TworzymyGłos Regionu

Ostatnie konsultacje w sprawie Strategii Rozwoju Powiatu Wschowskiego

Wtorek, 14 września 2021 o 10:17, aktualizacja Wtorek, 14 września 2021 o 11:03, autor: 5 726
Ostatnie konsultacje w sprawie Strategii Rozwoju Powiatu Wschowskiego

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski otworzył ostatnie spotkanie konsultacyjne w sprawie tworzonej „Strategii Rozwoju Powiatu Wschowskiego na lata 2021-2030”, w którym udział wzięli przedstawiciele samorządów gminnych, służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne, organizacji pozarządowych oraz pracownicy Starostwa Powiatowego i podległych jednostek organizacyjnych.

W wyniku wspólnych konsultacji zostały wypracowane założenia Strategii na kolejne lata, obejmujące m.in. rynek pracy, opiekę zdrowotną, pomoc społeczną, uwarunkowania powiatu wynikające z położenia, infrastrukturę techniczną, edukację i kulturę.

W najbliższym czasie gotowy projekt Strategii zostanie poddany konsultacjom społecznym.

Konsultacje prowadzone były przez przedstawiciela Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

(Starostwo Powiatowe we Wschowie)

REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~JANUSZEK
14.09.2021 19:02

w Polsce powinno być 10 regionów i 500 dużych gmin a powiaty do likwidacji bo to tylko pieniądze na zbędne urzędnicze stolki

avatar
~Adaś
15.09.2021 10:46

Ad. "Januszek" - forumowiczu...., jak czytam rano taki wpis to będzie na pewno piękny dzień. A jak jest się w świadomości, że jest jeszcze spora grupa należycie poukładana z sensem istnienia państwa i jego zbędnymi kosztami, to i wieczór musi być w "wesołości". Jestem ostatnio petentem i obsługiwany przez starostwo Wschowa - poziom braku satysfakcji i nieuprzejmości Pani urzędnik jest po byku. Za moje/nasze podatki państwo/rządzący stworzyło "giganta" utrudniającego każdemu prosto i dosadnie żyć. Gratuluję komentarza. Adaś

avatar
~Słodki Owoc
19.09.2021 13:57

Do Januszka. Po co aż 10 regionów??? Policzmy regiony: Pomorze, Warmińsko-Mazursko-Podlaskie, Centralny (ze stolicą w Łodzi, Małopolsko-Podkarpacki, Śląsk (cały), Wielkopolska. Wyszło mi 6 silnych i samodzielnych regionów. Do tego dodać jeszcze Warszawę Gdańsk (Trójmiasto), Szczecin, Poznań, Wrocław, Łódź, Katowice (aglomerację górnośląską) i Kraków jako miasta "wydzielone".

avatar
~KOLSUNTANT...#/#.
15.09.2021 07:43

Niech się zgłosi chociaż jeden - jedna jednostka, która brała udział w tych konsultacjach ???, czy wzorem rządu starosta powołała "konsultanta" do kontaktów z mieszkańcami powiatu Wschowskiego - a może dwóch ??????

avatar
~Cgd
15.09.2021 16:40

Starosta to nie burmistrz Antkowiak, który obstawia się pełnomocnikami, dyrektorami, kierownikami itp.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl