TworzymyGłos Regionu

Pierwszy komitet zgłosił listy kandydatów na radnych do dwóch okręgów wyborczych

Piątek, 14 września 2018 o 15:28, aktualizacja Piątek, 14 września 2018 o 15:38, autor: 13 2163
Pierwszy komitet zgłosił listy kandydatów na radnych do dwóch okręgów wyborczych

KWW Dla Wschowy, Dla Ludzi złożyło w czwartek (13 września) listy kandydatów na radnych do Rady Miejskie w dwóch okręgach - pierwszym i drugim. Jest to pierwszy komitet i jak na razie ostatni (stan na 13 września). Czas na zgłaszanie list z kandydatami na radnych upływa 17 września, w poniedziałek, o godzinie 24:00.

KWW ,,Dla Wschowy, Dla Ludzi", którego kandydatem na burmistrza jest Paweł Giezek pierwszy zarejestrował komitet wyborczy i jako pierwszy złożył 13 września listy kandydatów na radnych.

- Komitet zgłosił radnych w dwóch okręgach wyborczych - mówi Paweł Giezek - są to okręgi miejskie. Pod naszymi listami zebraliśmy łącznie 520 podpisów poparcia. Po 260 na każdy okręg wyborczy.

Warto dodać, że komitety poza kompletowaniem kandydatów na listy wyborcze, muszą zebrać w gminie Wschowa po 150 podpisów poparcia pod każdą listą kandydatów. W gminie są trzy okręgi wyborcze - 2 miejskie i jeden wiejski. Z tego wynika, że w gminie każdy komitet może zarejestrować 3 listy kandydatów na radnych. Pod każdą taką listą musi się znaleźć 150 głosów poparcia. Każdy mieszkaniec gminy może się podpisać pod dowolną listą.

Jak nas poinformował Paweł Giezek pomimo tego, że wymagane jest poparcie 150 osób osobno dla każdej listy (mogą to być te same osoby, które złożą podpis pod jedną i drugą listą), to komitet ,,Dla Wschowy, Dla Ludzi" zdobył na każdej liście 260 różnych głosów poparcia.

Listy kandydatów na radnych zgłasza się Miejskiej Komisji Wyborczej, która ma swoją siedzibę we wschowskim Ratuszu. Komisja będzie przyjmować zgłoszenia jeszcze w sobotę w godzinach od 9:00 do 12:00 oraz w poniedziałek w godzinach od 7:00 do 24:00.

Jak nas poinformowała pani przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Maria Bednarczyk-Jankowska komisja przyjęła 13 września listy kandydatów na radnych KWW ,,Dla Wschowy, Dla Ludzi". Teraz będą one sprawdzane przez komisję i najpóźniej w poniedziałek komitet otrzyma potwierdzenie zgłoszenia i rejestracji list kandydatów na radnych w dwóch okręgach wyborczych.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (13)

avatar
~Adaś
14.09.2018 17:21

W jednej kwestii należy p. Giezkowi pogratulować , zawsze pierwszy i od strony formalnej chyba bez zarzutów. To dobra cecha , szkoda , że jest ich tak mało ? Skoro formalności dopięto , należało już redakcjo opublikować listę aspirujących i upowszechnić ? Mam przeczucie, ......... jeśli ta formacja wejdzie do drugiej tury to zdumienie może być poniedziałkową "strawą" ? My w tych Wyborach ( powiatowo-gminnych) jedynie decydujemy o mikro Polsce ale to ważne , bo to mowa w decyzjach o naszym zagonie. To jeszcze nie jest "zawiesina" wielkiego podziału Polski (parlament) , to za nieco więcej niż rok (2019) ale warto właśnie teraz o to swoje "poletko" zadbać w imię komfortu i wygody na przyszłość . Adaś

avatar
~R8
15.09.2018 00:20

A gdzie zgubiłeś najważniejsze ogniwa w "mikro Polsce" - sejmiki wojewódzkie. To tam będzie kasa na projekty gminne i powiatowe, a nie w Warszawie

avatar
~Do Adasia
14.09.2018 18:31

Z tego co wiem on działa tak zawsze. Również przyłączam sie do gratulacji.

avatar
~Obserwator
14.09.2018 22:00

Wynika z tego ze na wioski ma gdzieś tak jak na swoich bilbordach

avatar
~Adam
14.09.2018 23:25

Adasiu drogi pierwszy nie oznacza najlepszy, proponuje zobaczyć listę kto startuje z tego komitetu i wszystko będzie jasne, niestety dwulicowość i żerowanie na kłopotach innych. Nie popieram

avatar
~Wschowianka
15.09.2018 00:20

Pogratulowac organizacji.Widac ze jest moc w tej grupie badz co badz jeszcze nie znanych ludzi oprocz lidera.Jak mozna zauwazyc zaskocza nas pewnie rowniez zarejestrowane listy. Mam nadzieje pozytywnie.A co z reszta SPICIE???

avatar
~WYBORCA
15.09.2018 08:38

Moja droga nie śpimy! Najsilniejszy komitet przedstawi się wam już niedługo :)

avatar
~ANALITYK
15.09.2018 10:20

Już niedługo piąty kandydat na burmistrza Wschowy pogodzi wszystkich.

avatar
~Adaś
15.09.2018 12:36

Ad. Adam , forumowiczu ........ jest tak jak napisałeś , na tym etapie p. Giezek jest "za morzem" co do moich marzeń. Ale w drugim turze ( jeśli będzie?) wszyscy będziemy musieli się zastanowić i wybrać między złem epokowym a koniecznym ? Adaś

avatar
~adas
15.09.2018 13:25

Nie marzyłbym tak daleko, że dotrze do drugiej tury. Obstawiam walkę między P.G a K.A

avatar
~lobo
15.09.2018 15:42

Chęci są, ale umiejętności niewielki! po wyborach może okazać się, że jest gorzej niż za czasów obecnie działającej Rady. Prywata kandydatów może ograniczyć możliwości budżetowe naszego miasta. Będzie gorzej niż po sławetnym festiwalu muzyki reege!

avatar
~Do Adas
15.09.2018 16:44

Radny Giezk wygra i to z dużą przewaga. To jak na razie jedyny kandydat któremu zależy na tym mieście.

avatar
~XYZ!
15.09.2018 20:13

Do "Do Adas", jeśli co nie daj Boże twój Radny G miałby wgrać to Wschowa bardzo szybko zamieni się z nędzy w dziadostwo!. Proszę tylko zobaczyć kto stoi za tym człowiekiem - żenada do potęgi !. Czy na prawdę nie zależy tobie.....tobie... i tobie na normalnej Wschowie, Wschowie z rozwojem gospodarczym i inwestycyjnym ?. Czy w XXI wieku wyborca musi być tak zacofaną osobą by w wyborze kandydata na Burmistrza Miasta i Gminy musiał się kierować chęcią "zemsty" / bo jak to inaczej nazwać/ wobec innych, a nie swoim zdrowy rozsądkiem?. Ludzie co was pogięło Radny G przyszłym burmistrzem !?. Czy tak szanujecie siebie i swoje miasto, by człowiek z czteroletnim stażem tylko i aż tylko jako dawny bezrobotny "Radnego manipulanta z pod hasła Grabieżcy " maiłby teraz wami zarządzać? . Co w was wstąpiło, że aż tak nienawidzicie swoje miasto ???

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl