TworzymyGłos Regionu

Nowy komendant KPP we Wschowie!

Wtorek, 05 stycznia 2021 o 13:42, aktualizacja Wtorek, 12 stycznia 2021 o 14:01, autor: 10 3330
Nowy komendant KPP we Wschowie!

Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektor Jarosław Pasterski powierzył obowiązki Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie nadkomisarzowi Tomaszowi Szudzie, który od 5 stycznia br. dowodził będzie wschowską jednostką Policji.

Dzisiaj (5 stycznia) Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektor Jarosław Pasterski oficjalnie powierzył kierownictwo wschowską jednostką Policji nadkomisarzowi Tomaszowi Szudzie, który dotąd był Komendantem Komisariatu Policji w Sulechowie.

Nadkomisarz Tomasz Szuda karierę w szeregach Policji rozpoczął w 2002 roku w Oddziałach Prewencji Policji w Warszawie. Od 2003 roku związany ze wschowską jednostką Policji w Zespole Patrolowo- Interwencyjnym Komisariatu Policji w Sławie. Po dwóch latach podjął zadania Wydziału Kryminalnego w pierwszej kolejności w Komisariacie Policji w Sławie, następnie w Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie.

W 2010 roku relacjonował pracę wschowskiej Policji zajmując stanowisko Oficera Prasowego. W 2013 roku awansował na stanowisko Naczelnika Prewencji KPP Wschowa, gdzie przez następne cztery lata szkolił młodą kadrę i dowodził zespołami: dzielnicowych, ruchu drogowego, dyżurnymi. Kierował również pracami zespołów wykroczeń, nieletnich.

Zdobyty wachlarz wiedzy, umiejętności, doświadczenia i zarządzania zespołami ludzi przyczynił się do kolejnego awansy na stanowisko Naczelnika Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

W 2018 roku objął stanowisko w pierwszej kolejności  Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Sulechowie, gdzie po niespełna półtora roku objął pierwsze kierownictwo.

Nadkomisarz Tomasz Szuda jest absolwentem Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie. W 2010 roku złożył państwowy egzamin oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

W 2014 roku otrzymał brązową odznakę zasłużonego Policjanta, w 2016 roku brązowy medal za długoletnią służbę.

Tekst: KPP Wschowa

Foto: Powiat Wschowa

REKLAMA

Komentarze (10)

avatar

avatar
~Luzak
05.01.2021 14:08

Ale dowcip hehe

avatar
~Jjj
05.01.2021 20:34

Czytając tą prezentację nowego komendanta odnoszę wrażenie że on sam zwalczy wszelką przestępczość w powiecie taki jest dobry.

avatar
~DO/Jjj
06.01.2021 06:50

Niesamowite jak obecnie szybko awansują w policji!, już po 14 latach otrzymujesz Brązowe odznaczenie za - za długoletnia służbę !. Wystarczy 14 lat i już cię w obecnej policji zaliczają do "długoletniej służby w tym zawodzie" .... jak tak dalej pójdzie to po 20 latach służby w policji zaliczą cię do WYETERANÓW+ !!!!. Podobne spostrzeżenie z tej błyskawicznej karierze; - cyt. ..." w 2010 roku złożył państwowy egzamin oficerski w WSP w Szczytnie" ...", czy to ma znaczyć, że nie UKOŃCZYŁ Wyższej Szkoły Oficerskiej tylko " ZDAŁ EGZAMIN PAŃSTWOWY" ????. Niesamowite jak teraz zdobywa się stopnie oficerskie w policji + !!!!!.

avatar
~Hanna
06.01.2021 11:14

Bardzo dobre spostrzeżenie. Będzie robił, a nie tylko siedział w ciągłej wegetacji jak poprzednik.

avatar
~HZ
05.01.2021 21:16

Gratulacje.

avatar
~do powyżej
07.01.2021 14:06

A co się stało z poprzednim komendantem ? Nawiasem mówiąc, bardzo chwalonym.

avatar
~Mumu...
08.01.2021 12:30

Przy tej obecnej mizerii kadrowej w policji widać jak często zmieniają się ludzie na ich stołkach !!!!. Pytanie; - jak można tak często zmieniać miejsca pracy i być w tym dobrym co się na co dzień robi? i być przy tym awansowanym ?. Ani się nie oglądniesz przy takiej rotacji stanowisk , a tu przyszedł już czas na przyspieszoną emeryturkę !!!!. Co można w tak krótkim czasie na danym stołku POŻĄDNIE ZDZIAŁAĆ i być ciągle awansowanym ????. Proszę mi podać chociaż jeden taki inny zawód i zakład pracy !!!!!!!!. Szok-Narka!.

avatar
~Bezobjawowo...
09.01.2021 10:03

Jak widać w czasach pandemii Covid-19 każda branża cierpi i taci swoje przychody tylko deweloperka ma się dobrze i jak widać policja i administracja państwowa !!!!!!. W tych urzędach nie widać skutków Covidu!!!.

avatar
~A karawana jedzie dalej !
12.01.2021 09:48

Zmiany, zmiany ....... a jak mówią "KARAWANA JEDZIE DALEJ",...... komu jest potrzebne takie ogłoszenie, jak mieszkańcy nie wiedzą z jakich pobudek został zwolniony poprzednik, którego również tak jak obecnego tak "nadgorliwie" i medialnie promowano na to stanowisko?. Po co komu takie prezentacje jak one służą nie mieszkańcom tylko wg zasady widzi mi się kierownictwa z województwa !!!!. Czy w obecnej policji panuje tak zwana sztafeta MIANOWAŃ kadry kierowniczej i na wyższe stanowiska, że tak często ich awansujecie ??????. A Karawana jedzie dalej !

avatar
~Taka UWAGA!
13.01.2021 10:54

Po co to nadal wisi na tej stronie ????, aby innych denerwować ???

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl