TworzymyGłos Regionu

Nowy zakład produkcyjny Spółki Jedność

Czwartek, 14 stycznia 2021 o 14:32, aktualizacja Czwartek, 14 stycznia 2021 o 14:45, autor: 11 3674
Nowy zakład produkcyjny Spółki Jedność

Działająca od lat we Wschowie Spółka Jedność to wiodący producent pelletu, czyli półproduktu, do produkcji prażynek. Wschowskie wyroby trafiają do producentów z całego świata. Aktualnie Spółka Jedność buduję nową siedzibę, co przyczyni się do rozwoju całego przedsiębiorstwa.

Dotychczasowa lokalizacja zakładu produkcyjnego stanowi duże ograniczenia dla jego rozwoju, jest również uciążliwa dla mieszkańców. Problemem są zarówno głośno pracujące urządzenia i maszyny, ale także dojazd ciężkich samochodów transportowych. Chcąc rozwiązać ten problem władze spółki podjęły decyzję o budowie nowego zakładu, który powstaje właśnie przy drodze w kierunku Siedlnicy.

 

Nowy zakład będzie posiadał nowoczesną linię produkcyjną, odpowiednie zaplecze techniczne dla dostaw i nowe pomieszczenia biurowe. Powierzchnia całego kompleksu wyniesie ponad 3 000 m2.

 

W ostatnich dniach Burmistrz Konrad Antkowiak wraz z prezesem spółki Tomaszem Przybylskim odwiedził teren budowy. Gmina Wschowa od początku starań władz spółki, to jest od ponad dwóch lat, starała się dopomóc w realizacji tej inwestycji, pozostając w bezpośrednim kontakcie z prezesem Tomaszem Przybylskim. W najbliższym czasie inwestycję w rejonie nowopowstającego zakładu, jaka związana będzie z zapewnieniem odpowiednich warunków kanalizacyjnych, przeprowadzi Spółka Komunalna.

 

Według planów Spółki Jedność budowa ma zakończyć się w trzecim kwartale tego roku i wówczas nastąpią pierwsze próbne uruchomienia taśm produkcyjnych.

(UMiG Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~Tomasz
14.01.2021 23:09

Niewątpliwie lokalizacja będzie problemem dla pracowników, którzy nie mają samochodów.. Ciężko będzie tam dojść na pieszo.

avatar
~Maciek
19.01.2021 20:36

A gdzie mieli wybudować, na rynku? Wschowianom zawsze jest źle... masakra.

avatar
~FWS
15.01.2021 07:11

Tak z ciekawości, będa tam jakieś nowie miejsca pracy, czy tylko załoga zostanie przeniesiona ?

avatar
~SWF
19.01.2021 23:45

Cały czas trwa rekrutacja. Szukają głównie operatorów linii produkcyjnej ale także pakowaczy, pracowników utrzymania ruchu (mechanicy, elektrycy), kontrolerów jakości, technologów, kierownika d/s jakości. http://zw.pl/jednosc.html

avatar
~Wschowianin
15.01.2021 11:08

Kto nie ma samochodu ten będzie musiał dojść , taki spacer w ramach rehabilitacji . Widać że dbają także o pracowników .

avatar
~workers rock
17.01.2021 17:45

Pracownik nie jest potrzebny maszynie, aby stać nad nią 8 godzin i podawać towar. To już nie ta epoka. Włączać linię, programować, kontrolować, podpisywać umowy może ze swojego mieszkania.

avatar
~pracownik jedności
19.01.2021 08:36

Heh. Wiesz co? Ja właśnie pracuje w jedności. Od ponad roku. I to co piszesz nie odzwierciedla prawdy. Akurat w tej branży pracownik jest potrzebny. Bo jest to praca ciężka fizycznie. I jako operator Ty masz zadanie aby odpowiednio te guziki włączać.

avatar
~TAK!!!
20.01.2021 08:02

Ta lokalizacja jest po prostu z sufitu...... jak wszystko co się we Wschowie planuje i buduje !!!!!. Klasyczny przykład to ta OCZSZCALNA !!!!!. Wizytówka miasta jak się parzy !!!! i ruiny w śródmieściu Wschowy !!!!!. A takiemu "Maćkowi" i jemu podobnym decydentom to nie przeszkadza !!!!. Pytanie; - dla czego ??????

avatar
~Maciek
20.01.2021 18:03

Wszystkie firmy chcąc mieć możliwości rozwoju zakładu budują je na przedmieściach w miejscach z dostępem do dróg i kolei. To nie jest jakieś biuro czy warsztat samochodowy. Tam codziennie podjeżdża kilka tirów, zakład hałasuje itp. Czy ktoś z was pracował w takim dużym zakładzie?

avatar
~Bolec
29.01.2021 08:25

Nawet Kierownik z gminny się wyłonił Łał był sam osobiście Łał.

avatar
~asd
04.02.2021 09:11

Kiedy wizytacja inwestycji drogowej na ul. 17 Pułku Ułanów? Szkoda, że zabrakło reporterów, kiedy kopali na terenie cmentarza. Wasza mega inwestycja drogowa zaraz będzie miała 3 miesiące opóźnienia. Jeden plus, oświetleniowo elektryczny "słup św Marka" udało się przesunąć, już nie jest na środku drogi.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl