TworzymyGłos Regionu

Oficjalnie rozpoczęli zbiórkę pieniędzy dla 6-letniej Marysi

Czwartek, 09 listopada 2017 o 17:26, aktualizacja Poniedziałek, 20 listopada 2017 o 14:39, autor: 2 2523
Oficjalnie rozpoczęli zbiórkę pieniędzy dla 6-letniej Marysi

Po raz trzeci Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera ,,Bliżej Autyzmu" wraz z Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie zainaugurowali akcję charytatywną. Tym razem zdecydowano pomóc, a tym samym uzbierać pieniądze na maszynę do pisania Braille'em dla 6-letniej Marysi Lotki. Spotkaniu towarzyszyły występy artystyczne dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz była okazja wysłuchać przygotowanych na tę okazję piosenek w wykonaniu sekcji wokalnej, działającej przy CKiR.

Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele samorządów powiatowego i gminnego, jednostek samorządowych, szkół, przedszkoli, poradni psychologiczno-pedagogicznej, czy jednostki wojskowej. Wszyscy, którzy od trzech lat wspierają akcje charytatywne firmowane przez stowarzyszenie ,,Bliżej autyzmu" i CKiR. Tym razem wszystkie te osoby przyszły dla 6-letniej Marysi, która boryka się z problemem zaniku nerwu wzrokowego i z łamliwością kości.

- Marysi potrzebna jest maszyna Braille'owska do tego, aby przyswajać wiedzę i żeby komunikować się ze światem.  - mówiła podczas spotkania Lucyna Kowalczykowska wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego - Szanowni Państwo - mówiła Lucyna Kowalczykowska do zaproszonych gości -  mogę śmiało powiedzieć, że jesteście twórcami zmian na lepsze. Gdy zauważacie problem, nie rozmawiacie o nim, ale go rozwiązujecie.

Dyrektor CKiR Piotr Kokorniak wspomniał natomiast o cyklu imprez, podczas których będą zbierane środki dla Marysi. To między innymi: koncert, turniej siatkówki, otwarte mistrzostwa w siłowaniu na rękę, bieg mikołajkowy, jarmark bożonarodzeniowy, czy turniej piłki halowej (o szczegółach będziemy informować na bieżąco).

Starosta Marek Boryczka podziękował stowarzyszeniu ,,Bliżej autyzmu" za aktywność, która łączy wiele osób. Wyraził też nadzieję, że i tym razem mieszkańcy nie zawiodą, wspierając tę charytatywną akcję. Zaznaczył również, że Powiat Wschowski wspiera i będzie wspierał tego rodzaju akcje.

Z kolei obecny na sali wiceburmistrz Miłosz Czopek zaproponował, aby traktować go jako osobę prywatną, ponieważ często wraz z żoną wspierają akcje charytatywne. Publicznie zadeklarował, że jako osoba prywatna wraz z żoną przekażą na zbiórkę 500 złotych.

Spotkaniu towarzyszyły występy artystyczne dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz była okazja wysłuchać przygotowanych na tę okazję piosenek w wykonaniu sekcji wokalnej, działającej przy CKiR.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~osa
09.11.2017 21:34

Wspaniałe występy artystyczne, maluchy z przedszkola urocze !!! Gratulacje dla rodziców i nauczycieli

avatar
~K.Sz
10.11.2017 23:39

Jak zawsze Sosw wspiera swoich podopiecznych.Wielki szacunek dla P. Dy rektor ośrodka. ..Pozdrawiam grupę P.Marty Maszańskiej -miło Was widzieć kochani!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaFrekwencja na godzinę 12.00
21.10.20180 1151
Trwają wybory samorządowe, mieszkańcy wybierają wójtów,burmistrzów i prezydentów miast oraz radnych miejskich, powiatowych i wojewódzkich. Prezentujemy jak wygla...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl