TworzymyGłos Regionu

Nowe nasadzenia w Parku

Środa, 09 września 2020 o 08:04, autor: 2 386
Nowe nasadzenia w Parku

Do zakończenia Rewaloryzacji Parku Miejskiego coraz bliżej. W tym tygodniu pracownicy leszczyńskiej firmy SPIRAEA wykonują nasadzenia krzewów takich jak: rododendron, azalia, dereń, hortensja, barwinek pospolity, a także bylin wieloletnich. W ostatnim czasie zakończona została budowa mostku nad Czernicą, którego słupy i ażurowa balustrada zostały wykonane z cegły klinkierowej.

W najbliższym czasie zainstalowany zostanie również szalet miejski oraz elementy małej architektury takie jak: ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne oraz drogowskazy.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Lokalnego.

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Sara
28.09.2020 04:19

Wszyscy są dumni z rewitalizacji ale dlaczego nie ma ścieżki asfaltowej, po której można by było jeździć na rolkach czy hulajnodze. ?

avatar
~Majster
28.09.2020 09:52

Dlatego, że piecze nad Parkiem sprawuje konserwator zabytków, który nie pozwala na tak wielkie odstępstwa od „naturalnej” struktury tego miejsca.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl