Paweł Giezek: Chciałbym, żeby wybory były co pół roku

Czwartek, 31 sierpnia 2017 o 16:12, aktualizacja Czwartek, 14 września 2017 o 14:44, autor: 43 2404
Paweł Giezek: Chciałbym, żeby wybory były co pół roku

Paweł Giezek przypomniał podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej we Wschowie, że za rok odbędą się wybory samorządowe. Pani burmistrz wtrąciła, że słyszała o tym, że wiceprzewodniczący Giezek zamierza ubiegać się o fotel burmistrza. Radny zaprzeczył i dodał, że chciałby, aby wybory odbywały się co pół roku.

Jak się okazuje nie tylko redakcja Zw wybiega w przyszłość, pisząc o różnych opiniach, jakie do nas docierają na temat przyszłych wyborów samorządowych. Rozmowy na ten temat - mniej lub bardziej serio - prowadzono również podczas czwartkowej (31 sierpnia) sesji Rady Miejskiej we Wschowie.

Wiceprzewodniczący Paweł Giezek wspomniał o przyszłych wyborach w kontekście dyskusji o pracownikach Urzędu Miasta i Gminy Wschowa. Wspólnie z radną Heleną Nikolin radni domagali się, aby w sesjach Rady Miejskiej brali udział urzędnicy, którzy posiadają wiedzę na temat takich spraw, jak dziury w chodnikach, czy brak oświetlenia. Radny wyraził opinię, że na drobne naprawy powinny znaleźć się pieniądze w gminie. I wtedy właśnie wspomniał o przyszłych wyborach samorządowych.

- Słyszałam, że pan startuje - zareagowała na to pani burmistrz Danuta Patalas.

- Ja startuję? - Pytał wiceprzewodniczący - Nie wiem.

Ta krótka wymiana zdań przyniosła poruszenie wśród radnych, którzy dopytywali, czy pani burmistrz będzie startowała. To pytanie podchwycił wiceprzewodniczący, a że trzymał akurat mikrofon, więc głośno też powtórzył to, co dało się słyszeć z sali.

- Czy pani burmistrz startuje? - Pytał radny.

Danuta Patalas odpowiedziała i na to pytanie, mówiąc, że zawsze startuje. Z sali znowu dało się słyszeć głosy radnych, które tym razem zwracały uwagę na to, że to nie jest temat, którym się radni powinni zajmować podczas obrad. Paweł Giezek w związku z tym postanowił podsumować tę krótką rozmowę:

- Chciałbym, żeby wybory były co pół roku.

I tym akcentem zakończono spekulacje kto będzie startował w przyszłych wyborach samorządowych. 

(rak)

REKLAMA

Komentarze (43)

avatar
~Adaś
31.08.2017 17:21

I już mi zepsuł wieczór tym - "nie wiem" ? nie trzeba było kategorycznie powiedzieć NIE !! A tak muszę doprowadzić swój stan do "równowagi" , ...... jestem znowu "wku...." , musiałem zadzwonić do żony .... włóż do lodówki , On jeszcze nie wie , że my mamy go powyżej ...... ? Przecież wszyscy mu to mówią , a On nie wie ......... bo nie ma zdjęcia ! Adaś

avatar
~Wyborca
31.08.2017 17:32

Pani Burmistrz Patalas i Panie Pawle Giezek posłuchajcie co wam powiem. Jesteście siebie warci, a wiecie ile jesteście warci? Jesteście WIELKIE NIC warci.

avatar
~ext7
31.08.2017 17:42

A po co mnie przypominać o przyszłorocznych wyborach?? Przecież to, to ja wiem !! Istotne jest , kto będzie kandydował(w tych naszych lokalnych wyborach ma znaczenie obiegowa opinia o człowieku) i to co wyborcom zaproponuje??? Wyborcy nie dadzą się już nabrać na lep (niczym muchy, komary, czy ćmy) ,nie pomoże też ,to odwieczne –„a bo ONI ,to i tamto spieprzyli”. Teraz czas na konkrety, ot taka deklaracja – jak mnie wybierzecie ,to w tej kadencji rozwiążę akcentowane w wyborczej kampanii gminne problemy. Wtedy wyborca ma bardzo prosty wybór- oczywiście to nie zwalnia jego z obowiązku użycia szarych komórek, należy odróżnić rzeczy realne od nierealnych To byłaby taka umowa miedzy wybranymi a wybierającymi, którą w prosty sposób można by zweryfikować. P.S W jednej z poprzednich publikacji, tu na ZW spekulowaliśmy sobie, na temat potencjalnych kandydatów na przyszłego burmistrza. Hmm.. I co ciekawe ,nikt z Was zagadki nie rozwiązał ,a ona dość prosta jest. Noo.. jest jeden problem. Czy ON ,nawet przy pomocy pary wołów, dałby się wciągną w to nasze wschowskie piekiełko??

avatar
~Wschowianin
31.08.2017 17:44

Pami burmistz nie może powstrzymać emocji...dajcie tej Pani zioła.... Kogo my wybraliśmy.Co do wyborów święta racje. Juz niedługo Czopek będzie malował wszystko co popadnie, a radny Giezek punktuje....u wyborców

avatar
~Basia
31.08.2017 18:02

I, proszę - W poprzednich wyborach /wówczas/ nie jaki Giezek stworzył Patalas, a /wówczas/ nie jaka Patalas stworzyła Giezka w imię akcji zwanej "stowarzyszenie odnowy samorządowej we Wschowie" i co mamy CYRK W ICH WYDANIU - CYRK na ;poziomie RADYCH!!!. DLA PRZYPOMNIENIA cyt. z gazetki "Nasze Wschowskie Sprawy"-Lipiec 2014, Nr 7 (59) ..." Bowiem tak naprawdę najpierw trzeba będzie dokonać wyboru w s u m i e n i u niczym referendum z jednym pytaniem " Czy jesteś za dalszym marazmem, degradacją, i coraz większym zadłużeniem i brakiem perspektyw dla gminy i powiatu"...." koniec cytatu z wypowiedzi Pani Patalas. Pytanie do w.wym B R Z M I : - jak długo Wasze SUMIENIE /zgodnie z waszymi przedwyborczymi wyobrażeniami o rządzeniu z roku 2014/ jest wstanie wytrzymać TEN M A R A Z M, K R Ę T A C T W O i O B Ł U D Ę ?, - jak długo WASZE S U M I E N I E pozwoli wam na te CYNIZM i FAŁSZ wobec suwerena? Żenada! to mało powiedziane, na to co Wy wyprawiacie z naszym miastem i gminą, czasami wygląda to tak, że "sprawa Misiewicza" w stosunku do Waszych wyczynów to MAŁY PIKUŚ.

avatar
~Adaś
01.09.2017 12:01

Ad . Basia - forumowiczko, świetny komentarz , gratuluję, ....... "sumienie" .... ? w tej branży go nie ma i nie ma co się na nie powoływać , tu kasa i chęć zaistnienia (władza) jest impulsem do tak bardzo nieprzemyślanych decyzji wystawiania swojej kandydatury . Pani Patalas chyba tylko mogła się kierować względami finansowymi bo przecież jako administrator jest marnym cieniem p. Tyszkiewicza. Jak słyszę , że to ma być przyszły burmistrz Wschowy , to sobie myślę , ........ ok, najwidoczniej dzisiejszy duet władzy za mało mieszkańcom Wschowy "poparzył" rączki , ...... najwidoczniej musi przyjść jeszcze taki co nawet po Polsku dobrze nie umie mówić, .... najwidoczniej tu nie chodzi o wiedzę i profesjonalizm , wystarczą idiotyczne odzywki i fotograficzne "tałatajstwo" aby porwać pewną część suwerena , nazwę ich grzecznie, "niezdecydowanych " . Widać , że ma Pani rację , wszystko jeszcze przed nami, a "sprawa Misiewicza" może okazać się za rok naszym problemem ? Ad. ext7 , Krzysiu, pozwolę sobie na niepełną zgodą z Tobą - czy kiedykolwiek widziałeś wybory bez deklaracji cyt. " To byłaby taka umowa miedzy wybranymi a wybierającymi ......." , one zawsze były i prawie zawsze się nie spełniły . Z ostatnich wyborów - p. Patalas "wykopując" p. Grabkę wmawiała nawet , że Sztokholm "zna" po ulicach , a drogę do IKEA ma wpisaną w swoją nawigację na pozycji nr 1! Czy to jest na dzisiaj kluczem ? ........ sam nie mam lepszego pomysłu , więc jeśli ten radny zrobi (?) deklarację to może pokierujmy go na jakąś pinakotekę foto ? Ja nie wierzę , że żaby po nocach grają w karty i nie wierzę , żeby głupota ludzka chciała niedorzeczność z r. Giezkiem powtórzyć ? Adaś

avatar
~cała wschowa
31.08.2017 19:31

Pani patalas ma poczucie humoru mówiąc zawsze startuje niech w końcu wystartuje i już nie wraca do Wschowy a tak na serio to oprócz rodziny i swych (...) nikt nie chce żeby pani startowała zrobi pani tylko pośmiewisko z własnej osoby Ludzie wiedzą że jak pani by została to w sp kom będzie dalej rządzić sekretarka z poradni która przegrała prawie wszystkie sprawy w Sądzie pracy (...) nie ma pojęcia o niczym tylko umie krzyczeć i grozić pracownikom nawet jej (...) mają ją dość. Patalasowa tylko popiera szkołę podstawową nr 2 i pana ratajczaka następny jej (...) ma chłop co zawdzięczać burmistrzowej bo jak by sie zgodziła to w sp2 nie było by kogo uczyć bo wszyscy poszli by do sp3 NIC pani nie zrobiła dła gminy tylko procesy które pani przegrała ludzi których pani zwolniła bez podstaw i tylko swych z partii zatrudniali

avatar
~*_*
31.08.2017 19:34

Sesja była czwartkowa nie piątkowa ?

avatar
~j 23
31.08.2017 19:43

amen

avatar
~Wschowianka
31.08.2017 21:37

Czy na tych sesjach to bywają jeszcze jacyś inni radni ? Czy zabrac diety i po sprawie .

avatar
~źenada
31.08.2017 23:16

...tego sie nie chce słuchać...kompromitacja to za male slowo...pogaduszki...docinki...kompromitacja...trzeci świat

avatar
~@ żenada
01.09.2017 08:13

Zgadzam się w pełni. Tak niskiego poziomu prezentowanego przez władze Wschowy i zdecydowaną część radnych jeszcze nie było w historii Wschowy. To są wschowskie elity? To są decydenci naszych wschowskich spraw? Panie Giezek i Pani Patalas jesteście wstydem Wschowy i tylko szkoda, że was nie odwołano w referendum.

avatar
~Wschowianin
01.09.2017 09:05

Wybory co 6 - miesięcy Wschowa będzie na pasku TVN jako najładniejsze miasto w Polsce.Bierzcie się do roboty. Panie radny G gonić to towarzystwo do roboty.Koniec kawek,pierogów ...

avatar
~wyborca
01.09.2017 10:14

Człowiek, który się nigdy uczciwą pracą nie skalał, wiecznie niezatrudniony a jeśli zatrudniony to w ramach powyborczego podziału łupów ma kandydować na burmistrza Wschowy? Kupić mu wiaderko, którego się domaga i do piaskownicy razem z Patalasową babki lepić.

avatar
~do wyborcy
01.09.2017 12:03

A czemu tak, wiaderko i papierki zbierać a my zrobimy zdjęcie .

avatar
~Baśka
01.09.2017 11:56

Wolne żarty!. Śmieszne!. cyt. ..."Panie radny G gonić to towarzystwo...." . Panie "Wschowianin" czy to ma być Twoja kpina z SUWEREN?, Czy Ty tak o sobie piszesz ?. "G" ma gonić to towarzystwo?, a kim on jest / nie tym co powyżej pisałem", czy to nie On pisał w ich gazetce "Nasze Wschowskie Sprawy" Nr 7 (59), Lipiec 2014r.... cyt. ..."Wschowa tonie: Czy należy nadal ufać takiemu urzędnikowi?.... Ocenę pozostawiam więc Państwu. ...." koniec cyt. Pytanie brzmi: Ta, czy należy UFAĆ takim jak WY ???. Czy macie w sobie tyle HONORU aby przeprosić i odjeść po za nawias naszego miasta, naszej gmin - chyba, że Wasz honor pisze się przez małe "h". A tyle mieliście w kampanii przedwyborczej "tanich frazesów", obiecanek odnośnie poprawy jakości życia naszych mieszkańców..... I, co ! staliście się jeno śmieszną bezwartościową masą na utrzymaniu NAIWNEGO SUWERENA!!!. Pana słowa, p. G cyt. ..." Wschowa na mapie ciekawostek" ( "Nasze Wschowskie Sprawy", Nr 9(61), wrzesień 2014)... Tak!, jesteście CIEKAWOSTKĄ na mapie nie tylko województwa lubuskiego ale całego kraj!!!. Wstyd - to mało powiedziane.........

avatar
~do Baśki
01.09.2017 12:56

Czy to jest mowa o Pażdziochu ?

avatar
~wszystko wiedzący
01.09.2017 13:35

Nienawiść w obozie władzy doszła do takiego stopnia, że podobno Pan Doktor ulał na egzaminie swojego studenta Pana Pawła G. Student twierdzi podobno, że to zemsta polityczna i odgrywa się na sesjach. A my wyborcy i wschowianie powinniśmy zadać sobie pytanie za jakie grzechy TO nas spotkało?

avatar
~Jack
01.09.2017 17:15

Ulał go bo taki z niego " geniusz " jak z tej ekonomistka która siedzi naburmuszona w S.K i warczy na ludzi

avatar
~Dobromir G.
01.09.2017 22:56

Sesja była super-krótka jak na sesje RM. Wytrzymali bez tej całej błazenady kilkanaście minut. Pajacowanie i do tego na ekranie :D

avatar
~&wyborca
01.09.2017 23:44

Tak sie sklada ze to moj sasiad z Niepodleglosci.Pawel nie przejmuj sie rob swoje.Takie bzdury to tylko pisza prawdziwi zazdrosni ludzie ktorzy sami do niczego w zyciu nie doszli.Trzeba było sie od.mlodych lat za prace zabrac to teraz zal by cie nie sciakal .No ale widac ty ani malowac ani szpachlowac ani plytki ani panela nie potrafisz polozyc tylko w te literki jeszcze trafiasz.

avatar
~do wyborcy
02.09.2017 08:40

To że to twój sąsiad to żaden powód do dumy, raczej ten fakt przemilczałbym i się nim nie chwalił publicznie .

avatar
~do - &wyborca
02.09.2017 10:28

Same cnoty wymieniłeś - malować, szpachlować czy glazurnictwo , naprawdę trafiłeś w sąsiada co wiele potrafi ? Tylko , że całe życie jest bez pracy z roszczeniami i hasłem w gębie - GRABIEŻCY !

avatar
~Wyborca
02.09.2017 09:32

No i kampania wyborcza ruszyła . Co zrobić ,żeby opluć,zdeptać,zgnoić...takie mamy środowisko we Wschowie. Stanowczość radnego Giezka jest dla mnie tylko PLUSEM w tej całej waszej paplaninie. Robicie jemu tylko za darmo promocje.

avatar
~Adaś
02.09.2017 11:08

Ad. Wyborca - forumowiczu, z dwoma rzeczami muszę się zgodzić ,...... paplanina i darmowa promocja ! Ale zważ, nawet jak obrócisz to puste nie stanie się mądre a "stanowczość" hmmm.......... Ty naprawdę widzisz w nim PLUS ? Gmina Wschowa dzięki takim jak Ty , ma dzisiaj tego burmistrza i takich Radnych , podobnie jest w kraju ....... PO zawiodło a PiS rozczarowuje . Czy w populistach widzisz szanse zmiany, ....... ten nurt rozszerza zasięg teraz ale zmuś się do pragmatyzmu, ...... to kompetencja i światopogląd budują Twoją mentalność . Adaś

avatar
~do wyborcy
02.09.2017 11:19

A ja słyszałem że ten twój sąsiad taki zdolny że nawet gwoździa w deskę nie potrafi prawidłowo wbić mimo że jest po kursach stolarskich . Ot z niego fachowiec , a za to krytykować potrafi wszystkich i wszystko . Potrafi też świetnie przedstawiać karykatury na kompie ! . No i ten slogan " grabieżcy " wyszedł mu świetnie lecz tym sposobem trafił kulą w płot dosłownie . Jednym słowem niedoceniony radny z dużym pragnieniem bycia " wielkim " ale do tego potrzebny jest rozum i dużo pracy co niestety ten osobnik nic takiego nie ma .

avatar
~Pracownik
11.09.2017 20:53

Panie Pawle. Walczy Pan o Miasto. To fakt,że nikt nie potrafi lepiej.Wystarczy dogadać się. Pana ludzie chodzą jak burza. Robią więcej dobrego jak Spółka.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSławaOSP Konradowo wygrało Międzygminne Zawody Prądopiłki Strażackiej
16.07.20180 590
W sobotę (14 lipca) odbyły się Międzygminne Zawody Prądopiłki Strażackiej w Przybyszowie. Na stawach pojawiło się 7 jednostek. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl