Pierwszy komitet zgłosił listy kandydatów na radnych do dwóch okręgów wyborczych

Piątek, 14 września 2018 o 15:28, aktualizacja Piątek, 14 września 2018 o 15:38, autor: 22 1948
Pierwszy komitet zgłosił listy kandydatów na radnych do dwóch okręgów wyborczych

KWW Dla Wschowy, Dla Ludzi złożyło w czwartek (13 września) listy kandydatów na radnych do Rady Miejskie w dwóch okręgach - pierwszym i drugim. Jest to pierwszy komitet i jak na razie ostatni (stan na 13 września). Czas na zgłaszanie list z kandydatami na radnych upływa 17 września, w poniedziałek, o godzinie 24:00.

KWW ,,Dla Wschowy, Dla Ludzi", którego kandydatem na burmistrza jest Paweł Giezek pierwszy zarejestrował komitet wyborczy i jako pierwszy złożył 13 września listy kandydatów na radnych.

- Komitet zgłosił radnych w dwóch okręgach wyborczych - mówi Paweł Giezek - są to okręgi miejskie. Pod naszymi listami zebraliśmy łącznie 520 podpisów poparcia. Po 260 na każdy okręg wyborczy.

Warto dodać, że komitety poza kompletowaniem kandydatów na listy wyborcze, muszą zebrać w gminie Wschowa po 150 podpisów poparcia pod każdą listą kandydatów. W gminie są trzy okręgi wyborcze - 2 miejskie i jeden wiejski. Z tego wynika, że w gminie każdy komitet może zarejestrować 3 listy kandydatów na radnych. Pod każdą taką listą musi się znaleźć 150 głosów poparcia. Każdy mieszkaniec gminy może się podpisać pod dowolną listą.

Jak nas poinformował Paweł Giezek pomimo tego, że wymagane jest poparcie 150 osób osobno dla każdej listy (mogą to być te same osoby, które złożą podpis pod jedną i drugą listą), to komitet ,,Dla Wschowy, Dla Ludzi" zdobył na każdej liście 260 różnych głosów poparcia.

Listy kandydatów na radnych zgłasza się Miejskiej Komisji Wyborczej, która ma swoją siedzibę we wschowskim Ratuszu. Komisja będzie przyjmować zgłoszenia jeszcze w sobotę w godzinach od 9:00 do 12:00 oraz w poniedziałek w godzinach od 7:00 do 24:00.

Jak nas poinformowała pani przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Maria Bednarczyk-Jankowska komisja przyjęła 13 września listy kandydatów na radnych KWW ,,Dla Wschowy, Dla Ludzi". Teraz będą one sprawdzane przez komisję i najpóźniej w poniedziałek komitet otrzyma potwierdzenie zgłoszenia i rejestracji list kandydatów na radnych w dwóch okręgach wyborczych.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (22)

avatar
~Adaś
14.09.2018 17:21

W jednej kwestii należy p. Giezkowi pogratulować , zawsze pierwszy i od strony formalnej chyba bez zarzutów. To dobra cecha , szkoda , że jest ich tak mało ? Skoro formalności dopięto , należało już redakcjo opublikować listę aspirujących i upowszechnić ? Mam przeczucie, ......... jeśli ta formacja wejdzie do drugiej tury to zdumienie może być poniedziałkową "strawą" ? My w tych Wyborach ( powiatowo-gminnych) jedynie decydujemy o mikro Polsce ale to ważne , bo to mowa w decyzjach o naszym zagonie. To jeszcze nie jest "zawiesina" wielkiego podziału Polski (parlament) , to za nieco więcej niż rok (2019) ale warto właśnie teraz o to swoje "poletko" zadbać w imię komfortu i wygody na przyszłość . Adaś

avatar
~R8
15.09.2018 00:20

A gdzie zgubiłeś najważniejsze ogniwa w "mikro Polsce" - sejmiki wojewódzkie. To tam będzie kasa na projekty gminne i powiatowe, a nie w Warszawie

avatar
~Do Adasia
14.09.2018 18:31

Z tego co wiem on działa tak zawsze. Również przyłączam sie do gratulacji.

avatar
~Obserwator
14.09.2018 22:00

Wynika z tego ze na wioski ma gdzieś tak jak na swoich bilbordach

avatar
~Adam
14.09.2018 23:25

Adasiu drogi pierwszy nie oznacza najlepszy, proponuje zobaczyć listę kto startuje z tego komitetu i wszystko będzie jasne, niestety dwulicowość i żerowanie na kłopotach innych. Nie popieram

avatar
~Wschowianka
15.09.2018 00:20

Pogratulowac organizacji.Widac ze jest moc w tej grupie badz co badz jeszcze nie znanych ludzi oprocz lidera.Jak mozna zauwazyc zaskocza nas pewnie rowniez zarejestrowane listy. Mam nadzieje pozytywnie.A co z reszta SPICIE???

avatar
~WYBORCA
15.09.2018 08:38

Moja droga nie śpimy! Najsilniejszy komitet przedstawi się wam już niedługo :)

avatar
~ANALITYK
15.09.2018 10:20

Już niedługo piąty kandydat na burmistrza Wschowy pogodzi wszystkich.

avatar
~Adaś
15.09.2018 12:36

Ad. Adam , forumowiczu ........ jest tak jak napisałeś , na tym etapie p. Giezek jest "za morzem" co do moich marzeń. Ale w drugim turze ( jeśli będzie?) wszyscy będziemy musieli się zastanowić i wybrać między złem epokowym a koniecznym ? Adaś

avatar
~adas
15.09.2018 13:25

Nie marzyłbym tak daleko, że dotrze do drugiej tury. Obstawiam walkę między P.G a K.A

avatar
~lobo
15.09.2018 15:42

Chęci są, ale umiejętności niewielki! po wyborach może okazać się, że jest gorzej niż za czasów obecnie działającej Rady. Prywata kandydatów może ograniczyć możliwości budżetowe naszego miasta. Będzie gorzej niż po sławetnym festiwalu muzyki reege!

avatar
~Do Adas
15.09.2018 16:44

Radny Giezk wygra i to z dużą przewaga. To jak na razie jedyny kandydat któremu zależy na tym mieście.

avatar
~XYZ!
15.09.2018 20:13

Do "Do Adas", jeśli co nie daj Boże twój Radny G miałby wgrać to Wschowa bardzo szybko zamieni się z nędzy w dziadostwo!. Proszę tylko zobaczyć kto stoi za tym człowiekiem - żenada do potęgi !. Czy na prawdę nie zależy tobie.....tobie... i tobie na normalnej Wschowie, Wschowie z rozwojem gospodarczym i inwestycyjnym ?. Czy w XXI wieku wyborca musi być tak zacofaną osobą by w wyborze kandydata na Burmistrza Miasta i Gminy musiał się kierować chęcią "zemsty" / bo jak to inaczej nazwać/ wobec innych, a nie swoim zdrowy rozsądkiem?. Ludzie co was pogięło Radny G przyszłym burmistrzem !?. Czy tak szanujecie siebie i swoje miasto, by człowiek z czteroletnim stażem tylko i aż tylko jako dawny bezrobotny "Radnego manipulanta z pod hasła Grabieżcy " maiłby teraz wami zarządzać? . Co w was wstąpiło, że aż tak nienawidzicie swoje miasto ???

avatar
~ciekawy
16.09.2018 19:26

O ja pitolę, tylko się wyprowadzać z takimi kandydatami.

avatar
~Adaś
16.09.2018 22:53

Do "XYZ!" - forumowiczu, ....... źle mnie zrozumiałeś , to nie "mój" radny ! Ale rozważ, teoretycznie , ...... do drugiej tury wchodzi p. Giezek kontra p. Gliński - ciężka strawa aby mdłości opanować , jednak decyzję musisz podjąć ? Przy moim powściągliwym stosunku do PiSu co radzisz .....? Adaś

avatar
~Ktoś
17.09.2018 06:50

Ktoś już sprytnie zauważył że pieniądze leżą w sejmikach wojewódzkich ? Tylko kto chciał do tej pory z nimi współpracować ? Na pewno nie ta ekipa . Interesują mnie programy za które położą głowy że zrealizują ! IKEA już stoi ? Co dalej ? Obiecywać zawsze można potem smutna prawda . Ja głosuję na PiS , bo mają poparcie w sejmikach wojewódzkich . A tam są główne plany rozwoju i inwestycji które warto by tu przyciągnąć . Będą zakłady pracy ,ludzie nie będą musieli wyjeżdżać za chlebem .Bardzo dużo od tego zależy ,wiele osób dojeżdża do pracy ,Leszno , Wolsztyn ,Poznań ,Wrocław .Młodzi którzy studiują nie chcą tu wracać , bo co ich tu ma zatrzymać ? Cieszył bym się gdyby wygrał PiS a Kontr kandydaci przyłączyli się do nich roboty w naszej Gminie jest w brud tylko musi być współpraca której do tej pory bardzo brakowało

avatar
~wschowianin
17.09.2018 07:16

Gdzie można podejrzeć listę kandydatów?

avatar
~Ktoś
17.09.2018 08:17

Ja myślę że w najbliższych dniach chyba ? Sam jestem ciekaw , ale skoro tak długo zwlekali to na pewno dobrze szukali . Znam parę osób bo chodzili zbierać podpisy i myślę że jeżeli oni startują to będzie dobra ekipa

avatar
~NIE!_Ktoś
17.09.2018 08:14

To co napisałeś to nic innego jak podżeganie do "korupcji politycznej", to co robią zbiorowo twoi koledzy z pis i to z polityki krajowej / centralnej/ jak Premier, Prezydent , ministrowie wszelkiej maści w całym kraju na tak zwanych masowych "antykonwencjach pisowskich" w całym kraju wykorzystując do tego lokalne święta np. Święto Wina w Zielonej Górze, dożynki itp. . Jeżdżą na lokalne święta jakby mieli sami startować do wyborów samorządowych - pytanie za czyje pieniądze?, kt w tym czasie rządzi w tym kraju jak jego przedstawiciele są na "lokalnych imprezkach" i obiecują nasze budżetowe pieniądze - NIE SWOJE, NIE SWOJEJ PARTII ???. Tak obiecywać zawsze można, ale to już przekracza PARODIĘ tej twojej partii. Jeśli już tak jak ty, idąc twoim tokiem myślenia..... to ta twoja " pisowska Szlichtyngowa" powinna po tych czterech latach dosłownie winem i miodem spływać po wszystkich jej mieszkańcach! - a co jest bida z nędzą, bidę pogania!!!, najgorsza gmina w całym kraju!!!. Co z twoimi pisowskim rządami w tym mieście, gminie ???, Jaki majątek do niej z sejmiku, centrali przytaszczyli ci twoi pisowcy w osobach Poseł Ast, Posłanka Rafalska ???? - No jaki ?. Tak więc przestań tu uprawiać populizm na poziomie Nowogrodzkiej oraz popularną w waszym kręgach "polityczną korupcje", bo przyjdzie taki czas Państwa Prawa, że za to wszystko przyjdzie wam zapłacić. Jedynym uczciwym i wiarygodnym kandydatem na Burmistrza naszego "zbolałego" miasta i gminy jest tylko i tylko Pan Antkowiak !!!!.Dla przykładu twój dawny kandydat Grabka rządził w tym mieście aż trzy kadencje / obecnych też można zaliczać do pisowców chociażby sama osoba Czopka/ - to jak by nie pisać pisowski były i obecny kandydat - To! za jego! rządów wyjechało na stałe najwięcej młodych i wyuczonych na studiach w Poznaniu i Wrocławiu ludzi ze Wschowy!!!, To! za jego! kadencji i obecnych staliśmy się miastem zacofanym - wręcz dziadowskim jeśli chodzi o nowe miejsca pracy i duży upadek już istniejących!, to za jego kadencji i obecnych staliśmy się miastem z zerowym rozwojem inwestycyjnym, ściągania nowych inwestorów i producentów , a tym samym staliśmy się wielkim hamulcowym w tym zakresie w całym województwie.......itd., itp, A!, ty teraz w sposób jawny populistyczny z "korupcją polityczną" na ustach wychodzisz bezczelnie z tymi zapewnieniami ?, czy ci nie wstyd, że w dalszym ciągu jedziesz na haśle " CIEMNY LUD COŚ Z TEGO KUPI" !!!. Żenujący program .......

avatar
~Adaś
17.09.2018 09:26

Jestem realistą , więc ze szczególną uwagą przyglądam się tym gminą gdzie zarządza PiS. Nie trzeba szukać daleko , Szlichtyngowa, jak na dłoni widać w jaki sposób jest realizowana "dobra zmiana" i jaki w zamian jest jej rozwój. Inwestycja czterolecia (SUW) w skali prawie 2mln. i to za sporo pożyczone jest bezsprzecznie bardzo ważna ale to za mało !! To naprawdę jak na cztery lata , oprócz rozpoczętych chodników i ścieżek , jest "przecinkiem" w poemacie potrzeb i wielkich zaniedbań urbanistycznych tejże gminy. Jak długo można było słuchać , że przyczyną pęknięcia "osi" sukcesu jest poprzedni burmistrz, jak długo musi się wypalać jego "zapach" aby obecna władza zrozumiała , że to już cztery lata mija i należy czymś przyzwoitym się przedstawić ...... tym bardziej jak się chce ponownie kandydować ? Dochodzę do wniosku , że nie legitymacja partyjna jest gwarantem , nie znajomość niby z posłami i ministrami daje rozwój gminie , ewidentnie da się to zauważyć w Szlichtyngowej, a ciężka praca na rzecz swojego miasta. Jeśli nie jest się społecznikiem, kooperatywnym i samorządowcem z krwi i kości to efekty same nie przyjdą a wskazania ideologiczne i wyznaniowe w niczym nie uświęcą wyimaginowanej protekcji. Adaś

avatar
~Student
20.09.2018 21:38

Bawią mnie mieszkańcy Wschowy. Siedzą sobie anonimowo w swoich mieszkankach ze smartphonami, daj Bożę większymi i droższymi od sąsiada, krytykują wszystko i wszystkich. Nic im się nie podoba, wszyscy są źli i wszyscy zrujnują miasto. Nic się tu nie dzieje, miasto duchów, bez potencjału i możliwości. Koryto i hajs najważniejszy. Zachowujecie się jak typowi wieśniacy tylko nie macie odwagi pokazać się i powiedzieć nie, pokazać się i powiedzieć spróbujmy czegoś. Szansę ma każdy bo to że ktoś nie spełnia się w jednej roli społecznej nie znaczy, że polegnie w innej. Przynajmniej tego uczą nas, młodych, w wielkim świecie... ale nie wiem czy pod hasłem wielki świat dla takich wieśniaków to już Leszno czy nie.. ciekawe swoją drogą...

avatar
~Nie człowiek, a student?
21.09.2018 08:32

Szanowny młody człowieku - studencie- już w przedszkolu młody człowiek wie, iż mamy XXI wiek, a ludzie prawie od stu leci żyją i mieszkają w mieszkaniach/domach, że już dawno zeszli z drzew i nie mieszkają w jaskiniach, a ty uporem niedouczonego studenta zazdrościsz im, że przebywają w swoich mieszkaniach i korzystają z osiągnięć dzisiejszej techniki biorąc czynny udział - jak przystało na aktywnych - w kampanii przedwyborczej oraz będą brać udział w tajnych wyborach do samorządu - czy to jest dla ciebie takie trudne do zrozumienia?, - czy jako student masz problemy z logicznym rozumowaniem ?. Po drugie piszesz, ...." przynajmniej tego uczą nas, młodych, w wielkim świecie...", czy mam rozumieć, że ty nie wyniosłeś kultury osobistej z domu, od swoich rodziców, dziadków tylko teraz uczysz się jej w tzw. "wielkim świecie"???, Jak widać słabo pojmujesz tą naukę, bowiem z łatwością idzie ci obrażanie mieszkańców Wschowy, czyli prawdopodobnie i twoich rodziców i dziadków jak i znajomych / jeśli ich masz?/ nazywając ich -cyt. ...." Zachowują się jak typowi wieśniacy..... czy pod hasłem wielki świat dla takich wieśniaków to już Leszno...". Pytanie: - na jakim jesteś roku swojej "sołtysów", że reprezentujesz swoja postawą tak kompromitujący poziom wielkiego świat studentów?. Zarzucasz innym, którzy korzystają z pseudonimów podpisując swoje komentarze - zaznaczam komentarze - a nie jak ty wypociny z obelgą swoich mieszkańców, współbraci itp. które RÓWNIEŻ podpisujesz ksywką "Student", student czyli KTO ???. . Gdzie zgubiłeś swoją, jak to ty piszesz "ODWAGĘ POKAZAĆ SIĘ" ???, Co tchórzostwo cię obleciało ty mój mały studenciku - czy to ty sam - jak piszesz - nie zachowujesz się "JAK TYPOWY WIEŚNIAK" małego świata, jak ten chłop którego wpuszczono do biura a on wypił atrament, czy to nie ty piszesz o pierdołach nic nie dając od siebie dla naszej Wschowy?. Czy to nie przez takich jak ty Wschowa - jak to sam nazywasz - TO MIASTO DUCHÓW, BEZ POTENCJAŁU I MOŻLIWOŚCI.... . Czy ta Wschowa nie jest taka przez takich miernych studentów jak ty ???, . Powiadasz - SPRÓBUJMY CZEGOŚ - a ty w swoim anonimowym wystąpieniu chowasz się za pseudonimem "Student" i bełkoczesz coś o "duchach, wieśniakach, coś tam....coś tam..." dając nam chamskie rady niedouczonego studenta.... . Jeśli chciałeś błysnąć studenckim intelektem to trzeba było go użyć do twórczych rzeczy i planów naprawy tej "Wschowskiej wiochy" i pokazać czego się naumiałeś na tej twoje uczelni w wielki świecie - A tak to jesteś jednym z tych - jak sam nazwałeś - SIEDZISZ W SWOIM MIESZKANIU ZE ZMARTPHONEM, czy coś tam i ANONIMOWO jak ten wieśniak bawisz się ...... Baw sie tak dalej, a te "wieśniaki" wyręcza cię w naprawianiu zrujnowanej Wschowy... Studencie z wielkiego świata, a nie ze Wschowy !?. "Baska" w obronie przed takimi studentami w Naszej Wschowie!