znajdziemy odpowiedź co niektórych do braku umiaru w tym temacie "ludzkiej skromności"??????

avatar
~wschowa
07.12.2018 13:52

apel do redakcji przedstawcie wykaz jak kto głosował. Mamy do tego pełne prawo!!!

avatar
~@@@!
07.12.2018 22:12

Przypominam Radnym czy to z Rady Powiatowej, czy to Rady MiG we Wschowie, nikt Was nie zmuszał do bycia tymi Radnymi!, to Wy same/sami w kampanii wyborczej przystroiliście się w pawie piórka, by się przypodobać wyborcom - suwerenowi ja z nieobliczalną zaciekłością prawie w walce bratobójczej zwalczając konkurencję walczyliście o nasze głosy!!!!. I co teraz, wyborca Wam zaufał, zaufał Waszej uczciwości, a Wy teraz odpłacacie Nam swoją pazernością i brakiem umiaru skokiem na nasza kasę!!!!. To jest ta Wasza prawdziwa twarz, którą tak starannie ukrywaliście w kampanii wyborczej - słowa te szczególnie kieruję do pań z Kierownictwa Rady Powiatowej - czym się kierujecie, iż macie takie potrzeby?, brakuje wam na chleb?, brakuje wam na prezenty pod choinkę?, macie tak wygórowane potrzeby na wydatki osobiste?, a może zadłużenia w bankach?, to już wam nie wystarczają wasze pensje i dochody z prowadzonego prywatnego biznesu, że musicie je podreperować DIETAMI z naszej Suwerena Kasy ????. Czemu tego wszystkiego nie mówiliście w kampanii wyborczej???? może suweren z litości, by wam to uwzględnił!!!!!!. Oj nie ładnie....oj nie ładnie....Moi Radni - Panie i Panowie !

avatar
~Prawy Polak
08.12.2018 00:07

Wojtuś jeżeli szczycisz się tym , że nie jesteś anonimowy to podpisz się z imienia i nazwiska i wtedy będziesz miał prawo wytykać to innym. Tego nigdy nie zrobisz bo pewnie okazałoby się , że jesteś ,, stary komuch ". Ty nie pokazujesz ani zakłamania , ani obłudy ,, pisiorów " ale prezentujesz tylko i wyłącznie własną głupotę . Nie mam nawet do Ciebie o to pretensji bo jak sądzę takiej propagandy mogłeś nauczyć się oglądając Tefałen, jedyne żródło twojej edukacji.

avatar
~wojciech
08.12.2018 00:33

no widzisz, ja imieniem się podpisałem, Ciebie na tyle nie stać. Co znaczy stary komuch? Ciekawe który jesteś rocznik, może się okazać że też jesteś "stary komuch" ale pewnie jesteś ludzi pokroju stanisława piotrowicza, najpierw prześladował opozycję teraz twierdzi że ich bronił a to wszystko na kolanach z różańcem w reku u rydzyka. Brawo TY! Tefałen?

avatar
~PNT2 i 1
08.12.2018 12:17

Panie Wojciechu szkoda słów i odpowiedzi na tego od siedmiu boleści "Prawego inaczej niż Normalny Polak", czyli Tefałena.... . Wystarczyło jak wczoraj jego "wódz" się pocił i mówił coś od rzeczy, że nawet mohery pisowscy z tego nic nie zrozumieli - ich miny o tym najwyraźniej świadczyły... , tacy to oni są silni w gębie i powtarzaniu swoich kłamstw - powtarzanie, aż do skutku w myśl założenia ... ., raz wypowiedziane kłamstwo przez pisowców potrafi obiec cały świat za nim PRAWDA zdążyć włożyć porządnie buty ..... . Od trzydziestu lat pierwszy raz było słychać jak Prezes Prezesów opowiada kawał o PO-PiS i nie było widać uśmiechów w śród obecnych na sali - po prostu nawet oni tego nie kumali!!!. Po ostatnich propozycjach podwyższenia diet w RP widać, że ta ich DOJNA ZMIANA dotarła do naszego Powiatu!!!. PANIE Wojciechu ma pan dużo racji nawiązując do ich "bohatera" przez małe "b" w Sejmie z różańcem u Rydzyka - dodam, że my młodzi dzisiaj możemy śmiało zacytować temu ponoć "prawemu ....?" słowa wykrzyczane przez ich czołowego klasyka, który jako szef resortu poddał się mundurowym L - 4, cyt. ..." Komuniści i Złodzieje" ...., jak Pan uważa komu obecnie to zadedykujemy ?????.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl