TworzymyGłos Regionu

Nowe władze lokalnych struktur PiS

Czwartek, 07 grudnia 2017 o 11:05, aktualizacja Czwartek, 07 grudnia 2017 o 11:14, autor: 32 4874
Nowe władze lokalnych struktur PiS

W sobotę odbyły się wybory we władzach lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości. Poznaliśmy przewodniczących gminnych komitetów partii w Sławie i we Wschowie oraz w powiecie wschowskim.

Członkowie komitetu Prawa i Sprawiedliwości we Wschowie na przewodniczącą gminnej jednostki partii wybrali radną sejmiku województwa lubuskiego Małgorzatę Gośniowską – Kolę. W gminie Sława funkcję tę pełnić będzie Krystyna Turowska, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Karola Kurpińskiego we Wschowie. Z racji tego, że w gminie Szlichtyngowa funkcjonuje Koło Sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, a nie komitet, nie odbywały się tam wybory. Przewodniczącą koła jest burmistrz Szlichtyngowej Elżbieta Rahnefeld. Za wszystkie struktury na terenie powiatu odpowiadać będzie Jan Pabierowski, prezes HZZ Osowa Sień.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (32)

avatar
~Adaś
07.12.2017 13:17

Myślę , że po 2018 to "zdjęcie" będzie już tylko archiwalnym wspomnieniem ? Teraz modne słowo rekonstrukcja ma "zamulić " obraz dzisiejszej dobroci władzy tylko, że ktoś na ten vivaty musi zapracować podatniku i emerycie ..... Ci "partyjni " nie pracują za 3tys/mie. ? Adaś

avatar
~no name
09.12.2017 07:46

Oby to się ziściło. Życzę tym Państwu, aby jak najszybciej zostali wspomneniem (bardzo złym dla Polski), chociaż ważne jest też aby ich rozliczyć i napiętnować w odpowiedni sposób (potomnym nie powinno przyjść do głowy ponowne ich wybieranie).

avatar
~p.Adaś.
07.12.2017 13:53

To zdjęcie już jest archiwalne ponieważ pochodzi z przed kampanii wyborczej roku 2014. Jak widać po sylwetce pana Jana ( jego spuszczonej głowie i ciemnych okularach) na tamten czas sprawiał wrażenie, że się wstydzi tego towarzystwa??? Wstyd jednak minął jak otrzymał bez konkursu stanowisko prezesa w HZZ Osowa Sień - spółki skarbu państwa. W myśl powiedzenia: idzie nowe.........

avatar
~Zen
07.12.2017 14:05

Czy Rahnefeld ma zamiar startować ponownie w wyborach na stanowisko burmistrza , kto ma wiedzę ? Patalas już dwoma vetami nieufności dostała odpowiedż .

avatar
~Wyborca
07.12.2017 15:22

Odnowiciele ????? nie chcę PiSu

avatar
~Ja
07.12.2017 15:58

Tylko PiS! Pani Małgosiu trzymamy kciuki!

avatar
~Wschowianka
07.12.2017 16:01

Pokażcie jak mocny jest ten cały Pis w. naszym rejonie przeciez to smiechu warte.A ci co sa u gory maja nas daleko w nosie pokazuja sie przed wyborami .

avatar
~do wschowianki
07.12.2017 16:06

Nie w nosie , tylko w du..e, Ty dla nic nie znaczysz , jesteś tylko jednym głosem , punktem statystycznym

avatar
~ja
07.12.2017 18:27

Kto to jest po lewej? czy to ten nieudacznik Ast który uwielbia mecze...za rok będą wszyscy chodzić w słonecznych okularach jak ten z prawej...

avatar
~do ja
07.12.2017 20:35

To nie jest żaden nieudacznik to jest wybitny znawca Trybunału Konstytucyjnego .

avatar
~do ja
07.12.2017 20:18

A wiesz ile interpelacji w Sejmie przez dwa lata złożył Ast? Zero. Dla porównania inni mają po kilkadziesiąt a nawet i grubo ponad sto.

avatar
~wschowiak
07.12.2017 21:01

No to PIS się rozrasta. Jest struktura w Sławie do niedawna bastion PO i Nowożytnej. Na stronę PISu przeszła ikona PO Balcerzak , w kolejce jest wielu innych, chyba będzie pozamiatane.

avatar
~wschowiak
07.12.2017 21:22

Takie pospolite ruszenie w powiecie oznacza że PIS na 100% priorytetem jest wygrana do powiatu.

avatar
~michaś
07.12.2017 21:32

Co województwo dla nas zrobiło? Jest pociąg do Leszna i Głogowa? Są polepione dziury do Sławy i Lginia? Pani Kola jako radna w żaden sposób się dla nas nie przysłużyła!

avatar
~Chudy
07.12.2017 23:37

Jesienią glosojcie tylko nie na pisiorow.mam w dupie ich 500+.,bez trgo tez przezyje.nie było 500+ o jakos ludzie dawali rade.wiec ku...a pomyslcie troche.bedziemy pod dyktatura?

avatar
~Gekon
08.12.2017 00:04

Już się cieszę, że po odnowicielach Czopka (dawniej PIS) przejmą władze ludzie z PIS! Czy wtedy viceburmistrzem zostanie Czopek? Przybylski (PIS?)? Wardecki (chyba dawniej PIS- viceburmistrz u Asta)? Pabierowski? Może desant?

avatar
~Igor
08.12.2017 09:16

My już jesteśmy pod dyktaturą PiSu...

avatar
~Patriota
08.12.2017 10:19

Śmiechu warte. Dobić chcą lokalne społeczności. A Pani Turowa co ma wspólnego ze Sławą...??? Proponowałbym, żeby na serio zajęła się pracą w Szkole. Poziom mierny, a i muzyków z klasą, szkoła ta nie wydała. Komu tu pchać się do polityki..

avatar
~Czesław
08.12.2017 10:32

Zwolennicy jak zwykle się nie ujawniają w obawie przed falą fejtu, normą są za to filozofie beneficjentów 500+, za chwile mieszkania + i wzrostu gospodarczego. Dla mnie mniej ważne KTO ? ale CO ?

avatar
~Ela
08.12.2017 10:56

Pan Jan jest najlepszy, sam to sobie wmawia, masakra co to się dzieje...

avatar
~Adaś
08.12.2017 12:46

Jeszcze wczoraj rano bili brawa, zasypywali ją potokiem pochlebstw , Naszą p. premier , ......... aplauz na stojąco , urocze kwiaty niczym jak od Naszego Wojtka, a już po południ na Grodzkiej przed kuriozalnym "organem władzy" komitetem politycznym PiS ( nie znalazłem takowego w Konstytucji ?) "zmuszono" ją jako najlepszego polityka w Polsce (58% wiarygodności) do dymisji ? Jeszcze nigdy nie zwolniłem u siebie najlepszego pracownika , to jakiś nowy styl myślenia, ignorancja słupków IBRiS-u , .... zabieg dopieszczania DORADCY Pana Tuska ? Tak, .... p. Morawiecki jeszcze do niedawna współpracował z PO i wszystko mu pasowało. Jakość trudno to scalić ....... człowiek Prezydenta Europy zostaje polskim premierem , osoby najbardziej znienawidzonej , spotwarzanej na dzisiaj. Dziwny to kraj ? Adaś

avatar
~do Adaś
08.12.2017 13:24

...dziwnie prawisz Pan... jeśli masz Pan ciut wiedzy o polityce, a za takowego sądząc po potoku przydługich komentarzy się uważasz, jest w polityce w odróżnieniu od zakładu pracy (który pewnie jedynie udało się poznać od wewnątrz) coś takiego jak TAKTYKA ...

avatar
~Patriota
08.12.2017 14:12

Zobaczymy, jak długo będzie Pan i Panu podobni popierał tę opcję polityczną. Co do Morawieckiego, to były Prezes banku, a w dialekcie PiS - to mafia, złodzieje. Jaki chichot losu spotkał PiS, skoro na Premiera desygnują, o ironio, doradcę znienawidzonego przez PiS, Premiera Tuska. Czyżby PIS nie miał już nikogo w,, magazynie..

avatar
~Adaś
08.12.2017 14:47

Ad. . - "do Adasia" - forumowiczu , hmm.... taktyką to zwierz ? ...... jakoś diaboliczność mnie bardziej pasuje , ...... co Ty na to ? Nie , nie uważam się ..... Adaś

avatar
~Adaś
08.12.2017 15:02

Ad. "Patriota" - forumowiczu, .... kiedyś mogłem być zaskoczony między godz. 9h a 17h jakąś nowinką polityczną , teraz TVN mam włączony od 20h do 4h bo w dzień już za dużo "widać" .... czy ta druga połowa "zjada" na śniadanie makiawelizm ? Adaś

avatar
~ext7
08.12.2017 15:45

Ten kto w szachy gra doskonale wie, że jest to gra strategiczna ,wie też czym jest ROSZADA. Sugestie ,że Pani PREMIER Beacia w odstawkę pójdzie są chybione. Jest zbyt cenna dla PISu. Przecież to właśnie ONA przyczyniła się do podwójnego, wyborczego sukcesu PISu. To ,że na ten czas potrzebny jest BULTERIER, podobnie jak w MON potrzebny był wredny, radykalny Antoni, który rozpieprzył post komunistyczną WSI(organizację przestępczą) oczywiste jest. Trudno przewidzieć jakie będą dalsze losy Antoniego, to prawdopodobnie uzależnione będzie od chronologii zdarzeń. Jeżeli przed ogłoszeniem składu RM prezydent podpisze ustawy o KRS i SN to, być może Antoni na stołku pozostanie, jeżeli kolejność będzie odwrotna to niestety nie.(wszak powszechnie wiadomo ,że panów łączy dość „szorstka” przyjaźń”. Adaś! Kornel Morawiecki to ikona SOLIDARNIŚCI, a Mateusz to jego syn. Wiadomo syn posłuszny ,ojca słucha. Ja nie wierze ,że Mateusz Morawiecki sprzeniewierzy się woli ojca i działać będzie na szkodę Polski.

avatar
~Adaś
08.12.2017 16:31

Ad. ext7 - Krzysiu, ja też nie wierzę w to co Ty nie wierzysz ! Żeby było krótko, odpowiedz dał forumowicz "Patriota" - świetny wpis. Ad. Baśka - Ty Basiu, jak zawsze , na 100 , bez owijania w bawełnę , prawda jest jedna ale głosują moherowi/żołnierze, ..... wiesz , że jak Polakowi dasz COŚ to zrobi coś "głupiego" bo cieszy się , że ma "coś" bez wysiłku . Adaś

avatar
~Baśka
08.12.2017 16:02

Jakie to ma znaczenie gdzie wcześniej i dla kogo pracował młody Morawiecki?. Zarówno PiS jak i PO to obecnie szósta marynarka dawnej "Solidarności" plus popaprańcy/karierowicze po dawnej PZPR, którzy obecnie wysługują się dla PiS - jak na przykład przy rekonstrukcji KRS i sądownictwa. W myśl zasady: - chcesz obecnie awansować musisz działać w partii / podobnie było za PZPR. Tusk przyjął młodego Morawieckiego nie za jego umiejętności czy wybitne osiągnięcia, lecz z racji tego,iż jest synem byłego działacza solidarnościowego/ tyle i tylko tyle/. W tych partiach jak w żadnych innych wcześniej liczy się NEPOTYZM i zasługi w walce z komunizmem. PiS przyjął w swoje szeregi młodego Morawieckiego na tych samych zasadach co Tusk - i tak rośnie mit o jakości tego człowieka. Dla wtajemniczonych w rozgrywki partyjne tych bliźniaczych sobie partii /PO, PiS/ podpowiadam, że chodzi tu o "SZTUKĘ ZARZĄDZANIA MASAMI" - wyższa forma pozyskiwania sobie spolegliwego, do bólu oddanego i w ciemno realizującego plan PRZYWÓDCY !!!!. Do urabiania tzw. partyjnych moherów/żołnierzy są tacy jak Mazurek, Szydła, Terlecki, Brudziński,itp. w myśl hasła "ciemny lud to kupi". Sztukę Zarządzania uprawiają w partii ściśle wyznaczeni i zaufani BARONOWIE WODZA. Wódz potrafi sponiewierać każdego / przykład premier Szydło/, a ten w imię lojalności do Wodza przyjmie potulnie każdą rolę jaką mu on wyznaczy. Proszę zauważyć, kto normalny, posiadający honor i szacunek do siebie przyjąłby stanowisko po dymisji podwładnego swojego byłego pracownika...... Dziwne, że w demokratycznym państwie mamy DYKTATORSKIE PARTIE, a jeszcze dziwniejsze, że tak wykształceni ludzie dają się prowadzić jak barany......... kto by pomyślał, ze po 27 latach obalenia komunizmu przyjdzie nam żyć w państwie o ustroju wypisz wymaluj socjalistycznym i to z nadania szóstej marynarki pisowskich działaczy.................

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaWigilia z WSTK
15.12.20180 119
15 grudnia w sali wiejskiej w Przyczynie Górnej WSTK zorganizowało wigilię, w której uczestniczyli zawodnicy, trenerzy i rodzice. Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy i wspól...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl