TworzymyGłos Regionu

Nowy Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej

Środa, 08 maja 2019 o 20:26, aktualizacja Środa, 08 maja 2019 o 20:45, autor: 17 2457
Nowy Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej

Po uzyskaniu pozytywnej opinii Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego, Lubuski Komendant Wojewódzki PSP w Gorzowie Wielkopolskim bryg. Patryk Maruszak z dniem 8 maja 2019 roku powołał  na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie bryg. Krzysztofa Piaseckiego. Oficjalne wręczenie aktu powołania odbyło się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wlkp. Podczas wizyty w Starostwie Powiatowym we Wschowie serdeczne gratulacje na ręce Komendanta złożył Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. odbyło się wręczenie aktu powołana. Lubuski komendant wojewódzki PSP bryg. Patryk Maruszak z dniem 8 maja 2019 roku powołał na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie bryg. Krzysztofa Piaseckiego. Wręczenie aktów odbyło się w obecności zastępców lubuskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Lesława Glińskiego i bryg. Janusza Drozdy.
Pan bryg. Krzysztof Piasecki pełni służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie. Od 4 czerwca 2016 r. był zastępcą komendanta powiatowego PSP. Z dniem 01 lutego br. zostały mu powierzone obowiązki komendanta powiatowego PSP, natomiast z dniem 8 maja został powołany na stanowisko komendanta powiatowego.
/źródło/ straż Wschowa
REKLAMA

Komentarze (17)

avatar

avatar
~Ada
08.05.2019 21:25

Serdeczne gratulacje Panie Komendancie! Życzę wielu sukcesów zawodowych.

avatar
~Adam
08.05.2019 22:40

Gratulacje dla Pana Komendanta!

avatar
~AK
08.05.2019 22:46

Serdeczne gratulacje Panie Komendancie! Życzę Panu wielu sukcesów zawodowych, zrealizowania zaplanowanych działań :)

avatar
~DO POWYŻSZEJ TRÓJKI
09.05.2019 09:03

OD kiedy to życzenia gratulacji składa się ANONIMOWO pod przykrywka pseudonimów ""AK", "Adam", "Ada"' . Po prostu Wstyd i Żenada ze strony tych osób. Czego się Wstydzicie ?......

avatar
~Adaś
09.05.2019 10:35

Cyt. - "Po uzyskaniu pozytywnej opinii Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego......" ..... został powołany, ... . Kiedyś takie rzeczy robił sekretarz PZPR, recenzował towarzysza na ile mógłby być przydatnym do zawodu ale dzisiaj ? Mnie się wydawało, że te standardy poszły już dawno w zapomnienie a tu redakcja Zw od tego zaczyna, przedstawienie nowego p. komendanta. To wyraźnie wskazuje, że nie kwalifikacje są elementem decydującym dzisiaj kto i dlaczego zajmuje tak ważne stanowisko a "ręczne" zaświadczenie przedstawiciela urzędu i partii ? Nigdy nie dojdziemy do wysokiej demokracji jak będziemy dalej praktykować taki sposób zarządzania, wybierania, selekcjonowania najlepszych z najlepszych jak z "komitetu" przychodzą "nakazy" resortowej polityki państwa. Nawet jeśli jest to stanowisko z sektora MSWiA to element zawodowej kompetencji powinien być jedynym wskaźnikiem nominacji a na pewno już nie "decyzja" konsultacyjna ze starostą. Było już w przeszłości tak , że murarz zostawał "rolnikiem" ale to żaden wzór do naśladowania ..... strażak to jednak coś więcej ? Moja refleksja to żadne powątpiewanie w znajomość tematu przez p. Piaseckiego, jestem przekonany, że jest wspaniałym przełożonym i człowiekiem ale jak się pamięta tamte czasy i używa te same reguły z przeszłości to słowo "wolność" nie brzmi już tak pięknie. Adaś

avatar
~Strażak z osp
09.05.2019 17:52

Art. 13.1 ustawy o PSP. Komendanta powiatowego PSP powołuje spośród oficerów PSP komendant wojewódzki PSP w porozumieniu ze starostą.

avatar
~Osp
09.05.2019 19:29

Art. 13 ustawy o psp

avatar
~Adaś
09.05.2019 20:36

Ad. "Strażak z osp" - forumowiczu ...... serdecznie Panu dziękuję za przytoczenie podstawy prawnej o PSP . Oczywiście, że takie rozstrzygnięcie jest kończące i wyjaśnia dlaczego to Starosta uczestniczy w powołaniu Komendanta Powiatowego. Zostaje tylko pytanie - jaka jest jego tu rola ? Adaś

avatar
~DO -"Adaś"
09.05.2019 14:01

" I ty się Dziwisz panie Adaś...?" - to prawie jak komitet KC nic ująć nic dodać !. Masz tu kolejny przykład partyjnych awansów jak to legitymacja danej partii otwiera ci wrota do kolejnych awansów, kolejnego koryta władzy, itd. Dzisiaj również usłyszysz jak to kolejny w tym przypadku "emeryt strażak" awansował na kierownicze stanowisko w "państwie pisu"....!. Pytanie; - czy to cię zaskoczy?, czy to cię zdziwi?, że emeryt jest awansowany a młodzi ludzie/ wykształceni muszą emigrować za chlebem to Poznania , czy to Wrocławia i dalej na Zachód Europy> >>!. Jak można iść na emeryturę w tym kraju z bardzo wysoką emeryturą ( w granicach ok. 10 tysięcy złotych - jeśli jest to nie prawda to proszę mnie poprawić - bez urazy ), a następnie twoja partia awansuje cię po zaledwie kilku miesiącach na kierownicze stanowisko !!!!. Młody człowiek w tym mieście - zakładam może o większym wykształceniu niż ten emeryt - jest bez pracy, a taki emeryt z wysoką emeryturą dostaje kolejny zarobek prawie jak wygraną w LOTTO !!!!. To jest ta ich społeczna sprawiedliwość i dbanie o swojego wyborcę !!!!!. To prawi jak CUD, ale CUD podparty legitymacja partyjną !!!!

avatar
~W.L
09.05.2019 15:17

bielawski mógłby sobie koszulę zapiąć i krawat poprawić,

avatar
~Prawy Polak
09.05.2019 16:54

Ustawa z 24.08.1991r. o PSP. Komendanta powiatowego PSP powołuje z pośród oficerów PSP powołuje komendant wojewódzki PSP w porozumieniu ze starostą. Czy tu trzeba coś jeszcze dodawać ? Dla tych co potrafią przeczytać i zrozumieć nie . Ale są i tacy co im nawet łopatą się nie nałoży . Należy im tylko współczuć.

avatar
~do Prawy Polak
10.05.2019 08:18

Panie " Prawy Polak " ustawa sobie a my sobie . Czy to panu nic nie mówi panie " Prawy Polak " ? . Czytanie ustawy to jedno ale nasza praktyka to drugie . Oj widzę że pan chyba z Księżyca spadł mimo pana wieku . I jeszcze jedno ja nie sądzę że pan jest taki naiwny ja sądzę że pan jest zaślepiony tą wszechobecną propagandą która już nie sączy lecz przelewa się szeroką rzeką ze środków musowego przekazu .

avatar
~Adaś
09.05.2019 20:27

Ad. "Do Adasia" - forumowiczu......, czytałem już o nominacji p. Glińskiego i traktuję, że naprawdę był lepszy od konkurenta z Leszna i dla mnie jest to uczciwe na tyle na ile ten konkurs na ten wakat był porządnie wykonany. Tego nie wolno kwestionować skoro "challenge" odbył się zgodnie z prawem. Tylko czy ten wakat jest konieczny ? A teraz z innej strony, co Pan/ni, bez nazwisk, powie na to....... młody resortowy obywatel osiąga prawne uprawnienie do świadczenia emerytalnego . Ma prawo ? Oczywiście, że tak, takie są na dzisiaj resortowe przywileje ...... od 65 roku życia to my, a Oni od 25 lat przepracowanych. Dlaczego ? Bo pracowali, najogólniej mówiąc, w zawodzie trudnym czy ze wskazaniami szkodliwymi ( tak upraszczając) . Czyli młodzi ale wyeksploatowani ! I teraz jest to "ale " ? Mając ok. 50 lat życia, mając bardzo wysokie świadczenie ( 6-10tys) już gwarantowane od razu są gotowi i zdrowi do ponownego zatrudnienia i to nie byle gdzie i nie za byle jakie wynagrodzenie. Co Pa/ni na to ? Jak pracowali w resorcie ( np. górnictwo, policja, wojsko, SW, SG, itp.) to były czynniki do konieczności skrócenia pracy zawodowej i przejścia na emeryturę ale jak już otrzymali ją ....... metamorfoza. Przemiana stanu zdrowia, powrót do normy zdrowia, żywotność, kondycji, werwy, sprawności psychicznej i wielkie poczucie ( deklaracja - nie dla pieniędzy) pomocy miastu, gminie, powiatowi i państwu . Tak tylko sobie rozważam ( bez nazwisk i podtekstu politycznego) ....... mam jeszcze dużo w szklance i zgłębiam ten charakterystyczny smak. Czy ktoś chce jeszcze rozmawiać o równouprawnieniu, sprawiedliwości społecznej itd. ? Adaś

avatar
~Do-"prawy polak"
10.05.2019 06:47

Odpowiadając na twoje pytanie; - czy tacy jak ty i tobie podobni to ta wiedzę nabyli w wyniku jak to tu pośrednio sugerujesz innym w wyniku "łopatologii" ???. Pa!

avatar
~Guciu
10.05.2019 14:06

Może Pan nowy komendant zmieni coś żeby na stanowisku kierowania były zwane wydzyskie jednostki z jot i poza ksrg a nie tylko dwie miejscowości np sied i kon są też inne jednostki które mają bliżej dojechać a krzysiowi gratuluję i życzę jeszcze więcej uśmiechu na twarzy

avatar
~Strażak
12.05.2019 16:28

Gratuluje panie Krzysztofie , jest pan jedną z najbardziej pozytywnych osób w Straży. Życzę panu jak najwięcej sukcesów zawodowych oraz jak najdłuższego piastowania stanowiska Komendanta! :)

avatar
~DO/strażak/
12.05.2019 19:27

Strażak jak mniemam to gratuluje swojemu przełożonemu w jednostce, a nie pod pseudonimem jak tchórz ......!. Co brak odwagi ....????. Najbardziej śmieszny wpis jaki się kiedykolwiek ukazał na tym forum !!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl