TERAZ18°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Okna, dach i bramy już na miejscu. Nowa remiza OSP Gola nabiera kształtów

szw
SZW czw., 2 października 2025 21:53

Roboty budowlane przy rozbudowie i termomodernizacji remizy OSP w Goli zbliżają się do zakończenia. Budynek ma już kompletne pokrycie dachowe, okna i bramy garażowe, a we wnętrzach trwają prace wykończeniowe.

Wykonawca zakończył już montaż konstrukcji dachu wraz z orynnowaniem. W oknach stoją już szyby, a w garażach – bramy. Wewnątrz trwają prace przy instalacjach – częściowo zamontowano już rurociągi sanitarne i okablowanie elektryczne. Ściany otrzymują kolejne warstwy ocieplenia, tynków i gładzi. W dwóch pomieszczeniach wykonano już posadzki.

Prace w Goli element zadania pn. „Poprawa zabezpieczenia przeciwpożarowego Gminy Szlichtyngowa". Całe przedsięwzięcie obejmuje także budowę nowej remizy OSP w Szlichtyngowej w systemie „zaprojektuj i wybuduj".

Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie w kwocie 4 250 000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Łączny koszt realizacji obu inwestycji strażackich wynosi dokładnie 7 813 872,36 zł.

Zobacz: Uroczyste przekazanie nowego wozu strażackiego dla OSP Gola (FOTO)

Przypomnijmy, że roboty w Goli ruszyły pod koniec stycznia. Nowy obiekt ma nie tylko zwiększyć przestrzeń dla jednostki OSP, ale przede wszystkim poprawić warunki socjalne i techniczne dla ochotniczych strażaków.

Potrzeba rozbudowy remizy w Goli była od lat zgłaszana przez lokalną społeczność. Strażacy z tej miejscowości aktywnie uczestniczą w akcjach ratowniczo-gaśniczych w całej gminie, a dotychczasowa baza nie odpowiadała już potrzebom rozwijającej się jednostki.

Zobacz: Włączenie jednostki OSP Gola do KSRG

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 1

    reklama

    Dla Ciebie

    18°C

    Pogoda

    Kontakt

    Nekrologi