TworzymyGłos Regionu

Oświadczenie radnego Piotra Buczka

Opuszczam Klub Radnych Lepsza Wschowa

Środa, 06 listopada 2019 o 09:43, aktualizacja Środa, 06 listopada 2019 o 10:43, autor: 49 3025
Oświadczenie radnego Piotra Buczka

Przedstawiamy Oświadczenie radnego Piotra Buczka, które wpłynęło dzisiaj do naszej redakcji. Jakie zapowiada to zmiany w Radzie? Dlaczego zasady są najważniejsze? 

Oświadczenie

Chciałbym poinformować opinię publiczną  o decyzji opuszczenia Klubu Radnych Lepsza Wschowa. Na ten wyjątkowo przykry i trudny dla mnie krok, złożyło się kilka istotnych w moim mniemaniu czynników. Przede wszystkim doszedłem do wniosku, iż mimo pierwotnych założeń  Lepsza Wschowa nie okazała się być gwarantem realizacji programu zapowiadanego w samorządowej kampanii wyborczej w 2018 roku, przez jej politycznych  liderów, w tym także przeze mnie.

Trudno być również usatysfakcjonowanym sposobem i stylem sprawowania władzy przez obecną administrację. Będąc świadomym trudnej sytuacji finansowej gminy z jaką musi się borykać Pan Burmistrz, nie rozumiem jednak i nie akceptuję zdumiewających decyzji i metod postępowania władz, wspieranych przez formację Lepszej Wschowy, na wielu polach działalności samorządowej. Decyzje te w znacznej mierze dotykają kwestii instrumentalnego traktowania ludzi, związanych zawodowo z samorządem oraz instytucjami samorządowymi. Na moją decyzję niewątpliwie przyczynił się również fakt, że w dalszym ciągu identyfikuję się z koncepcjami i założeniami dotyczącymi wizji i kształtu samorządu, które były prezentowane przez lata w ramach Komitetu Wyborczego i Klubu Radnych Porozumienie Dla Rozwoju. Założenia te legły u podstaw powołania Komitetu Wyborczego Wyborców Konrad Antkowiak, z którą to formacją wielu mieszkańców naszej gminy wiązało wielkie nadzieje, a które to jak dotychczas, są w znacznej mierze ignorowane przez Burmistrza oraz stronnictwo go popierające.

Będąc przywiązanym do zasad i idei głoszonych przez Porozumienie dla Rozwoju, oraz w obawie o zaniechanie ich realizacji przez Lepszą Wschowę, nie mogę w dalszym ciągu wspierać szeregów tego klubu. Mój, być może, mało istotny krok, jest zarazem próbą zasygnalizowania Burmistrzowi potrzeby refleksji, niemal dokładnie w rok po Jego wyborze. Refleksji, która być może rozpocznie oczekiwany proces ustabilizowania relacji Burmistrza ze środowiskami związanymi z samorządem, oraz poprawę Jego wizerunku w oczach społeczeństwa naszej gminy.

Piotr Buczek

REKLAMA

Komentarze (49)

avatar

avatar
~Ziomas
06.11.2019 10:02

Świetna i od dawna oczekiwana od Pana decyzja ..... . Obecna ekipa rządząca Wschową nie posiada wyobraźni dostatecznej wiedzy na kierowanie naszym miastem, a co dopiero zarządzaniem jej majątkiem !. Teraz czeka na pana jakiś stołek w centrali SLD ..... , zapewne ?.

avatar
~STArówka
06.11.2019 10:11

Podobnie powinni postąpić ludzie z PSL będący w ps. koalicji z pisem w Starostwie - ta ich koalicja ni jak się ma do tego co mówi Szef PSL-u i ich kandydat na Prezydenta III RP. To jest czyste kuriozum, że tak koalicja "bytuje", a nie zarządza naszym Starostwem - Pytanie; jak im nie jest tak po prostu wstyd w stosunku do ich towarzyszy z Centrali PSL ???. Ich Szef mówi jedno, a oni tu we Wschowie mówią co innego i tkwią w tej swojej śmieszności byle było "koryto" i partyjne stołki z nadania ich koalicjanta, czyli dobrodusznego pisu . Proszę ruszyć swoje sumienia i stanąć u boku swojego honoru jak równy z równym i postąpić tak Pan BUCZEK i wasz szef w Centrali pan Kamysz !!!!.

avatar
~Marta
06.11.2019 12:17

To Marta Panicz-Szajnkenig powinna zrezygnować?

avatar
~Studentka III WIEKU
06.11.2019 15:37

Wyłącz ten TVN i zobacz co się dookoła ciebie dzieje.PiS wygrało wybory we Wschowie do sejmu to znaczy ,że mieszkańcy oprócz ciebie chcą aby PiS było obecne w życiu politycznym.

avatar
~zenek
07.11.2019 08:45

liczysz, że sami oderwą się od koryta?

avatar
~Wschowianin
06.11.2019 10:21

Panie Piotrze, gratulacje trudnego kroku, może pan burmistrz przejrzy na oczy, a może uda się go zmienić?

avatar
~Mieszkaniec
06.11.2019 10:42

Brawo Panie Piotrze , choć nie jestem z Pana bajki to uważam że zachował się Pan godnie . Też bym tak postąpił . Reszcie radnym życzę moralnej odwagi , można wygrać wybory ale i można stracić szacunek .

avatar
~Jan
06.11.2019 10:45

Groteskowy ruch. Nie dzieje się tak jak powinno, jest nie miło i burmistrz powinien działać inaczej. Co jest nie tak? Jaka to destabilizacja gminy następuje, że radni są tacy zatroskani? Nie realizowane są jakieś zadania gminy? Kilku osobom z tak zwanego "lewicowego" (chociaż rozsądnej lewicy we Wschowie nie ma) kręgu jest nie zadowolonych z "tego w jaką stronę zmierza samorząd". To ja się pytam w jaką stronę? Koniec z rozdawnictwem, deszczem pieniędzy kiedy ktoś ma "super pomysł na imprezę" i to takie złe jest? Próby uporządkowania statusu działek i mediów na najbardziej rozwijającym się osiedlu Zaciszu, otwarcie się na zewnątrz, pozyskiwanie środków na remonty dróg, boisk? To jest takie złe? Czy stanowcze powiedzenie komuś "nie"? Żenada czym zajmują się niektórzy radni...

avatar
~Do Pana Janka
06.11.2019 11:05

Coś się Panu szybko światopogląd zmienia ,nie nadążam już za Panem ?????

avatar
~do Jan
06.11.2019 14:48

Panie Janie dobrze że pan napomknął osiedle Zacisze . Więc panu wyjaśnię że przy tak prowadzeniu spraw na tym osiedlu to czasu nie starczy nawet 10 lat . Przecież ci " urzędnicy " w ratuszu nie umieją napisać zwykłego pisma urzędowego ani jego poprawnie zaadresować nie mówiąc o innych istotnych sprawach . Piszą głupie pisma odwołujące poprzednie z niepoprawnym adresem . Tu tkwi problem burmistrza w jego kadrach które są mało kumaci i nie bardzo wiedzą jak powinno się obsługiwać petentów .

avatar
~Piotr
06.11.2019 11:00

Chciałoby się powiedzieć a nie mówiłem. Brawo za decyzję, jesteśmy jeszcze młodzi i zdążymy zmienić Wschowę na lepsze.

avatar
~Ala
06.11.2019 11:14

Pan Buczek znowu serwuje same slogany niech powie o konkretnych zarzutach a nie same ogolniki co nie dostał Pan czegoś że tak reaguje

avatar
~Wyborca
06.11.2019 11:18

Teraz czekamy na Panią Pawłowskom i Pana Drabinka. Liczymy na was .

avatar
~Jamcik
07.11.2019 09:32

...I na lekcję języka polskiego dla Wyborcy.

avatar
~Wschowa
06.11.2019 11:22

Zapewne Kondziu nie załatwił pracy jakiemuś ziomkowi, i foch. Kondziu dobrze, goń to towarzystwo niech się wezmą za robotę.

avatar
~Zenek
06.11.2019 11:25

Ludzie coraz lepiej rozumieją lokalna politykę - brawo!

avatar
~Wschowa 2
06.11.2019 12:12

Kondziu nie ma pojecia co robic. Dlatego jest jak jest. A Ty naprales sie po prostu na jego korpo gadke, ktora nic innego nie robi tylko ryje leb a Ty jak widac jestes na to podarny. Kto sie nie daje temu korpo belkotowi zly i trzeba go zwolnic.

avatar
~do Wschowa
06.11.2019 16:47

Twój Kondziu i jego świta nie ma pojęcia, co robić, to są ludzie od brania kasy! Reszta to tylko pozory!!

avatar
~Widz
06.11.2019 11:22

Panie Kowalczyk i pan Brzechwa idźcie przykładem pana Buczka my wasi wyborcy liczymy na wasz rozsądek .

avatar
~do Widza
06.11.2019 16:49

Popieram! Niech się tez przyłączą: pan Drobnik i pani Pawłowska -o ile leży im na sercu dobro gminy!!

avatar
~wschowska lista wstydu
06.11.2019 11:41

To że tak to się skończy wiadomo było już po 3 miesiącach Antykowiaka na stanowisku burmistrza, szkoda że ten miniony rok zapisze się jako wstyd dla wschowskiego samorządu. Ciekawy kiedy Kraśny przejrzy na oczy , w co nas wpakował i opuści zaszczytny acz wstydliwy urząd zastępcy Antkowiaka ? Czekamy na dalsze ruchy tzn. powołanie grupy inicjatywnej do komitetu referendalnego

avatar
~Standard
06.11.2019 11:47

Ot cały radny Buczek, zawsze przez kogoś prowadzony... Najpierw przez Mazura z Grzybem, potem przez Owoca a teraz przez Kochańską-Owoc... I zawsze w opozycji, łatwiej tam krytykować i narzekać jak ostatnie lata w parze z radnymi i byłym tutejszym redaktorem...

avatar
~do Ali
06.11.2019 11:47

na innym lokalnym portalu, radny mówi o konkretach odejścia.

avatar
~Adaś
06.11.2019 12:27

Jest Pan radnym doświadczonym więc cecha współodpowiedzialności za "nicoś" w tworzenia dobra dla gminy jest też i po Pana stronie. To dobrze, że jest Pan tego świadom i też dobrze, że wyciąga Pan z tego wnioski. Sądzę, że lewicowy rodowód Pana powinien przynieść tej gminie dużo korzyści przy ponadindywidualnym, sprawiedliwym działaniu. Co do komentarza forumowicza "STArówka" w sprawie obecnej kadencji w Starostwie …. hmm, określenie "bytowanie" jest z Pana strony oceną negatywną ale w całości prawdziwą. Ta "firma" nie równoważy zysków ze stratami i na tym poziomie zarządzania w całości dałyby sobie radę gminy z tymi sprawami. Twierdzę, że budżet starostwa przekazany pod gminę przyniósłby gminą większy użytek. Koszty rozrastającej się w Polsce administracji są ogromnym dla nas podatników obciążeniem, często niecelowym, tzw. "byt" dla wybranych. Toby wymagało gruntownej reformy , toby uzyskało wielki poklask u przedsiębiorców. Adaś

avatar
~Żenujące
06.11.2019 12:38

Haha nie dostał stołka i się obraził

avatar
~Radnidowymiany
06.11.2019 12:40

Czuć na kilometr wpływ Katarzyny Owoc-Kochanskiej. Piotrze, to nie jest dobry i rozsądny głos. Wręcz przeciwnie.

avatar
~Pozamiatac
06.11.2019 12:44

Najłatwiej wziąć nogi za pas Funkcja radnego to odpowiedzialne zadanie, a w tej radzie sami TCHURZE którym wcale nie leży na sercu los miasta. Najważniejsze, żeby kogoś zaatakować albo zrobić szopke przed kamerą

avatar
~Igor
06.11.2019 18:32

...smiech na sali....Buczku...Buczku...kto teraz poprowadzi Cie za reke..........

avatar
~Panie piotrze.
06.11.2019 13:58

Konkrety proszę podać. Co jest nie tak? Moze to ze tylewice wreszcie będą miały chodnik i kanalizacje? Albo ze sp3 dostanie boisko? Albo ze Burmistrz jako pierwszy z wladz rozmawial z wlascicielami dworca? Nie, boli to że burmistrz nie pozwala na sesjach urządzać sobie prywatnego show i ze najwazniwjsze są dla niego inwestycje a nie klepanie pana po ramieniu.

avatar
~Do powyżej
06.11.2019 20:33

Bredzisz! Za czasów Grabki były rozmowy z PKP, tylko oni nie dali sobie wcisnąć kitu!! Tak jak i Pan Czopek. Boisko? Znowu bajki!! Za co??/jakie inwestycje??? Masakra, że jeszcze są tacy we Wschowie naiwniacy!

avatar
~Jerzy
06.11.2019 18:15

Jak dla mnie ro takie "wyjścia" tych radnych to czysta zdrada. Dostali się do Rady na plecach burmistrza, bo nie potrafili sami założyć komitetu, a później nie potrafili działać razem walcząc tylko o prywatne interesy.

avatar
~do "do Panie Piotrze"
06.11.2019 20:45

Nie uduś się z tymi zachwytami, rozumiem, że jesteś z balonikowego komitetu i kochasz wazelinę ale żeby aż tak?

avatar
~lobo
10.11.2019 12:47

Piotruś wyczuł, że okręt na którym płynie zaczął nabierać wody. I z twarzą załapał się na ostatnią szalupę! Szkoda tylko, iż Pani Joli zabrakło odwagi, że można bezpiecznie jeszcze dopłynąć do brzegu. W kampanii wyborczej była większej wiary. Ale jeszcze jest szansa!!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl