TworzymyGłos Regionu

OSP pozyskała kolejne środki

Środa, 15 lipca 2020 o 11:59, autor: 3 620
OSP pozyskała kolejne środki

Miło nam poinformować, że jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej: Gola, Wyszanów i Szlichtyngowa otrzymały dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach programu „Mały Strażak”. Każda jednostka otrzymała dofinansowanie w wysokości 25.000,00 zł.

W ramach pozyskanej dotacji jednostki OSP wzbogaca się o następujący sprzęt i wyposażenie:

OSP Szlichtyngowa:

 • bosak dielektryczny,
 • nożyce dielektryczne,
 • wentylator oddymiający,
 • podpora stabilizująca.

 OSP Wyszanów:

 • pilarka ratownicza do materiałów wielowarstwowych,
 • piła tarczowa do stali i betonu,
 • detektor prądu przemiennego,
 • detektor do pomiaru stężeń tlenu i dwutlenku węgla,
 • spalinowy opryskiwacz plecakowy 2 szt.,
 • bosak dielektryczny,
 • nożyce dielektryczne.

OSP Gola:

7 kpl. ubrań specjalnych.

Sprzęty oraz ubrania zakupione dzięki dofinansowaniu, podniosą gotowość bojową jednostek i przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszej Gminy.

tekst/foto: nowa.szlichtyngowa.pl

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~zza winkla
15.07.2020 13:24

Należą się pochwały dla tej nowej administracji w Szlichtyngowej, za poprzedniej nic nie było .

avatar
~Ja
16.07.2020 20:07

To sa te srodki ktore rzad przekierowal z funduszu pomocy osobom poszkodowanym przez prawo itp. W ten sposob walczy sie o wiejski elektorat

avatar
~Młoda do "Ja"
17.07.2020 09:14

Sama prawda o taktyce działania obecnie rządzących - przypomnijmy jak premier tego pisowskiego rządu osobiście jeździł po całym Kraju i rozdawał BONY z TEKTURY !!!! - tak szanowny forumowiczu "Ja" oni od ponad pięciu lat czują się BEZKARNI, a tym samym BEZWSTYDNI w tym co robią i czynią naszemu Społeczeństwu !!!!. Pokazały te wybory oni mogą bezkarnie rozporządzać naszymi pieniędzmi wg swojego uznania, czyli przeznaczyć Pieniądze z Funduszu Pomocy Osobom Poszkodowanym przez Prawo dla swojego wiejskiego elektoratu, BO! - BO! im się tak podoba i już---- a taki elektorat jak to ich określił ich Klasyk Jacek K,. ( ze względu na osobisty wstręt do tych słów i szacunku do naszego społeczeństwa nie zacytuje Jacka K. .....). I teraz jak widzimy wszyscy mamy w kraju takie fotki, ale czy słuszne, czy godne radości, bowiem są kosztem OSÓB SŁABYCH, których pis nie potrzebuje w swojej kampanii/kampaniach wyborczych !!!!!. Młoda przeprasza te osoby z FPOPprzez P !!!!. Przepraszamy was za to powyżej !!!!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl