Artur Obuchowicz i Rafał Nowiński ze Stowarzyszenia Aktywna Wschowa przetestowali trasę nadchodzącego Biegu Mikołajkowego. Na nagraniu z przełajowego rozpoznania pokazali uczestnikom, czego mogą się spodziewać 7 grudnia w Parku Wolsztyńskim we Wschowie.
Tegoroczna trasa o długości około 4800 metrów łączyć będzie Park Wolsztyński ze Szlakiem Bluszczowym. Uczestnicy przebiegną zarówno nowymi ścieżkami biegowymi, jak i znanymi z poprzednich edycji leśnymi odcinkami. Kulminacyjnym punktem będzie podbieg w kierunku wieży ciśnienia, a następnie zbieg w dół ku mecie.
Bieg odbędzie się 7 grudnia w Parku Wolsztyńskim. Start biegu dzieci na 500 metrów zaplanowano na 11:30, a biegu głównego na 12:00. Dla miłośników nordic walking organizatorzy przewidzieli start o 12:10.
Wpisowe wynosi minimum 20 złotych i w całości trafia na rehabilitację 4-letniej Julki. Zapisy prowadzone są przez portal TopChrono, a w dniu biegu w biurze zawodów od 9:30 do 11:30. Limit uczestników wynosi 250 osób.
– Wpłacie na konto Stowarzyszenia Aktywna Wschowa. Ze wszystkiego się rozliczymy, żebyście mieli spokojnego ducha, że nie przeznaczyliśmy tych pieniędzy na bidony rowerowe albo na koszulki – podkreślił Artur Obuchowicz ze Stowarzyszenia Aktywna Wschowa.
Po raz pierwszy w historii imprezy organizatorzy zapewnią profesjonalny pomiar czasu.
– W związku z tym, żeby ciąć koszty imprezy, żeby więcej kasy zostało przekazane na cele charytatywne, numerki są do zwrotu – wyjaśnił Obuchowicz.
Organizatorzy zapowiadają również losowanie nagród dla uczestników i apelują do potencjalnych sponsorów o wsparcie imprezy w formie gadżetów lub fantów na loterię.
Tegoroczna edycja nawiązuje do historii imprezy, która przez dziewięć pierwszych lat odbywała się na Szlaku Bluszczowym. Dopiero zeszłoroczna, 10. edycja, przeniosła się w całości do Parku Wolsztyńskiego.
– 11. bieg mikołajkowy to połączenie starych tras z nowymi – podsumował podczas testowania trasy Artur Obuchowicz.
Organizatorzy zapewniają zabezpieczenie trasy przez Komendę Powiatową Policji, szczególnie na odcinkach crossingowych przez szosę. Trasa będzie oznakowana i zabezpieczona przez służby porządkowe oraz wolontariuszy.
Meta zlokalizowana będzie przy placach zabaw w centralnej części Parku Wolsztyńskiego. Organizatorzy przygotowali ognisko z kiełbaskami, ciepłe napoje oraz konkursy i loterie fantowe.
Wszyscy uczestnicy, niezależnie od wieku i zajętego miejsca, otrzymają pamiątkowe medale. Dla dzieci nie przewidziano rywalizacji – każdy ma być zwycięzcą. Dla trzech pierwszych mężczyzn i trzech pierwszych kobiet organizatorzy przygotowali puchary.
Bieg Mikołajkowy to tylko część atrakcji przewidzianych na 7 grudnia:
Komentarze 8