Została wyznaczona data pierwszej sesji Rady Miejskiej Szlichtyngowej nowej kadencji 2024-2029. Komisarz Wyborczy w Zielonej Górze II, Monika Elżbieta Zawartowska, ogłosiła, że spotkanie odbędzie się 7 maja 2024 roku o godzinie 14:00. Sesja będzie miała miejsce w Świetlicy Miejskiej w Szlichtyngowej.
Podczas sesji, którą zaplanowano dokładnie na miesiąc po wyborach samorządowych z 7 kwietnia, nowo wybrani radni oraz burmistrz Jolanta Wielgus złożą ślubowanie.
Porządek obrad pierwszej sesji:
W świetle obowiązujących przepisów prawnych, w tym art. 20 ust. 1 i art. 29a ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym oraz art. 167 § 3 Kodeksu wyborczego, zwołanie sesji rady na dzień przypadający w ciągu 7 dni od dnia ogłoszenia zbiorczych wyników wyborów jest niezbędne do formalnego rozpoczęcia kadencji.
Źródło: UMiG Szlichtyngowa
Komentarze 0